18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

I_T_I

2013-02-20, 17:55
Działa pewnie na podobnej zasadzie jak drukuje reprap.

lobominator

2013-02-20, 17:56
Nie no takich cudów to ja jeszcze nie widziałem.

bo...........Ä™

2013-02-20, 18:03
I tak każdy z was najpierw narysowałby ku*asa :)

stalowyszczur

2013-02-20, 18:06
Zajebista sprawa. Ale i tak chce mieć printer 3D w domu, a firmy które hamują tą technologie powinny być spisane na liste do absolutnego bojkotu. j***ni dorobkiewicze.

RexDex

2013-02-20, 18:24
kurde, czasami mam podobnie jak dłubie w nosie

Matuus

2013-02-20, 18:43
Po powrocie do zeszytu w klasie wyrasta z niego 2 metrowy ku*as :D

ph...........01

2013-02-20, 18:43
Ja tam bym narysował cycuszki.

PÅ...........un

2013-02-20, 18:44
Ciekawe jak wygląda zeszyt do tego. Bo po zamknięciu zwykłego nie wróżę cudów.

AH1N1ns

2013-02-20, 18:46
To jest 3Doodler. Projekt kickstartera jest tutaj. Jest tam też cały filmik pokazujący możliwości tego urządzenia.

truskawkowabuba

2013-02-20, 18:47
wygląda super. widziałam kiedyś coś podobnego na discovery, z tym, że rysownicy (akurat projektanci mebli) rysowali takimi mazakami w powietrzu, a specjalny program komputerowy obrazował ich ruchy tymi pisakami za pomocą linii, jeśli wiecie o co mi chodzi.

TheMichaThe

2013-02-20, 18:48
Hmm to wygląda jak bardzo szybko wiążący się klej ale ja się nie znam ;/

Sz...........an

2013-02-20, 18:55
stalowyszczur napisał/a:

Zajebista sprawa. Ale i tak chce mieć printer 3D w domu, a firmy które hamują tą technologie powinny być spisane na liste do absolutnego bojkotu. j***ni dorobkiewicze.



Niestety ale jakby każdy wynalazek, wychodził i był w użytku upadały by inne koncerny. Dobrym tego przykładem są silniki atomowe używane w podwodnych okrętach atomowych, które są w stanie pod wodą wytrzymać kilkadziesiąt lat. W samochodach też miało by to miejsce tylko, że jedno "tankowanie" paliwa przetrwało by kilkudziesięciu właścicieli.



Była kiedyś mowa o "cyfrowej kliszy" do aparatów fotograficznych na zwykłą kliszę, miała być ona dobrym rozwiązaniem ponieważ miała kosztować dużo mniej od świeżo wynalezionych aparatów cyfrowych, które dawniej kosztowały fortunkę, firmy wykupiły patent od wynalazcy tego cuda i "klisza" nie wyszła do masowej produkcji. Sprawę ujawniono gdy cyfrówki wyparły aparaty na kliszę.

Także jeśli o hamowanie technologii chodzi, nie tylko firmy są winne ale i też wynalazca jest , który podpisuje z koncernem umowę na sprzedaż patentu. Winny, hmm jakbyś dostał 50 razy tyle ile byś zarobił przez kilkanaście lat na swoim patencie, zrezygnowałbyś z jego sprzedaży? Wątpię :)