18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dwa sebixy i policja

xaron147 • 2019-02-03, 23:45


Brawa dla policjanta za szybkie i odpowiednie zastosowanie środków :spoko:

Black Pitt

2019-02-05, 00:13
Justynka99
Ty to jakaś pie**olnięta jesteś? Psy się same z dupy przyj***ły czy piszczące rycerstwo ortalionu chciało przykozaczyć i się obsrało?
Chyba musiałaś któremuś dupę obmyć i stąd to oburzenie.

Seligos

2019-02-05, 01:45
Prać pałą po ryjach i patrzeć czy równo puchnie! Nie wpie**alaj nosa w nie swoje sprawy ! Prawilne sebixy do momentu "ściśnięcia za kark", potem już tylko pisk. Dla policjantów krata najlepszego, zmrożonego piwa !!!

Ow...........an

2019-02-05, 03:09
Justynka99 napisał/a:

Lepiej nie, bo jeszcze zacznie polecenia wykonywać



Nie zła jesteś. :)
Była tutaj kiedyś taka pyskata co nie dawała się zjeść w kaszy... ale już jej nie ma. :)

Co do zaś nagrania, to już to tutaj było parę lat temu.

Wiewór

2019-02-05, 07:59
Justynka99 napisał/a:

Jakiś syndrom sztokholmski. Policjant nie jest niczyim zwierzchnikiem i nie ma prawa wydawać poleceń bez uzasadnienia. W tym przypadku sebiksy były co prawda wk***iające, ale nie powodowały żadnego zagrożenia. Nagranie pokazuje całość od nadejścia sebiksa aż do załadowania go do radiowozu i policjant nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Zresztą często na korzyść przestępców, bo jakikolwiek dowód z takiego zatrzymania traci ważność jako tzw. "owoc zatrutego drzewa". Dlatego też policjantom nie na rękę zakładanie sprawy o upublicznienie wizerunku, bo wtedy sebiks musiałby iść do prawnika, a ten na pewno uświadomiłby go, że to jemu się tu odszkodowanie należy.
Jak lubisz, jak CI byle matoł, który dostał broń wydaje polecenia, to słuchaj. Ja wolę trzymać się litery prawa. A jako ciekawostkę dodam, że potem w sądzie są problemy, bo okazuje się, że przez jakieś tego typu humory policjanta sąd nie dopuszcza dowodów ze względu na ich nielegalne pozyskanie i kończy się to zwolnieniem przestępcy.
Co do dalszych wypowiedzi - nie ma tutaj żadnego utrudniania wykonywania czynności. Stoją, gadają, nagrywają - wszystko to jest legalne. Utrudnianiem byłoby fizyczne powstrzymywanie policjanta i dopiero w takiej sytuacji policjant ma prawo użyć siły.



Lubię Cię ale tym razem nie masz racji.
Policjant ma prawo wydawać polecenia oraz prawo do użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku gdy osoba do której skierował polecenie ich nie wykonuje. Czy było to zasadne wyjaśnia sąd, prokurator, wydział spraw wewnętrznych. I mówię to jako osoba, która był wielokrotnie poszkodowana przez niekompetentnych policjantów.

W powyższym przypadku sebastiany wyklęte przeszkadzały w czynnościach służbowych. Zadawanie idiotycznych pytań, ostentacyjne nagrywanie, żądanie wylegitymowania się czego policjanci w tej sytuacji robić nie muszą to zwykła prowokacja. Klasyczna bierna agresja.
Policjant zareagował prawidłowo. Zażądał dowodu osobistego w celu zanotowania sebastianów. Miał do tego prawo i było to uzasadnione ich zachowaniem. Odmowa sebka do wylegitymowania się była powodem zatrzymania. Policjant miał również takie prawo. Za to mógł ich zatrzymać na 72 h lub zawieźć na wytrzeźwiałkę jeśli byli naj***ni i założyć im sprawę.

Policjanta wykonującego czynności służbowe można nagrywać ale upublicznianie nagrania już takie oczywiste nie jest.

Jestem bardzo krytyczny dla działań policji ale wszystko co zrobili policjanci na tym nagraniu odbyło się zgodnie z prawem. Policjant i tak okazał sebusiowi łaskę bo mógł go zglebować i spętać w kajdany.

Odnośnie dowodów to pomyliły Ci się amerykańskie filmy z polskim bezprawiem w sądach. W Polsce nie ma czegoś takiego jak odrzucenie dowodów z powodu nielegalnego pozyskania. W Polsce sąd może wydać wyrok niezgodny z obowiązującym prawem, wbrew dowodom, wbrew wyjaśnieniom świadków, wbrew logice... i co? I ch*ja im za to zrobisz. Wiem coś o tym.

