18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzika wixa w Wejcherowie

loui13 • 2013-06-26, 01:38
Witam Panowie Sadole - mój pierwszy post :)

Czegoś takiego nigdy nie widziałem, oglądajcie od początku.

ludzie są poj***ni :idzwch*j:

Black Pitt

2013-06-26, 09:37
Ja pie**olę i my mamy się za cywilizowany kraj? :facepalm:

Czym to się różni od dzikusa z dżungli tańczącego z gołą dupą, chyba tylko ubiorem.

patroy, jakieś info czy miłosierne babcie z klechą na czele nie zaj***li dziadka?

D_oo_m

2013-06-26, 09:57
nie kminie co wiara ma wspólnego z tym czymś ? i jak można w ogóle bronić czegoś takiego pisząc że to "tradycja"- co bóg zesłał instrukcje co do tego jak trzeba machać świętym obrazem żeby oddać mu cześć ? gdzie się kończy a zaczyna obłęd. Najlepszy w podsumowywaniu tego typu absurdów był George Carlin.

Mathio

2013-06-26, 10:09
Po pierwsze pisze się Wejherowo....

A po drugie "Instytucje" kościelne są i będą poj***ne.

bartunialke

2013-06-26, 11:17
Hahaha, matka boska parkińsońska.

FrasQs

2013-06-26, 13:19



Akcja od 0:30 :facepalm:

tepad.no

2013-06-26, 13:28
Piwo za uswiadomienie mnie, ze jest jeszcze cos szokujacego w internetach czego nie widzialem.

Darjurz

2013-06-26, 13:31
Wychuśtać Ci obraz? :)
Składam petycję o zrobienie listy nowych mistrzostw:
- Mistrzostwa Świata w Heil Hitler (motyw z filmu Hitler Kaput)
- Mistrzostwa Świata w chędożeniu obrazów
Dawać dalsze pomysły :D

maciuch2

2013-06-26, 13:33
to musi mieć z 1000piw

essaywhuman

2013-06-26, 13:58
orzechowykokos napisał/a:

"Ukłony feretronów
Pielgrzymi przybywając na odpust do Wejherowa, przynoszą ze sobą oprócz chorągwi i sztandarów - feretrony (feretron, to przenośny, obustronny obraz w ozdobnych ramach, służący w kościele katolickim do obnoszenia podczas procesji). Feretrony w mowie potocznej zwane obrazami, przenoszone są przez cztery osoby, kobiety lub mężczyzn, ubranych w strój galowy lub w stroje regionalne. Feretrony podczas powitań i pożegnań kłaniają się, wykonując osobliwy salut obrazami. Jest to zwyczaj unikalny w Polsce."

Zwyczaj, może osobliwy, ale jednak to jest tradycja. Zamiast bekę robić wypadałoby sprawdzić o co chodzi.



No uswiadomiles nas o co w tym chodzi jakos stezenie beki z tych popie**olencow nie spadlo nawet o pol procenta. To, ze to jakas zj***na chrzescijanska tradycja, nie oznacza, ze jest to normalne, bo k***a po prostu nie jest.

Ciezko uwierzyc swoja droga co oni tam wyprawiajaa.

Dubstepowy remix wygrywa inernet.

GKC

2013-06-26, 14:28
@loui13, ładnie tańczysz :krawaciarz:

DeMonica

2013-06-26, 14:58
Powinni teraz do tego teledysku dograć piosenkę. Mam słowa:

Feretrony tańczą tańczą tańczą tańczą.
Taańczą taańczą tańczą feretrony.
Ref.:
I hyc o podłogę obraz k***a bęc!

takpalatset

2013-06-26, 15:43
orzechowykokos napisał/a:

"Ukłony feretronów
Pielgrzymi przybywając na odpust do Wejherowa, przynoszą ze sobą oprócz chorągwi i sztandarów - feretrony (feretron, to przenośny, obustronny obraz w ozdobnych ramach, służący w kościele katolickim do obnoszenia podczas procesji). Feretrony w mowie potocznej zwane obrazami, przenoszone są przez cztery osoby, kobiety lub mężczyzn, ubranych w strój galowy lub w stroje regionalne. Feretrony podczas powitań i pożegnań kłaniają się, wykonując osobliwy salut obrazami. Jest to zwyczaj unikalny w Polsce."

Zwyczaj, może osobliwy, ale jednak to jest tradycja. Zamiast bekę robić wypadałoby sprawdzić o co chodzi.



Co nie zmienia faktu, że wyglądają jak pie**olnięci. Można ich postawic w jednym rzędzie z muslimami drącymi się allah akbar. Mocno sie zgrzałeś, że aż konto dzisiaj zalożyłeś żeby napisać tego komenta :D

wiczeciezokna

2013-06-26, 16:00
Siema, sam mieszkam w Wejherowie.

I pierwszy raz jak to zobaczyłem przy "Bramie Oliwskiej", (brama symbolizująca wejście do miasta) myślałem ze komuś odbiło, ale sytuacja się po chwili powtórzyła więc się zapytałem tutejszych mieszkanców ocb i już wszystko było jasne - taka jest tradycja, od wielu lat. Znak krzyża tym nosidełkiem ;) .

Do Wejherowa co roku (nawet kilka razy do roku) przychodzą pielgrzymki z całej polski, bo znajduje się tu jedna z 3 największych kalwarii w Polsce. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalwaria_Wejherowska

Poza tym to naprawdę urokliwie miasto z jednym z najładniej odrestaurowanym centrum z rynkiem, starym mieastem i zespołem parkowym. Jeśli będziecie na wakacjach w Trójmieście, lub nad morzem to warto tu zajrzeć.

Pozdrawiam