18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dr Lucyna Kulińska o Kresach i Ukrainie

Squbany • 2013-03-03, 10:06
Trzeba Pamietac



niebieski8

2013-03-03, 10:48
pamiętam w technikum kobitka od polskiego bardziej od ruskich nienawidziła tylko urkow. Co do Kresow to prawda z książek się tego nie dowiedzieliśmy tylko ona nam to tłumaczyła.

adrrys

2013-03-03, 14:54
A teraz ich dzieci zapie**alają u mojego dziadka w sadzie

starvingstalker

2013-03-03, 18:19
Dała piątkę z globalizacji na Panią Doktor zawsze piwo :D

Loaloa

2013-03-03, 18:53
Tak prawdę mówiąc to na nienawiść Ukraińców solidnie sobie zapracowaliśmy. Nie, nie mam na myśli zwykłych ludzi żyjących z Ukraińcami w tych samych miasteczkach i wioskach. Mam na myśli działania panstwowej administracji polskiej wobec mniejszości ukraińskiej na Kresach. Rzadko historia jest czarno-biała. O tym też należy pamiętać.

arcadius

2013-03-03, 19:01
Skoro ta pani mówi o pojednaniu to mówić należy nie tylko o zbrodniach ukraińskich, ale i polskich. Powiedzmy sobie szczerze. Świętych tam nie było. Dla Polaków UPA jest organizacja zbrodniczą i to samo mogą powiedzieć Ukraińcy o AK. Mordów dokonywały obie strony i o tym należy pamiętać. Bez tego nigdy do żadnego pojednania nie dojdzie.

Wojtass84

2013-03-03, 19:03
Jak zwykle nas r*chają; żydzi, niemcy, ukraińcy, rosja. Nie będzie już sprawiedliwości ! skoro do tej pory nic nie wskóraliśmy w tym temacie. Wstyd :!:

Squbany

2013-03-03, 19:21
Loaloa nigdy w histori Polacy nie mordowali ukraincow,na taka skale i w taki sposob ,i bohaterom tych wydarzen nie stawiamy pomnikow, nie falszujemy histori,nigdy Polacy nie tworzyli ideologii anytu-ukrainskich. Takimi glupimi wypowiedziami urabiasz swojemu krajowi przyslowiawa dupe.

arcadius AK dziala tylko zbrojnie w potyczkach wojskowych przeciwko niemcom i ruskim.UPA nie dzialala przeciwko wojsku tylko przeciwko zwyklym Polskim obywatelom,UPA byla finansowana przez
niemcow i to bardzo .nawet chyba nie zdajecie sobie sprawy jaka, NAM krzywde wyrzadzili.

A takie zachowanie sie Polskiej wladzy w swietle tego problmu jest wrecz oburzajace,chowaja caly czas glowy w piasek.

arcadius

2013-03-03, 19:29
@Squbany
Wybacz kolego, ale tu się mylisz. Palenie wiosek ukraińskich, mordowanie ludności cywilnej. To też bylo i po stronie polskiej. Akcja "Wisła" też aktem miłosierdzia nie była. Ja nie twierdzę, że ktoś tu jest święty. Chodzi mi tylko o to, że jedna jak i druga strona winę posiada. Na temat działań AK jak i UPA powinieneś troche doczytać. Nie tylko ze źródeł w Polsce popularnych. Oczywiście bez spin. Dyskusja jest, póki co kulturalna wiec i dyskutować można :)

