18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziadek prawie jak Kubica

Adek1507 • 2014-04-15, 13:53
Dziadkowi prawdopodobnie wysiadły hamulce w aucie...


alanwroc

2014-04-15, 20:31
tak i zatrzymać się przed autobusem żeby kierowca wstał i klaskał

MaczoJuh

2014-04-15, 20:44
reczny tez wysiadl,a co on k***a w recznym plyn hamulcowy mial?

Lukasz2525

2014-04-15, 20:48
@ Velture - nie wrzuciłbyś pierwszego biegu przy takiej prędkości... W normalnym sprawnym samochodzie można zrzucić najwyżej 2 , maksymalnie 3 biegi w dół , ale na przykład z 6 na 1 nie da rady , nawet przy minimalnej prędkości dla 6 biegu .

Natomiast i tak wydaje mi się , że to jest Ameryka , więc z bardzo dużym prawdopodobieństwem automatyczna skrzynia i " ręczny " elektryczny lub w pedale .

I nie powiedziałbym , że to awaria hamulców , bo mój samochód z górki na autostradzie się tak nie rozpędza , obstawiałbym rzecz dokładnie przeciwną czyli zablokowanie pedału gazu , w innym wypadku samochód zwalniałby hamując silnikiem .

patroy

2014-04-15, 20:55
@up w sprawnym samochodzie to w ogóle nie wrzucisz jedynki przy jakiejkolwiek prędkości

bondźiorno

2014-04-15, 21:00
szkoda, że nikt nie siedział na tym skuterze.

PiotrekMMA

2014-04-15, 21:07
Lukasz2525, jesli to automat i zacięcie pedału gazu to wtedy wystarczy wrzucić neutral i po sprawie :D

kyk

2014-04-15, 21:28
@patroy wrzucisz, chyba że u ciebie się nie da to coś masz zj***ne z samochodem. Spróbuj w korku, pod górkę przy prędkości 5-10km/h nie wrzucić 1 tylko 2. To albo upalisz sprzęgło, albo silnik ci zgaśnie.

Neonon

2014-04-15, 21:31
Bardziej prawdopodobne ze wysiadła mu noga, albo wypięła się z protezy.

qwerq221

2014-04-15, 21:45
O k***a albo dziadzio się wk***ił, albo.. a nie jedna nie chyba jednak się wk***ił.

Vika

2014-04-15, 22:15
i co wysiadły te hamulce i poszły do sklepu??

KingOfDarkness

2014-04-15, 22:25
Może to nie hamulce tylko awaria pedału gazu jak w których passatach. Robią to wszystko gówno elektryczne a nie mechaniczne i tak sie kończy :x

Pytanie do ekspertów: Jeśli to A/T i wysiadły hamulce, to dałoby się w czasie takiej jazdy wrzucić wsteczny albo P(arking)?

Mathek

2014-04-15, 22:51
I dlatego nigdy bym nie chciał automatu, bo w manualu zrobiłbyś cokolwiek. Wrzucił któryś niższy bieg, zgasił silnik, puścił sprzęgło, ręczny zaciągnął, nie wiem co jeszcze ale na cokolwiek bym wpadł, a tak to najwyżej może dalej zapie**alać i zastanawiać się ile score'a za to dostanie u glin.

nanab

2014-04-15, 22:56
MahoRR9 napisał/a:

@up w sprawnym samochodzie to w ogóle nie wrzucisz jedynki przy jakiejkolwiek prędkości


Nom i jeździ się tylko na 2,3,4,5,6,7 i wstecznym, bo 1 nieda sie włożyć :homer:
Lukasz2525 napisał/a:

@ Velture - nie wrzuciłbyś pierwszego biegu przy takiej prędkości... W normalnym sprawnym samochodzie można zrzucić najwyżej 2 , maksymalnie 3 biegi w dół , ale na przykład z 6 na 1 nie da rady , nawet przy minimalnej prędkości dla 6 biegu .


A kto mówi żeby zredukować od razu o 6 biegów? Hamuje się stopniowo po kolei. Ja jakoś bez problemu redukuję po kolei z ostatniego biegu na pierwszy, przed skrzyżowaniem hamulca używam tylko na ostatnich 5m

patroy

2014-04-15, 22:58
kyk napisał/a:

@patroy wrzucisz, chyba że u ciebie się nie da to coś masz zj***ne z samochodem. Spróbuj w korku, pod górkę przy prędkości 5-10km/h nie wrzucić 1 tylko 2. To albo upalisz sprzęgło, albo silnik ci zgaśnie.



Nie da się wrzucić pierwszego biegu podczas jazdy bo jedynki w prawie żadnym samochodzie nie mają synchronizatorów, iloma samochodami nie jechałem to w żadnym nie dało się wrzucić jedynki podczas jazdy, no chyba że samochód już na prawdę praktycznie stał w miejscu poruszał się minimalnie ale napewno nie 5-10kmh, Jak się jest pod górką i wie się że dwójka nie da rady to się samochód zatrzymuje i wrzuca jedynke i rusza dalej, wszyscy tak robią.

Poza tym nie uczyli Cię na prawku, że na pierwszym biegu się nie jeździ, tylko z niego rusza?

nanab

2014-04-15, 23:22
A jak sadzisz, jak ludzie robili kiedy samochody nie miały synchronizatorów na żadnym biegu? Nie zmieniali biegów? Wystarczy wyczućskrzynię i synchronizatory nie są potrzebne, da radę nawet zmieniać biegi bez sprzegła, ale do tego jeszcze większej wprawy potrzeba.