18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dyskryminacja rycerzy Jedi w sklepach Tesco

Stivi • 2009-09-19, 14:12
Cytat:

Założyciel Międzynarodowego Kościoła Rycerzy Jedi został wyrzucony przez ochronę ze sklepu Tesco po tym, jak odmówił zdjęcia kaptura. Do zdarzenia doszło w walijskiej miejscowości Bangor.

Powiedziałem im, że tego wymaga ode mnie moja religia, ale ochroniarze tylko się zaśmiali i kazali mi opuścić sklep - twierdzi Daniel Jones, znany także jako Morda Hehol - Przeszedłem obok muzułmanki w chuście. Te same zasady powinny dotyczyć wszystkich. To dyskryminacja! Według Biblii Kościoła Jedi, rycerze muszą nosić na głowie kaptur w miejscach publicznych, gdzie znajduje się dużo osób.

Jak zareagowało na oskarżenie Tesco? Oto fragment oświadczenia: Jeśli Jedi chodzą po naszych sklepach w kapturach, mogą przegapić mnóstwo specjalnych ofert.

Do Kościoła Jedi należy na całym świecie pół miliona ludzi.



source

kabson

2009-09-19, 14:33
Nie rozumiem. Skoro był rycerzem jedi, to czemu nie użył mocy i nie "przekonał" pracowników ochrony aby dali mu spokój :mrgreen:

wexors

2009-09-19, 15:54
nie chciał używać mocy :D a tak BTW kto wie jak się do tego kościoła zapisać ??

mi...........na

2009-09-19, 16:04
gdzie przyjmują zapisy do Kościoła Jedi?

triball

2009-09-19, 16:05
@ wexors

Jak to jak można się zapisać? Tak samo, jak do każdego innego kościoła, trzeba zapłacić. Certyfikat kosztuje 20$, więcej szczegółów w linku ;)

http://www.jedichurch.org/

DMN

2009-09-19, 16:39
triball napisał/a:

@ wexors

Jak to jak można się zapisać? Tak samo, jak do każdego innego kościoła, trzeba zapłacić. Certyfikat kosztuje 20$, więcej szczegółów w linku ;)

http://www.jedichurch.org/


Gówno wiesz

Cytat:

There is no fee to join the Jedi Church


ices

2009-09-19, 20:50
hahah, czytalem kiedys o nich w Focusie xd

Eilforte

2009-09-20, 00:03
nie mogę, najbardziej rozjeb*** mnie info ze do kosciola nalezy juz pol miliona ludzi ^_^

triball

2009-09-20, 14:46
DMN napisał/a:

Gówno wiesz



To i tak więcej od ciebie. No, i nie próbuję naginać rzeczywistości do swoich wymysłów.

Cytat:

There is no fee to join the Jedi Church. However, the Jedi Church would still like your support by purchasing a certificate of membership of the Jedi Church. (...) Approxitmately US$20 or €15 euros is the fee required (...) We provide payment options in several currencies.


Stivi

2009-09-20, 21:15
No.. ale w tym co zacytowałeś jest wyraźnie napisane, że dołączyć można za darmo.. tylko za certyfikat trzeba zapłacić..

triball

2009-09-21, 12:45
Uhmm... Czyli jeśli zaproszę Cię na darmowego browara (będziesz musiał tylko kupić certyfikat wejścia do pubu za 50 PLN), to browar będzie dla Ciebie darmowy?

Nero

2009-09-21, 13:20
W Wielkiej Brytanii Jedi jest uznawane za oficjalną religię. Ba, do jej wyznawania przyznaje się 400 tys. Brytyjczyków. Ba raz jeszcze, jest ich tam więcej niż scjentologów! W związku z tym na początku 2008 roku ruszył Kościół Jedi, założony przez 23-letniego Daniela Jonesa. Ale jak każda religia, także i Jedi napotyka na ciemną stronę – nietolerancję. Sam założyciel Kościoła tego doświadczył, a tymi złymi okazali się pracownicy supermarketu Tesco…

W doktrynie Kościoła Jedi można przeczytać, że “masz wybór, czy chcesz nosić kaptur w domu lub w pracy, lecz musisz zakrywać swoją głowę w miejscach publicznych” (islam się kłania?). Zasada ta nie spodobała się jednak pracownikom Tesco. Gdy jeden z nich zauważył w supermarkecie zakapturzoną osobę (był to Daniel Jones na zakupach), kazał jej natychmiast ściągnąć kaptur. “Nie, to część mojej religii. To część moich religijnych praw.”, bronił się Jones. Dał pracownikowi kartę Kościoła Jedi, ale ten go nie słuchał, co więcej, był nieuprzejmy.

Tesco oczywiście odpowiedziało na zarzuty: “Nie wyrzuciliśmy go. Jedi są bardzo mile widziani w naszym sklepie, ale musimy ich prosić o zdjęcie kaptura. Obi-Wan Kenobi, Yoda i Luke Skywalker chodzili bez kaptura i nie przeszli w ten sposób na ciemną stronę mocy. Z tego co wiemy, tylko Imperator nie ściągał nigdy kaptura. Gdy Jedi chodzą po naszym sklepie w kapturze, omijają wiele promocji.”

Jones złożył oficjalne zażalenie na Tesco i planuje bojkot. Nie zmienia to faktu, że odpowiedź supermarketu była niezwykle trafna. Ale czy nie doprowadzi ona do powstania Rycerzy Jedi w Wielkiej Brytanii? A może za tą prowokacją kryje się Lord Vader?



niezlekino.pl

Stivi

2009-09-21, 14:24
Ale hym.. nie trzeba mieć certyfikatu żeby być w tym 'kościele'?

Pawlak_bd

2009-09-21, 15:51
jedynym prawdziwym jest FSM