18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tarab85

2017-04-29, 20:46
Jak się robi karpia bez filetowania to się nie dziwię, że nie lubicie :D

Najprostszy z moich przepisów na karpia (taki, który nawet dla osoby przypalającej wodę na herbatę będzie do zrobienia):
Karpia najpierw powinno się przecięć na pół wzdłuż kręgosłupa. Pęsetą usunąć ości (bardzo łatwo znaleźć, bo są w równych odstępach. Następnie włożyć do miski, zalać mlekiem, posiekać do tego mleka 3-4 ząbki czosnku i trzymać w lodówce 24 godziny. Po wyjęciu z mleka pociąć na proste kawałki razem ze skórą i podsmażyć ok. 3 minut na oliwie z oliwek. Po wyjęciu z oliwy karpia do tej samej oliwy wkroić pęczek koperku i dorzucić 2 ząbki czosnku, po czym łyżką takiego wywaru polać karpia na talerzu. Przed podaniem posypać szczyptą soli i dodać kilka kropelek soku z cytryny. Podawać z czym się chce (frytki, kasza, ziemniaki, ryż itp.).

devonisch

2017-04-29, 22:10
@Velture Jak kupujesz najtańsze karpie w markecie to jebie mułem. Kup sobie karpia zatorskiego albo ze Staniątek to poczujesz różnicę. Można śmiało powiedzieć, że do tej pory jadłeś gówno.

dhex

2017-04-29, 22:46
przestancie sie spinac i pie**olic jak potluczeni :)
karp dobra ryba eot.

prozal

2017-04-30, 09:57
Żołnierz wyklęty w emeryta zaklęty, widać dziadek rzuca się na bagnety nawet za karpiem :)

krokodyl

2017-04-30, 12:52
Karp żeruje w mule poszukuje tam różnych żyjących organizmów-stąd-posmak mułu. Przed sprzedażą powinien być poddany oczyszczeniu w czystej przepływowej wodzie i smak mułu zniknie. Stawy np;karp Zatorski powstały 14 wieku a początki sięgają 12 wieku ,żywiony zbożem kukurydza jęczmieniem pszenżytem pszenicą też muszą być poddane czyszczeniu w czystej przepływowej wodzie .Hodowcy z nowo powstałych stawów nie przenoszą ryb do czyszczenia i stad smak mułu w rybce.

maxximal

2017-04-30, 13:51
Ryba to mięso.

kenzol

2017-04-30, 19:48
Velture napisał/a:

Nigdy nie pojmę fenomenu karpia. Ości od ch*ja i jebie mułem...


Cena

sosikhehe

2017-05-01, 12:47
Nie wiem jak to gówno można jeść, już wole dołożyć i kupić halibuta albo pstrąg, bez pie**olenia się z ościami i w ch*j smaczniejsze.