ja...........00

2013-03-03, 19:30
A ja mam piękną i mądrą żonę z Ukrainy, która potrafi zająć się sobą, mną i domem. Zgodni jesteśmy co do tego że jeśli ktoś zabija cywila jest zbrodniarzem. Nie ważne jakiej jest narodowości. My Polacy lubimy bardzo uogólniać, wierzymy w stereotypy. Trzeba jednak pamiętać że każdy człowiek jest inny i nie każdy Rosjanin to alkoholik, nie każdy Ukrainiec ,zbrodniarz i nie każdy Polak to łysy awanturnik i złodziej ( taką opinię zasłyszałem we Włoszech. W każdym narodzie spotkamy mędrców i głupców, przyjaciół i przesiąkniętych nienawiścią pustaków ze spranymi mózgami traktującymi inne narody jak gorsze zwierzęta. Najpierw trzeba być człowiekiem żeby potem móc zostać polakiem, chrześcijaninem itd. inaczej jest to po prostu hipokryzja. Moi znajomi jadąc ze mną na Ukrainę trochę się bali ale po 2 tygodniach pobytu stwierdzili że ich wyobrażenia nie pokryły się z rzeczywistością. A teraz czekam na wypranych wmawiających mi, że za granicą jest diabeł a tu wszyscy są święci i że nie jestem prawdziwym polakiem :) zdrowia wam życzę

arcadius

2013-03-03, 19:35
Poza tym uważam, że z dala od tej j***nej polityki my Słowianie musimy trzymać się razem :D

ja...........00

2013-03-03, 19:37
I jeszcze mały bonus. Jak ktoś wyżej słusznie zauważył historia nie jest czarno biała, pisana często przez ludzi stronniczych, zarówno z naszej jak i obcej strony. Myślący człowiek nazwie zbrodnie zbrodnią. Winnych nazwie winnymi, a ludzi którzy mu nie wyrządzili krzywdy będzie sądził po ich zachowaniu gdy ich pozna osobiście, a nie wyczyta parę artykułów siedząc całe życie w betonowej klatce. http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/kto-zaplaci-za-zbrodnie-podziemia tutaj tez mamy zbrodniarzy. Dla mnie nie liczy się czy mordujesz cywilów z zemsty, w imię boga, kraju wolności, pieniędzy. Ale są tu tacy którzy w powyższym nic złego nie zobaczą, bo "dokopaliśmy wrogowi" gdy to się dzieje w drugą stronę gotowi są w zemście iść i mordować ...
paradoks

mateuszek31

2013-03-03, 19:50
@arcadius kto musi doczytać to musi... Pokaż mord przeprowadzony na taką skalę jak LUDOBÓJSTWA na kresach dokonywane na Polakach... Poczytaj jak UPA rozczłonkowywały Polaków żywcem, gdzie teraz sie o tym mówi? mówi się o ludobójcach arabusach itd o krzywdach niewygodnych nigdzie nie słychać. Tyle ode mnie nie wdaje się w dyskusje elooo!

arcadius

2013-03-03, 20:01
@mateuszek31
Pierwszy przykład z brzegu: obóz koncentracyjny w Jaworznie. To tyle ode mnie. Wina leży po obu stronach, nikt święty nie był. O tym należy pamiętać. Peace

Squbany

2013-03-03, 20:05
arcadius napisał/a:

@Squbany
Wybacz kolego, ale tu się mylisz. Palenie wiosek ukraińskich, mordowanie ludności cywilnej. To też bylo i po stronie polskiej. Akcja "Wisła" też aktem miłosierdzia nie była. Ja nie twierdzę, że ktoś tu jest święty. Chodzi mi tylko o to, że jedna jak i druga strona winę posiada. Na temat działań AK jak i UPA powinieneś troche doczytać. Nie tylko ze źródeł w Polsce popularnych. Oczywiście bez spin. Dyskusja jest, póki co kulturalna wiec i dyskutować można :)



Ty jestes niedoinformowany najwyrazniej , Akcja wisla nie wygladala jak mordy UPA gdzie ludzie(Polacy) uciekali z dusza,caly swoj dorobek zostawiali.Akcja wisla byla odpowiedzia na mordy ktore oni zaczeli .Pozatym akcja wisla miala charakter przesiedlenczy gdzie ludzie chociarz mogli zabrac czesc swojego dobytku,nie zabijali dzieci kobiet i niewinnych ludzi. Dr Lucyna Kulińska w tym reportarzu ktory ma 3 czesci(to jest pierwsza) jest na youtube , i mowi wlasnie o tej kwestii.A ty sraj we wlasne gniazdo dalej.