18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziurawienie kości piszczelowej

j.b.n • 2017-01-14, 01:44
Wkłucie doszpikowe.
Po łacinie "intra osseous", stąd skrót IO, io, i.o. etc....
Tym razem w piszczel i z użyciem EZ-IO.
Poprzednio wrzuciłem dziurawienie klatki: http://www.sadistic.pl/dziurawienie-klatki-piersiowej-vt348312.htm
IO z zasady zakłada się po dwóch nieudanych próbach wkłucia dożylnego (intra vene, IV, i.v.).
IO to prawie to samo, co "kroplówka", z tym, że do szpiku nie można podać niektórych leków.

Powyżej samo wiercenie w nodze. W spoilerze cały filmik, w którym dowiecie się, czy ochotnik ma jaja.
spoiler

hellbwoi

2017-01-14, 02:29
Niby hamerykanie, niby technika ale filmować w poziomie sie, k***a, ne nauczyli...

Xx...........oJ

2017-01-14, 02:36
Dobry materiał, piwko leci. :)

Arathnmor

2017-01-14, 14:27
I nawet morfinki na pocieszenie nie było? Chrzanić taką imprezę, już kanałowe leczenie zęba bym wolał.

jedlek

2017-01-14, 17:24
"dowiecie się, czy ochotnik ma jaja." Trzeba naprawdę mieć coś nie tak z głową żeby na ochotnika się zgłosić do takiego czegoś.

SaveTheTrees

2017-01-14, 17:45
@Dinaeel
W leczeniu kanałowym największy ból niestety odczuwa portfel...

ktosiek26

2017-01-14, 19:03
dobrze założone doszpikowe nie powinno boleć, dodatkowo trzeba używać zestawu do szybkiego tłoczenia, nie wystarczy podłączyć kroplówki i patrzeć jak kapie ;P.
Bardzo dobre rozwiązanie a w praktyce mało stosowane ( w Polsce)

nazwa tematu jest ułomna

manson__

2017-01-14, 20:09
Proponuję pociąć to na jeszcze mniejsze fragmenty i poumieszczać w spoilerach do spoilera.
Daj, k***a, żyć tym chomikom!!

hennesi

2017-01-14, 20:40
Słabe, po praktykach m.in na SORze to ja na harda nie zaglądam już nawet.

qulanogilewej

2017-01-14, 22:34
nikt czegoś takiego nie używa - ludzie zmiłujcie sie - ew nie po 2 nieudanych próbach tylko może z 5 albo wiecej - jak trzeba od razu cos podac - ale w 99,99% udaje sie wkluć do żyły wiec temat lipa - chyba ze hamerykanie jakies extremum znowu robią na polu walki - ale nie wiem po ch*j komuś podawać coś do szpikowo na pod ostrzałem ?
poza tym żołnierze maja w ch*j wielkie żyły - pracują fizycznie - wiec ślepy by im wklucie zrobił - takze nie wiem po co wgl i na co ?

j.b.n

2021-11-29, 05:54
ktosiek26 napisał/a:

dobrze założone doszpikowe nie powinno boleć, dodatkowo trzeba używać zestawu do szybkiego tłoczenia, nie wystarczy podłączyć kroplówki i patrzeć jak kapie ;P.
Bardzo dobre rozwiązanie a w praktyce mało stosowane ( w Polsce)
nazwa tematu jest ułomna



Bywam w Polsce od czasu do czasu. Nie wypowiem się na temat częstotliwości stosowania tego ustrojstwa. Po przemyśleniach też uważam, że nazwa tematu to ch*j. Czasy się zmieniły, technologia poszła na przód i mamy teraz nieco lepsze zabawki.