18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzika wixa w Wejcherowie

loui13 • 2013-06-26, 01:38
Witam Panowie Sadole - mój pierwszy post :)

Czegoś takiego nigdy nie widziałem, oglądajcie od początku.

ludzie są poj***ni :idzwch*j:

essaywhuman

2013-06-28, 17:40
Patriota, kibic, "obronca polskosci" = katolik z fermetronem?

Idz pomachac obrazkiem, na pewno to cos zmieni.

MatejPila24

2013-06-29, 17:37
necroorcen napisał/a:

No ja piernicze, odkryli polską tradycję i tak cisną. A tacy obrońcy polskości i patrioci, no patrzcie państwo. Hipokryzja z waszych łysych pał zalatuje niczym opary gówna z oczyszczalni ścieków.
No ale tak to jest, idźcie sobie na stadion krzyczeć hasła i biało-czerwoną flagą machać, na pewno to coś zmieni.



Sory kolego, ale machanie obrazem, który zapewne w wielu przypadkach jest zabytkowy i ma jakąś wartość historyczną, to nie tradycja a debilizm... Wymyślanie jakichś ukłonów obrazów... Chore! Połowa z tych obrządków katolickich, to jakieś jaja... Ku czci Boga niby a wygląda jak wymyślone przez psychola jakiegoś... połowę jak nie więcej z tych rzeczy nawet przodkowie nasi nie wymyślili... Ci oczywiście żyjący baaaaardzo dawno temu

nowynick

2020-01-17, 12:06
feretron to w skrócie przenośny dwustronny święty obraz. A Kaszubi mają co do niego swoją lokalną tradycję :mrgreen:




nie wiem kto był pierwszym który na to wpadł, ale jak on k***a przekonał do tego innych?

Wiewór

2020-01-17, 14:21
limon napisał/a:

jestem katolikiem, chodzę do kościoła, ale takie coś... w pale się nie mieści... aż się dziwię że ludzie poważni i wierzący mogli coś takiego zrobić



Poważni albo wierzący to są antonimy.