18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dr Lucyna Kulińska o Kresach i Ukrainie

Squbany • 2013-03-03, 10:06
Trzeba Pamietac



arcadius

2013-03-03, 20:08
@Squbany
Jak sobie tam chcesz. dyskusja nie ma sensu. I właśnie dlatego jeszcze trzeba będzie poczekać na zgodę między narodami. Bez odbioru

Bacutil

2013-03-03, 20:21
Znowu ten pojeb Squbany. :trzesieee:

Drodzy użytkownicy. Pewne kwestie chciałem już kiedyś wyjaśnić autorowi tematu. Żadne, ale to żadne argumenty do niego nie trafiają a prowadzenie merytorycznej dyskusji jest niemożliwe. To głupie indywiduum i tak niczego nie zrozumie. Jedyną racją jest jego racja i jedyną wersją historii jest jego wersja. Temu człowiekowi wydaje się, że jest mądrzejszy od wszystkich naukowców razem wziętych. W skrócie, to po prostu zwykły szowinista i ignorant - fachowo rzecz ujmując debil. Szkoda na niego klawiatury.

Squbany

2013-03-03, 20:22
arcadius napisał/a:

@Squbany
Jak sobie tam chcesz. dyskusja nie ma sensu. I właśnie dlatego jeszcze trzeba będzie poczekać na zgodę między narodami. Bez odbioru



Dyskusja zawsze ma sens,tymbardziej w niewyjasnionych sprawach,gdzie ginie 200.000 ludnosci Polskiej brutalnie zamordowanej przy uzyciu najzmyslniejszych tortur,gwaltu,Grabierzy majatku,ziemi.Czekalismy cale 70 lat pod rosyjskim butem gdzie prawda o katyniu i wolyniu byla skrzetnie ukrywana, a za propagowanie jej mozna bylo stracic zycie.Musimy do k***y nedzy zaczac mowic wpolnym glosem , i walczyc o swoje,inaczej Polska nigdy sie nie zmieni,i bedziemy poniewierani przez innych jak sami nie ustanowimy swojej wartosci, jak dotad kazdy na nas pluje kazdy nas zniewarza i kazdy ma nas w dupie nawet my sami.Jak dlugo sie pytam?

ja...........00

2013-03-03, 20:49
Tak patrzę na te wasze komentarze i myślę... może przestańcie chodzić do kościoła? Wiecie ile głów waszych "słowiańskich" przodków spadło za próbę utrzymania rodzimej wiary? Nie wiedzę aby z tego powodu wam się w główkach burzyło aż tak bardzo. Historia jest pełna okrucieństwa. A zbrodnie BIORĄ SIĘ Z NIENAWIŚCI takiej samej jaką tutaj wielu z was prezentuje. Ja nie mam nic Do innych ludzi. Nic mi nie zrobili. Zbrodniarze nie żyją po obu stronach. Widzę że ostatnim argumentem wybielającym nas Polaków stała się skala ludobójstwa. Czyli jak zabijesz do 5-10 dzieci to jest ok, muszą być większe liczby aby poczuć się do winy. Durne infantylne tłumaczenie. Wy jesteście nie reformowalni. Świat się zmienił. Słowian została garstka. Dziś na szczęście nikt nie chce mnie za granicą dziugać za to że jestem polakiem, a mam wielu przyjaciół w różnych krajach i staram się ich odwiedzać. Choćby po to aby dostrzegać waszą niską radość z życia którą wypełniacie niezdrowymi emocjami a potem na kolanach w kościele modlicie się o pokój na świecie. Otóż jest pokój. Wszędzie spotykam się z życzliwością. Życzę wam szczęścia w życiu i spokojnego usposobienia. Bo to gwarantuje nam pokój w przyszłości i przetrwanie Słowian. Nienawiść niszczy, i z niej się biorą wszelkie zbrodnie. A pomimo tego ją promujecie. Heh

Squbany

2013-03-03, 21:27
Bacutil napisał/a:

Znowu ten pojeb Squbany. :trzesieee:

Drodzy użytkownicy. Pewne kwestie chciałem już kiedyś wyjaśnić autorowi tematu. Żadne, ale to żadne argumenty do niego nie trafiają a prowadzenie merytorycznej dyskusji jest niemożliwe. To głupie indywiduum i tak niczego nie zrozumie. Jedyną racją jest jego racja i jedyną wersją historii jest jego wersja. Temu człowiekowi wydaje się, że jest mądrzejszy od wszystkich naukowców razem wziętych. W skrócie, to po prostu zwykły szowinista i ignorant - fachowo rzecz ujmując debil. Szkoda na niego klawiatury.



Ignorantem i pojebem jestes Ty.Czyli ludzie ktorzy w tej sprawie dzialaja i chca ja naglosnic,starcili tam rodzine, to jacys debile,to sobie wymyslili i dzialaja pezpodstawnie.z twojej postawy wynika ze bardzo dobrze ze ukraincy zrobili nam pogrom , bo nam sie nalerzalo, i jeszcze powinismyim podziekowac.Szkoda mi takich jak ty ktorzy potrafia tylko ublizac,w kazdym temacie jediesz po narodowach jak po rudej kobyle, najlepiej ich wylapac i do lagru wyslac tak jak pewnie twoj dziadek robil,komuchu

Bacutil

2013-03-03, 22:30
Squbany napisał/a:

bo nam sie nalerzalo


Należałoby żebyś czasem to przejrzał zanim zaczniesz wypisywać swoje mądrości.