Zastanów się jakby wyglądał świat gdyby każdy obszczymur mógł wdawać się w dyskusję z policjantem a ten zamiast go zatrzymać musiał by z nim gadać.

Nie wiem co ma znaczyć też argument "z bronią". No z bronią. No i ci? Przecież jest policjantem. Ma służbową broń do obrony.

Ciesz się, że mieszkasz w Polsce w socjalistycznym kraju postbolszewickim gdzie policja została zdeptana i upodlona za współpracę z PRL. Przez to nawet władza im nie ufa i traktuje się ich jak piąte koło przez co muszą uważać podwójnie co robią. Nie wolno im strzelać, nieustannie im patrzą na ręce i bezpodstawnie oskarżają. Dlatego nasza policja jest c**owata bo się wszystkiego boi. Tylko dlatego sebek z filmu pojechał na dołek w jednym kawałku. Gdyby to była Francja lub USA to dostał by tak gigantyczny wpie**ol, że zamiast na dołek to pojechał bym erką na SOR bo by mu musieli wyciągać batona z dupy.

Kacu63

2019-02-05, 17:41
No co. Musiał się pochwalić że ma w końcu jakąś pracę a tam kolegów spoza kryminału, którzy udzielą mu prawnych porad :D

Ca...........on

2019-02-05, 18:36
No to teraz już jestem prawie pewien, że Abraksiu to bez mała jakiś frustrat kalibru Raua albo coś. Na pewno znamy go z przestrzeni publicznej. Może to nawet osławiony Andrzejek "GdzieJestKrzyś" Hadacz?

@Owlman Domyślam się, o którą może Ci chodzić. Tylko mam dwa ewentualne typy. Na obie, mając porównanie, dziś bym nawet nie spojrzał.

bodzio667

2019-02-05, 20:16
Te ambiwalentne odczucia, gdy stoi się po stronie "kamerującej" cioty...

Siberian_Meat_Grinder

2019-02-05, 21:16
Abraxus napisał/a:

Policjanta wykonującego czynności służbowe można nagrywać ale upublicznianie nagrania już takie oczywiste nie jest.




nie można upubliczniać wizerunku policjanta, chyba że jest on elementem stanowiącym szczegół w całości. Zgodnie z prawem, zezwolenia nie wymaga upublicznianie wizerunku osoby powszechnie znanej w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznej. Wbrew powszechnej opinii, policjant nie jest osobą powszechnie znaną - jest jedynie osobą, pełniącą funkcję publiczną. Za osobę powszechnie znaną może być uważany na przykład komendant główny policji, Andrzej Duda czy Tomasz Karolak.

Po upublicznienia wizerunku, policjant może on się domagać od udostępniającego zadośćuczynienia na mocy art. art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

cybinek

2019-02-05, 22:24
Coś się dzieje..


Wiewór

2019-02-06, 08:01
@up już po samym ryju widać, że to jakiś troglo patryjota i za darmo mu po ryju nie nałożyli.
Tekst o wylegitymowaniu jest dowodem ostatecznym bo tylko w kręgach sebastianów wyklętych w dresy zaklętych krąży legenda, że policjant ma się zawsze legitymować byle obszczymurowi.
Z policją jest taki problem, że ciągle za mało napie**alają patolę a nic tak nie wychowa sebka jak policyjny baton złamany na jego szczurzej mordzie.
Ciekawe, że ja nigdy nie zostałem obity przez policję?

kapsiu

2019-02-06, 08:14
Justynka99 napisał/a:


A może grazyna99.

Wiem nie ocenia się ludzi po okładce ale ty jesteś jakaś pie**olnięta .

Czynności prowadzone wobec mężczyzn w samochodzie a nie wobez nagrywającego seby. To pierwszy powód dlaczego policjant nie musiał się legitymować . Drugi tak jak sam uzasadnił nagrywajacemu jest umundurowany i przyjechał radiowozem. I teraz uwaga . Policjant podszedł (wcześniej podał powód późniejszego zatrzymania "podburzanie , nagabywanie do wyjścia czyli ignorowanie poleceń policjanta"),wysłuchał , poprosił o dokumenty sebixa (gdyby dał swoje i poprosił o dane policjanta zapewne by ten mu je podał chociaż nie musi) , Seba odmówił więc miał prawo użyć siły tym bardziej że sprawiał opór by wsadzić go do radiowozu.

Czyli obalając Twoje pie**olamento że policjant nie miał prawa i będzie się tłumaczył.

1. Jest w mundurze , radiowóz etc
2. Ostrzegł I Podał powód zatrzymania ( wcześniej podburzanie)
3. Użył siły gdy ten się stawiał .

pomidoro

2019-02-06, 08:30
Kiedy jesteś idiotą i próbujesz na siłę udowodnić że jednak nim nie jesteś