18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzbanecznik kontra mysz

Sl...........nx • 2012-06-25, 01:28
Dzbanecznik to efektownie wyglądająca roślinka mięsożerna, która z powodu trudnych warunków, w jakich występuje, musi się jakoś dokarmiać. Z reguły są to owady, muszki, pszczółki, świerszczyki, jednak czasem napatoczy się coś pożywniejszego, na przykład mysz.

Tutaj ofiara chwileczkę balansowała na ostrzu noża...


Ale ostatecznie przedobrzyła.


No i wreszcie gratka dla sadoli. Czy roślinka poradzi sobie z takim ciężkim posiłkiem?
Oto, co zostało z myszy, jednakże, chyba był to posiłek ciężkostrawny:

An...........kh

2012-06-25, 21:40
Niech mi teraz jakiś wegeterch*janin powie, że jedzenie mięsa jest niezgodne z naturą.

Sl...........nx

2012-06-25, 21:50
eremen napisał/a:

można takiego dostać w leroy merlin za ok 50 zł ;)



Toż to rozbój w biały dzień, ja kupiłem zestaw muchołówka, rosiczka i dzbanecznik na allegro za 30 zeta...
Fakt, nie były zbyt wyrośnięte, ale co to za frajda kupić dorosłą roślinę...

!Timon

2012-06-25, 21:56
Slonx napisał/a:



Fakt, nie były zbyt wyrośnięte, ale co to za frajda kupić dorosłą roślinę...



Z kobietami jest identycznie... :mikolaj:

JohnnyRocketfingers

2012-06-25, 22:14
Te kwiaty zywia sie miesem z racji bytowania na glebach slabo zasobnych w azot... :D (Białko= duzo :mrgreen: azotu)

Zjuq

2012-06-25, 22:14
!Timon napisał/a:



Z kobietami jest identycznie... :mikolaj:


Widać że kolega wie co dobre :ok:

ocjokrakow

2012-06-25, 22:37
wyj***łbym mu lepca za to pie**olenie. nóż, rozcinam, pokazuje co w środku, filmik góra 30 sec, a nie 6 minut. za pierwsze 1:30 filmu cieżki wpie**ol!

Sl...........nx

2012-06-25, 22:44
ocjokrakow napisał/a:

wyj***łbym mu lepca za to pie**olenie. nóż, rozcinam, pokazuje co w środku, filmik góra 30 sec, a nie 6 minut. za pierwsze 1:30 filmu cieżki wpie**ol!


Aż się zdziwiłem, że nikt nie napisał: "akcja od...", miałeś okazję być pierwszy, ale chyba nikt cię nie nauczył, jak się to robi.
Pisze się "akcja od xx:xx", gdzie "xx:xx" to czas.

AngryCow

2012-06-25, 22:49
Na pewno jakiś kitajec zapłaciłby kupę jenów za takiego "gołąbka" jak na ostatnim filmiku, podanego na srebrnej zastawie.

arturro6g

2012-06-26, 00:47
Mi tam się skojarzyło z tym :D

mcmt

2012-06-26, 00:51
Dzbanecznik jest trudny w uprawie. Ktoś kto nie kuma bazy tylko zniszczy roślinę :!: :roll:

Sl...........nx

2012-06-26, 01:26
mcmt napisał/a:

Dzbanecznik jest trudny w uprawie. Ktoś kto nie kuma bazy tylko zniszczy roślinę :!: :roll:


Nie taki trudny, nie wymaga wcale tak wiele światła słonecznego, trzeba tylko pilnować, by miał wilgotno, ale do tego wystarczy keramzyt, no i żeby miał temperaturę.
Jak keramzyt to za mało, to przecież nawilżacze powietrza nie są takie drogie.
No i oczywiście podlewać wodą destylowaną.

mcmt

2012-06-26, 01:38
Slonx napisał/a:


Nie taki trudny, nie wymaga wcale tak wiele światła słonecznego, trzeba tylko pilnować, by miał wilgotno, ale do tego wystarczy keramzyt, no i żeby miał temperaturę.
Jak keramzyt to za mało, to przecież nawilżacze powietrza nie są takie drogie.
No i oczywiście podlewać wodą destylowaną.


:facepalm: 70-90% wilgotności powietrza jest wskazane i stała temperatura przez cały rok. Najczęściej uprawia się go oczywiście w terariach. Oczywiście, że jest trudny w uprawie, ze względu na utrzymywanie go w tych stałych warunkach.
Wielokrotnie więcej wymagający niż muchołówka, o rosiczkach nie wspominając wogóle...

Sl...........nx

2012-06-26, 05:25
mcmt napisał/a:


:facepalm: 70-90% wilgotności powietrza jest wskazane i stała temperatura przez cały rok. Najczęściej uprawia się go oczywiście w terariach. Oczywiście, że jest trudny w uprawie, ze względu na utrzymywanie go w tych stałych warunkach.
Wielokrotnie więcej wymagający niż muchołówka, o rosiczkach nie wspominając wogóle...


No i z czym ci się tutaj cokolwiek kłóci?
Ja mam ciepło w domu, wilgotność utrzymuję na tym samym poziomie i nie zajmuje mi to dużo czasu. Więcej czasu zabiera mi zwalczanie pleśni na rosiczce czy kiedyś na muchołówce, bo jak raz poszła szmata cholerna, to z nią walczyłem tygodniami, aż w końcu przesadziłem do innego torfu, co odbiło się chwilowo na jej kondycji, ale w końcu miałem spokój. Na jakiś czas.
Mi keramzyt wystarczy do utrzymywania wilgotności, w suche dni włączam nawilżacz na parę godzin i to wystarcza.

Gienek2

2012-06-26, 13:19
dobra ale ta wilgotnośc spada co za tym idzie codziennie trzeba gdzieś dolać wody albo cos, no i w żadnym pomieszczeniu z elektroniką nie będziesz miał wilgotności powietrza 70-90%.....

Sl...........nx

2012-06-26, 22:49
Gienek2 napisał/a:

dobra ale ta wilgotnośc spada co za tym idzie codziennie trzeba gdzieś dolać wody albo cos, no i w żadnym pomieszczeniu z elektroniką nie będziesz miał wilgotności powietrza 70-90%.....


Taka wilgotność jest wskazana, ale nie jest konieczna.
Roślina ma się dobrze, więc chyba jest ok, nieprawdaż?