18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Egzamin z meteorologii

tool006 • 2013-08-07, 16:08
Przeglądając dziś sadola natrafiłem na anegdotkę odnośnie studiów. Od razu przypomniało mi się zdarzenie, które na długo zostanie mi w pamięci. Więc do dzieła:

Parę lat temu studiowałem gospodarkę leśną, lub mówiąc prosto "leśnictwo" na pewnej uczelni w Krakowie. Na tym kierunku już same nazwy przedmiotów wywoływały u człowieka drżenie rąk. Rzecz tyczy się właśnie bardzo ciekawej "Meteorologii i klimatologii". Egzamin przewidziany oczywiście na sobotni poranek, ale cóż, jak to mówili: prawdziwy leśnik powinien mieć but metrowy, krok milowy a chuch setkowy, więc bez zakrapianego piątku się nie obyło...

Już w sobotę włazimy do profesora na zdawkę. Wchodziły po dwie osoby, jeden zawodnik musiał wypocić pisemnie odpowiedzi na parę pytanek, w tym czasie drugi delikwent był wałkowany ustnie. Jakimś cudem udało mi uporać z pisaniem w miarę szybko, więc wpadam do sąsiedniego pokoju, gdzie odpowiadał kumpel. I oto słyszę pytanie profesora:
-Proszę omówić mikroklimat wklęsłej formy terenu.
Na to kumpel bez zastanowienia:
-A spał pan kiedyś w rowie?!

Nie wiem kto miał wtedy głupszą minę, ale mnie witki opadły :) O dziwo z kumplem zaliczyliśmy przedmiot, tylko facet zarządził krótką przerwę w egzaminowaniu. Wiem, że branżowe i ktoś może nie zrozumieć, ale na sobotnim kacu taki tekst po prostu zwalał z nóg :)

go...........ek

2013-08-07, 20:29
3k płatny staż?? nie słyszałem o takim znajoma dostała staż w jednej z najlepszych firm w polsce zajmującej się wydobywaniem ropy nowymi technologiami i budową samolotów i dostała najniższą krajową to ja nie wiem gdzie 3 klocki płacą za staż ale chyba nie w Polsce

wojtek95do

2013-08-07, 20:33
Chcesz byc niczym, bądź leśniczym :D

kaisel

2013-08-07, 20:39
wojtek95do napisał/a:

Chcesz byc niczym, bądź leśniczym :D



O, internetowy znawca tematu. :kawa:

sz...........an

2013-08-07, 21:18
Też studiowalem GL w Krakowie :D piwo najlepszy był koleś od chemii... wydawał się wiecznie naj***ny

pomijam już fakt, że zaraz za medycyną i podobno "prawem" leśnictwo to trzeci najcięższy kierunek w Krakowie... wiem co mówię bo mnie wyj***li :krejzi:

Uczysz się takich rzeczy jakbyś miał przynajmniej obsługiwać wahadłowce, czy inne statki kosmiczne :D

Babciaszpieg

2013-08-07, 21:52
hehe połowa nawet nie wie ile taki leśnik zarabia oj ludzie toć to lepsze niż teraz wojsko policja i inne budżetówki z emeryturką wcześniejszą razem wzięte, a młodzi tam walą drzwiami i oknami teraz bo państwowe stała praca, 13 dodatki itp... Na leśnika czy do nadleśnictwa gorzej się dostać niż na aplikacje po prawie. Taki leśnik zbiera szyszki pędzi bimber i opier*** drewno na lewo i prawo.

pocologin69

2013-08-07, 22:13
@czmielu8
PGL Lasy Państwowe są samofinansujące się więc to żadna budżetówka.

@reszta
W dupie byliście, gówno widzieliście. Macie zawężone horyzonty i mylicie, że leśniczy chodzi po lesie i zwierzęta karmi. To jest ciężka robota. Samo wstawanie o 4 albo 5 nad ranem latem i jazda na zrąb pewnei wykończyłaby większość z Was po tygodniu.

Pozdrawiam,
człowiek po leśnctwie.

DariuszX

2013-08-07, 22:56
@Babciaszpieg i właśnie dlatego w tym kraju jest tak ch*jowo, jak najlepiej mają Ci co pracują na państwowych posadach.

jasiekn

2013-08-07, 23:13
gozdek napisał/a:

3k płatny staż?? nie słyszałem o takim znajoma dostała staż w jednej z najlepszych firm w polsce zajmującej się wydobywaniem ropy nowymi technologiami i budową samolotów i dostała najniższą krajową to ja nie wiem gdzie 3 klocki płacą za staż ale chyba nie w Polsce



Mars 3,5k P&G 4k, Nestle 3k. Jesteście jak murzyni w stanach, którzy drą się, że ich wszyscy wykorzystują i rasizm i w ogóle wszystko ch*j, a o tym, że po prostu dostają to na co zasługują już nie pomyślą. Wk***ia mnie taki płacz non stop.