18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Egipt z bliska

czinczila • 2013-12-24, 02:24
Witam wszystkich! :-) Chciałbym podzielić się z Wami zdjęciami Egiptu z bliska, czyli tak w skrócie: ludzie, życie w wielkim i małym mieście (zbytynio się nie różni) i inne moim zdaniem ciekawe fenomeny. Zdjęcia pochodzą z wycieczki z 2010r. czyli jeszcze przed rewolucjami w krajach arabskich. Jak się spodoba dodam więcej do komenatrza.

1. Na początek panorama Kairu, jak widać wcale nie jest on taki bajkowy jak mogło by się wydawać z filmów.


2. Wnętrze Meczetu. Trzeba im przyznać, że przepychem i wystrojem wnętrz wcale nie zostają w tyle w porównaniu ze świątyniami katolickimi.


3. A tutaj linia brzegowa Nilu. Przepłynęliśmy prawie cały i mogę stwierdzić, że 70-80% owej lini wygląda właśnie tak. :shock:


4. A tutaj fragment zabudowań i ulicy Esny, miejscowości nad Nilem do której cumują statki turystyczne. Na zdjęciu: damy w towarzystwie... sami wiecie. ;-)


5. I na zachętę autentyczny hieroglif ze świątyni w Karnaku. :idzwch*j:


Jeśli was to interesuje to mogę dodać więcej fotek w komentarzu, a jeśli nie to trudno, jakoś przeżyję, ta godzinka którą na to poświęciłem mnie nie zbawi. Pozdrawiam :-)

Riva

2013-12-24, 22:09
Ty Koleś na górze,pieprzysz głupoty, przecież ci dzisiejsi Egipcjanie nie są potomkami Egipcjan starożytnych tylko arabów którzy podbili starożytny Egipt,starożytni Egipcjanie nie byli przecież muzułmanami,potomkami prawdziwych Egipcjan są Koptowie-chrześcijanie, ale ich jest mało bo ich przecież araby powybijali

Nie ma co się im dziwić, że z tego syfu imigrują do pięknej i czystej Europy, przecież większość krajów islamskich-arabskich to bida, która tak wygląda, wyjątkiem są te bogatsze kraje, tam jest ładniej bo jest kasa, ale to tylko dzięki ropie

kochamcie

2013-12-25, 01:46
czyżby starożytna żona? :amused:

kamuha

2013-12-25, 06:08
Przepych? Gdzie? Na focie to wyglada jak nora.
Co do porównania to też kiepskie. Czym ten przepych sie objawia w kościołach? Miałem okazje byc w kilku i nie widzialem złota kapiacego ze scian.Byłem tez w kilku cerkwiach i tam akurat jest zawsze na bogato.