18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dubstep

jakotakojest • 2011-08-23, 17:06
Kolejny dubstep,całkiem całkiem.

driimohr

2011-08-25, 11:24
muzyka niczym z nintendo xD

Nascher

2011-08-25, 11:30
@omgwtflol, wybacz, piwo miało być dla Terissimo

A tak właściwie... Co to k***a jest Dubstep? Od niedawna cholerstwo zaczęło się pojawiać wszędzie... Próbowałem przesłuchać dwa kawałki i jedyne skojarzenie do tego 'gatunku' to silnik traktora o 6 rano zmiksowany z bzyczeniem komara nad uchem. Równie mocno wk***ia.

Zdunkov

2011-08-25, 12:15
omgwtflol napisał/a:

Nie masz głośników, które przenoszą dobrze niskie tony - nie zauważysz różnicy.


No to po co w ogóle wyróżniać odmiany skoro praktycznie nie ma różnicy?

Wikipedia: Dubstep napisał/a:

Rytm aż do połowy dekady 2000-2010 stanowił zwykle klasyczne 4/4 (ze stopą na "raz" oraz werblem "na trzy") lub halfstep (z werblem "na dwa" i "na cztery", a stopą pomiędzy "trzy" a "cztery") dla odróżnienia od muzyki house


No to zajebista różnica pomiędzy gatunkami. Widzisz, np. różnica pomiędzy punkrockiem a reggae jest bardzo wyraźnie zaznaczona poprzez różnice subkulturowe, przesłanie, historię powstania, idee, dynamikę, nastawienie, tempo, charakter (łagodny/z pazurem).
Tymczasem różnica pomiędzy housem a dubstepem polega na rytmie, podczas kiedy w żywej muzyce każdy utwór ma inny rytm, całe płyty inny charakter, a zespoły zupełnie inny styl. Mimo to tysiące wykonawców określa się jednym, gatunkowym określeniem.

Aha, i nie pie**ol mi że wikipedia jest ch*jowym źródłem, bo jeśli uważasz, że to co jest tam napisane jest nieprawdą, to idź i wyedytuj.

omgwtflol napisał/a:

Ale tkwij w swoim brodziku intelektualnym i nazywaj Skrillexa dubstepem, Alchemist Project techno a Jonas Brothers hard rockiem.


Nie rozpędzaj się, bo nie nazwałem Skrillexa dubstepem, Alchemist Project techno, a Jonas Brothersów hard rockiem - Ty natomiast robisz dokładnie to, o czym pisałem w pierwszym poście - mówisz, dana muzyka NIE JEST.

tashi

2011-08-25, 12:21
hahaha oni chca nas strollowac, twierdzac ze to muzyka, c'nie? :D prosze panstwa, nie karmić trolli!

scyzoryk14

2011-08-25, 14:05
Terissimo napisał/a:

@up

To jest muzyka? :wtf:





Dzieci z 19-stego wieku się pojawiły ...
Jak nie muzyka to Styl życia ;]
Przykro mi , zostałeś w tyle , a świat idzie do przodu :)
Wiem , odpiszesz mi że świat cofa się ... ale to już nie mój problem że jesteś za cienki żeby to słuchać ;)

omgwtflol

2011-08-25, 14:06
Zdunkov napisał/a:


No to po co w ogóle wyróżniać odmiany skoro praktycznie nie ma różnicy?


Jest ogromna, z tym że... Hm, wiesz, niektóre gatunki muzyki bardziej nadają się do tańczenia na imprezie, niektóre do słuchania w domu, dubstepu ciężko jest słuchać na "typowym domowym sprzęcie", a coś takiego jak robi Skrillex jest dużo 'lżejsze' i bardziej radiowe, wszystkie leady etc. są na dość wysokich tonach w przeciwieństwie do tych w dubstepie, gdzie praktycznie wszyskto jest na sine wave i bardziej to "czuć" niż słychać. To nie jest mała różnica :P

Zdunkov napisał/a:


Tymczasem różnica pomiędzy housem a dubstepem polega na rytmie, podczas kiedy w żywej muzyce każdy utwór ma inny rytm, całe płyty inny charakter, a zespoły zupełnie inny styl. Mimo to tysiące wykonawców określa się jednym, gatunkowym określeniem.

Aha, i nie pie**ol mi że wikipedia jest ch*jowym źródłem, bo jeśli uważasz, że to co jest tam napisane jest nieprawdą, to idź i wyedytuj.