Niczego nie zrozumiałeś, żadnych wniosków nie wyciągnąłeś z naszej ostatniej potyczki zacietrzewiony, ciemny imbecylu.

Cytat:

Szkoda mi takich jak ty ktorzy potrafia tylko ublizac,w kazdym temacie jediesz po narodowach jak po rudej kobyle.



Tutaj się pomyliłeś tępy ch*ju. Można śmiało przejrzeć moje wszystkie poprzednie posty i wyciągnąć wnioski - kolejny dowód na to, że najlepiej byłoby gdybyś sobie zrobił eutanazję.
k***a, z kim ja w ogóle gadam!? Przecież nie masz najmniejszego pojęcia o podstawowych pojęciach z zakresu tematyki w jakiej się ciągle wypowiadasz i do tego kreujesz na eksperta. :facepalm:

Cytat:

najlepiej ich wylapac i do lagru wyslac tak jak pewnie twoj dziadek robil,komuchu



Nie, jak twój, który był volksdeutschem.

Squbany

2013-03-03, 23:34
Bacutil imbecylem jestes ty , do tego niedouczonym hamem przesiakniety ignoracja (i tu cie mogle dalej wyzywac ale uwazam to za jalowe) rozmowa z hamem mi uwlacza.
Wykarz niezgodnosci czysto merytorycznie niby jaka potyczke z toba przegralem ? na tamtych terenach wiekszosc ludnosci Polskiej w terenach wschodniej Polski pod obecna okuacja ukrainska.Ale ty uwazasz ze dobrze ze nas mordowali.

razoreus napisał/a:

Odnosnie metod UPA:

Od 8:50 opisy tortur



A tu druga czesc


Widok takich tortur pozostawiam bujnej wyobrazni Sadoli ;] Jak cos troche zdjec skutkow niektorych z tortur mozna znalezc w google images wpisujac 'upa'

ciekawy dobrze obrazujacy nasza tragedie material

Frostbourn

2013-03-04, 00:04
Mialem z nia humana zanim mnie ze studiow wyj***li ;d

Persil1

2013-03-04, 01:18
Nie ma mowy o jakiejś równowadze między zbrodniami UPA, a odwetami AK. Po pierwsze zbrodnie UPA odbywały się zazwyczaj na oficjalny rozkaz dowództwa, polskie odwety odbywały się zazwyczaj pomimo zakazu dowództwa AK. Zaglądajcie do książek zamiast zaczniecie na siłę świecić michnikowymi sofizmatami spod znaku "nie czarno białej historii". Administracja II RP owszem nie była Ukraińcom miła, ale 100x lepsza od bolszewickiej, a poza tym dyskryminacja językowa, czy kilka pacyfikacji za pomocą pałki, nie usprawiedliwia rozpruwania ciężarnych kobiet. Akcja "Wisła" była przeprowadzona przez władze komunistyczne i za poleceniem przełożonych z Kremla, Polacy nie mieli na nią żadnego wpływu. Poza tym było więcej organizacji o nazwie UPA niż tylko OUN-UPA, nie wszystkie mordowały Polaków. To wszystko jest w książkach Siemiaszków, czy Motyki, wystarczy tylko sięgnąć.

Jak mnie to denerwuje kiedy zwykłe cymbały po przeczytaniu jednego głupkowatego artykułu w Wyborczej chcą błyszczeć obiektywizmem.

Jeszcze jedno: OUN od początku nastawiony był na eksterminację Polaków, ideologia ukraińskich nacjonalistów prawdopodobnie należy do najbardziej "zbrodniczogennych" w historii. Jakiekolwiek przejawy zgody polsko-ukraińskiej były przez nich sabotowane morderstwami i zamachami. Od początku zakładali zbrojną konfrontację, mordowanie i ludobójstwo. Teorie o odwecie za polskie prześladowanie to bzdury. Im bardziej liberalne stawało się nastawienie władz tym ostrzej atakowało UPA. k***a ja nie wymagam, żeby wszyscy o tym wiedzieli, ale jak chcecie się zacząć wymądrzać, to chociaż obejrzycie filmik, który komentujecie.

Dziedziu6

2013-03-04, 16:56
Jak chodziłem jeszcze do gimnazjum sam przygotowałem lekcje na temat kresów wschodnich i oun upa (w ramach zaliczenia półrocza :P aczkolwiek zrobiłem to z własnej inicjatywy) nauczyciel historii był bardzo zadowolony i przyznał ,że boli go to że książka nie wspomina o tych wydarzeniach

turzepole

2014-04-13, 08:03
Loaloa napisał/a:

Tak prawdę mówiąc to na nienawiść Ukraińców solidnie sobie zapracowaliśmy. Nie, nie mam na myśli zwykłych ludzi żyjących z Ukraińcami w tych samych miasteczkach i wioskach. Mam na myśli działania panstwowej administracji polskiej wobec mniejszości ukraińskiej na Kresach. Rzadko historia jest czarno-biała. O tym też należy pamiętać.