18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

efekt nudów- mini kusza

Achtung88 • 2013-01-15, 15:42
a Wy co robicie jak Wam się nudzi? kupka śmieci i garść prostych narzędzi. nie było, bo nagrałem kilka minut temu.


mam ch*jowy głos, bo kac bije po uszach.

ozoq

2013-01-15, 23:26
upie**ol kocura i podaj swoje dane. zawitam do ciebie. bede ostatnia osoba jaka zobaczysz w swoim zyciu.

Sielik

2013-01-16, 00:18
Widzę masz pasję, albo po prostu się wybitnie nudzisz. W każdym bądź razie poradnik własnego autorstwa jak coś takiego zrobić był by dobrym pomysłem, a wiem, że tutaj takie coś jest nagradzane całymi kratami browarów.
Czekam na więcej takich małych zabawek oraz jakieś tutoriale :D

Achtung88

2013-01-16, 00:42
mam nagraną całość budowy kuszy. było to łącznie kilka godzin nieustannej pracy, taki też jest materiał. wiem że da się z tego złożyć kilka minut przejrzystego filmu, ale wolę poświęcić czas na kolejne konstrukcje, które są nieodłączną częścią mojej egzystencji :) nie jestem nolifem, mam kompa w warsztacie/studiu, pokoju ( no w pokoju trzy)no i w gabinecie. podjarało mnie że moje gówno dostało tyle piwa, a miałem nadzieję na 100, to był dla mnie szczyt. jak lubicie, to Wam pokażę więcej :)

ZabójczaMama

2013-01-16, 01:25
@musiek, @Achtung88, piwa dla Was! Super!

NafazowanyKoleś

2013-01-17, 17:59
Achtung88 napisał/a:

nie zrobię pełnowymiarówki, z prostego względu. jest to nielegalne. swego czasu zaprojektowałem bloczkową kuszę kompozytową. ale budowa skończyła się na papierze.

swoją drogą, dziwne jest dla mnie, że każdy łuk można posiadać w Polsce legalnie, kuszy nie, (szukając na allegro można od czasu do czasu znaleźć kuszę- zarówno kompozytowe jak i refleksyjne, pewnie sprzedający nawet nie są świadomi że kusza to broń, na którą jest cholernie trudno dostać zezwolenie) choćby klasy sportowej do 150lbs, toż to k***a śmieszne.





To dlatego, że łucznik szkoli się od małego. Jego stawy i kości są często zniekształcone przez trening i wymagana precyzja dla łuku jest gigantycznie wyższa. Mogę dać ci łuk, ale gwarantuję, że i tak nie ubijesz nim kota z 20m zanim nie poćwiczysz roku.

Kuszą natomiast może zabić byle debil.

Tak samo z pierwszą bronią palną, była ch*jowa, łuk był o wiele bardziej szybszą i skuteczną bronią niż muszkiety. Sęk w tym, że muszkieter szkolił się dwa tygodnie a łucznik od małego. Ginął muszkieter? Spoko, drugi podnosi muszkiet i napie**ala. Ginie łucznik który był nim przez całe życie? No i pal ch*j licho mamy jednego mniej..



A nie zrobisz pełnowymiarowej bo jest nielegalna? :lodowka:


Bez komentarza.

Achtung88

2013-01-18, 13:19
@nafazowany

nie ubiję kota, bo nie mam ochoty. strzelać z łuku potrafię.

nie zrozumieliśmy się, kwestia tego że kusze wymagają zezwolenia jest dla mnie tak samo zabawna jak to, że można zakupić legalnie czarnoprochowca (no k***a tu mi nie wmówisz że trudniej się nauczyć z niego strzelać niż z klamki na scaloną amunicję a z szybkostrzelnością zupełnie odwrotnie niż kusza i łuk)

nie w tym sęk z czego łatwiej strzelać, z czego szybciej. jak chcesz komuś zrobić krzywdę, to zrobisz niezależnie od swojego arsenału.

prawo jest wybitnie zabawne (czemu nie można polować z broni neurobalistycznych?)

co do zrobienia poważnej kuszy, a kwestiach prawnych, zastanów się, pomyśl, to nie boli.