18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dwóch chłopców poszło pływać

GeorgeHarvey1 • 2024-04-30, 17:17

Wrócił tylko jeden. Darab, Iran

Antebot

2024-04-30, 21:45
Kontakt zwodą zabija. Strach pomyśleć co zrobiło by mydło.

rodziu81

2024-04-30, 21:52
Który się k***a utopił? Ten co umiał pływać słabo (1 skoczek) i potem ratował tego drugiego który nie potrafił pływać w ogóle, czy ten drugi w końcu?

Insaner

2024-04-30, 22:11
Will70 napisał/a:

Bardzo ładnie widać jak kończy się pomoc tonącemu, jeśli nie zna się podstawowych zasad. Topiący ZAWSZE będzie się chciał ratować nawet kosztem ratownika, trzeba go albo uśpić strzałem w ryj- co jest bardzo trudne, albo zanurkować przed nim, pchnąć go w stronę brzegu albo holować od tyłu. Inaczej - widać na filmie. Tyle teoria.



No życzę powodzenia ze strzałem w ryj w wodzie gdzie sam pływasz i nie masz się o co zaprzeć, ale pomijając już to - jeśli nie jesteśmy do tego przeszkoleni to NIE POMAGAMY w kontaktowy sposób dopóki ktoś się nie podtopi i całkowicie nie opadnie z sił (ale oczywiście jeszcze nie zdąży się utopić).


OldMann napisał/a:

wskakiwanie do wody bez umiejętnosci pływania to typowe w gównokrajach i okolicach zachowanie nawet wśród osób dorosłych



No trudno żeby w krajach w których boją się wody ktoś się jeszcze uczył pływać...

ibrahim

2024-04-30, 23:25
No tak, jakie to k***a śmieszne, gdy komuś kończy się życie. Operator - w dupę yebany sk***ysyn pie**olony.

flamand

2024-04-30, 23:59
Will70 napisał/a:

Bardzo ładnie widać jak kończy się pomoc tonącemu, jeśli nie zna się podstawowych zasad. Topiący ZAWSZE będzie się chciał ratować nawet kosztem ratownika, trzeba go albo uśpić strzałem w ryj- co jest bardzo trudne, albo zanurkować przed nim, pchnąć go w stronę brzegu albo holować od tyłu. Inaczej - widać na filmie. Tyle teoria.



mnie uczyli na kursach że faceta to się w jaja kopie jak jest możliwość i holuje do brzegu

bogujawleński

2024-05-01, 00:41
polecam kursy ratowania w realu...spróbujcie kogoś chwycić posmarowanego kremem do opalania.... na kobiety działa liśc...facetów nie ratuję a niebinarne to mam szcody do klatki

smc

2024-05-01, 00:43
Utopiłem się w wieku 9 lat. Wyciągnęli mnie z tego w szpitalu, przez tydzień...

Straszne uczucie.

Anal_Ogórek

2024-05-01, 02:28
smc napisał/a:

Utopiłem się w wieku 9 lat. Wyciągnęli mnie z tego w szpitalu, przez tydzień...
Straszne uczucie.



Gratulacje! Jesteś drugi w historii! ;)

"Utopienie zgon w wyniku osób trzecich, określenie z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej. Zgon nastąpił zanim woda dostała się do górnych dróg oddechowych.
Różnicując utonięcie od utopienia trzeba powiedzieć o wyjątku. W przypadku gdy śmierć nastąpiła w środowisku wodnym ale sprawcą jest inny człowiek (przytrzymał drugą osobę pod wodą, po czym nastąpiło zalanie górnych dróg oddechowych i śmierć) mówimy wtedy o utopieniu." https://www.naszwopr.pl/ratownictwo-wodne/utoniecie-a-utopienie/

PabloSkills

2024-05-01, 03:21
I weź idź pływać z p*zdeuszem.
Wyżej kolega ładnie opisał...Lufa w ryj i tyle bo współpracować nawet się nie da.

brylant1412

2024-05-01, 07:09
freaky napisał/a:

Może umiał pływać, ale nie chciał się chwalić.



wcześniej skakał do basenu ale wody nie było

kris1978

2024-05-01, 07:25
Will70 napisał/a:

Bardzo ładnie widać jak kończy się pomoc tonącemu, jeśli nie zna się podstawowych zasad. Topiący ZAWSZE będzie się chciał ratować nawet kosztem ratownika, trzeba go albo uśpić strzałem w ryj- co jest bardzo trudne, albo zanurkować przed nim, pchnąć go w stronę brzegu albo holować od tyłu. Inaczej - widać na filmie. Tyle teoria.



Ale głupoty piszesz.
Jak miałem ze 14 lat to topiłem się w Jasiołce. Jak widziałem, że kumpel podpłynął aby mnie wyciągnąć, przestałem wymachiwać rękami i pozwoliłem mu się podholować te 3 metry do brzegu. Był zdziwiony do tego stopnia, że zastanawiał się czy nie udawałem. Wystarczy mieć trochę oleju w głowie a nie od razu panikować.

mCreydon

2024-05-01, 12:08
Co ciekawe na tym filmiku utopił się gostek który umiał pływać a nie ten co nie umiał

Takafura

2024-05-01, 12:18
Will70 napisał/a:

Bardzo ładnie widać jak kończy się pomoc tonącemu, jeśli nie zna się podstawowych zasad. Topiący ZAWSZE będzie się chciał ratować nawet kosztem ratownika, trzeba go albo uśpić strzałem w ryj- co jest bardzo trudne, albo zanurkować przed nim, pchnąć go w stronę brzegu albo holować od tyłu. Inaczej - widać na filmie. Tyle teoria.



Tym strzałem w ryj to przegiąłeś...
Holować od tył to może próbować silny, wytrenowany gość po założeniu odpowiedniego chwytu. 10 x prościej i 100 razy bezpieczniej jest podać coś tonącemu i holować go na kiju, lince, spodniach...

Cymesowy

2024-05-02, 20:24
Najbardziej wk***ia nagrywający tak się k***a śmieje a nie wie co się dzieje, ciekawe czy 30 sekund później dalej tak rechotał, tępa szmata