Pokaż mi jeden utwór housowy, który ma wpływy dubu.

Zdunkov napisał/a:

Nie rozpędzaj się, bo nie nazwałem Skrillexa dubstepem, Alchemist Project techno, a Jonas Brothersów hard rockiem - Ty natomiast robisz dokładnie to, o czym pisałem w pierwszym poście - mówisz, dana muzyka NIE JEST.


Napisałam też czym jest, ale Ty oczywiście tego nie zauważyłeś :emo:

PS. Nie, nie jestem jedną z tych która bojkotuje wikipedię bez powodu, ale -polska- wikipedia to już jednak trochę przesada.

Nascher

2011-08-25, 14:16
scyzoryk14 napisał/a:


Jak nie muzyka to Styl życia ;]
Przykro mi , zostałeś w tyle , a świat idzie do przodu :)


A potem się dziwić, że dzieci się ułomne rodzą i w wieku 13 lat jebią policję, noszą zamiast spodni worki po ziemniakach i słuchają rapowanego shitu z komórek na cały regulator(z calym szacunkiem dla 'porzadnego' rapu, sami osadzcie, ktory jest dobry, bo ja rapu nie słucham).

TwiceNightly

2011-08-25, 14:27
Największym plusem dubstepu jest fakt, że anonimowi-eksperci-we-wszystkim przerzucili na niego swój hejt z rapu ;)

eboleq

2011-08-25, 14:51
cała ta muzyka elktroniczna jest dla półmozgów. 0 przesłania 0 niczego. Akurat żeby jak się jest naj***nym potańczyć do tego.

Różnice jak sama pisała ta ćwiermozgini wyżej są nie do wychwycenia na kolumnach domowych...więc who cares.

świat jest teraz popie**olony... na facebooku widać to najlepiej takie ścierwiaste bandy jak Linkin Park mają po 100 tysięcy głosów więcej w tych jebniętych ankietach niż takie klasyki jak Led Zeppelin itd.

rixspi

2011-08-25, 19:04
ksio napisał/a:



Co niektórzy to wiedzą chłopcze, a i tak ich to gówno obchodzi (tak zgadłeś, mam na myśli miedzy innymi siebie). Za to reszta nie wie o czym piszesz wiec idż świecić swoją "pseudo-muzyczną-wiedzą"na jakies forum muzyki elektronicznej. Bo dosc mamy takich dubstepowych gamoni jak ty.



Nie poznaliśmy się, więc z takimi tekstami się wstrzymaj. Padło zapytanie, więc odpowiedziałem. ch*j Ci do tego czego słucham. Moja wiedza wynika z zainteresowania ogółem muzyki i tak, dubstep i techno są muzyką i nie ja to wymyśliłem.

Dla niektórych klasyka jest najpiękniejsza dla niektórych techno, rap czy rock. Nauczcie się tego k***a w końca. Różnorodność jest piękna i bardzo dobrze, że jest tyle gatunków.

skurczybyk1990

2011-08-25, 23:28
Dubstep odmiana drum n bass-u
ale nadal wole prawdziwe Old skool-e

ksio

2011-08-25, 23:42
@rixpi

Wiadomo ze jest to muzyka , nie zaprzeczam. Jak byś uważał w gimnazjum gdy pani was uczyła czytania ze zrozumieniem to byś wywnioskował z mojego postu, że również słucham (między innymi) elektroniki, znam sie również na wielu innych rodzajach muzyki ale nie próbuje zabłysnąć nią na portalach internetowych. Powracając do czytania ze zrozumieniem: pytanie kolegi na które tak gorliwie odpowiedziales było ironią i tak naprawde nikt nie chce zebys to pisał. Najzwyczajniej w swiecie słuchaj sobie swojego dubstepu w domu i nie mecz nas po prostu swoim pie**oleniem ziomus bo...
Czekaj, czekaj jak Ci to dobrze wyperswadować... może dużymi literami:

ch*j NAS TO OBCHODZI! :sraczka:

omgwtflol

2011-08-26, 10:19
skurczybyk1990 napisał/a:

Dubstep odmiana drum n bass-u


Soft rock odmianą death metalu.

matthias90

2011-08-26, 13:15
@up

To jest muzyka? :wtf:

to nie muzyka to styl życia :P