18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dług USA

1.Michal • 2017-06-07, 18:49
Dług USA wynosi aktualnie 20 bln dolarów. Jak taka kwota wygląda w banknotach 100$?

1. Banknot 100$


Reszta w spoilerze
spoiler

De...........sz

2017-06-08, 19:26
@up wybić ich i tyle :) tyle świrów ich nienawidzi i nikt jeszcze nie próbował?

Suchmistrz

2017-06-08, 19:41
DiKarpio napisał/a:

Dolarami zimbabweńskimi można by pokryć Drogę Mleczną.

Obrazek



"One pierdylion tryllion" ?

Black-Sheep

2017-06-08, 19:50
Policeman, wow, nieźle odleciałeś, szkoda tylko, że poza paroma inwektywami w ogóle nie byłeś w stanie odnieść się do mojego komentarza, tylko poleciałeś najpierw obalać wymyślonego przez siebie chochoła, a potem gdybyś doczytał jedno zdanie do końca to byś miał odpowiedź na swoje pie**ololo o obsłudze długu. Widać, że nie masz najmniejszej wiedzy o ekonomii jeśli nie jesteś świadom znaczenia długu państwa dla systemu finansowego. Dzisiaj Szwecja obawia się, że za kilka lat jej dług będzie tak niski, że utrudni to funkcjonowanie gospodarki, a w Polsce neoliberalne sp***oliny nadal spuszczają się do gospodarki z zerowym długiem. Douczcie się trochę z jakichś rzetelnych źródeł, np. podręczników do ekonomii zamiast czerpać wiedzę z memów od korwina. :roll:

starystulejarz, 100% zgody, cieszę się, że jeszcze są ludzie na sadolu którzy ogarniają temat! I też jak zwykle jestem sceptyczny co do teorii spiskowych, to akurat ta o JFK odstrzelonym bo chciał się zabrać za FED jest dla mnie najbardziej wiarygodna.

Do kilku osób powyżej: pokrycie w złocie to archaizm i droga donikąd. Raz, że to marnotrawstwo rzadkich surowców, dwa, że prowadzi do głębokich kryzysów deflacyjnych i inflacyjnych, a państwo nie ma żadnych możliwości żeby je łagodzić. Gdy popatrzycie na wykresy poziomu inflacji w Wielkiej Brytanii w dwudziestoleciu międzywojennym i wcześniej to zobaczycie o czym mówię. ;) Obecny system jest dużo lepszy, ale nieidealny. Dla większej stabilności finansowej konieczna będzie rezygnacja z neoliberalnych dogmatów Konsensusu Waszyngtońskiego, regulacja systemu bankowego, wprowadzenie globalnego podatku Tobina dla ukrócenia spekulacji i rozprawienie się z rajami podatkowymi.

karoldeicide

2017-06-08, 20:45
gdzieś kiedyś wyczytałem że Chiny wykupiły znaczną część hamerykańskiego długu

Eramod

2017-06-08, 22:52
czyli że kosmici to wszystko wymyślili i jak chodze do kibla oni mnie widza tak ???

pg0922

2017-06-09, 13:45
U kogo oni są k***a zadłużeni? U marsjan? :-? :ja_pie**ole:

MrJark0

2017-06-11, 22:40
Polecam książkę chińskiego ekonomisty "Wojna o pieniądz". Dowiecie się z niej o historii systemu bankowego, FEDzie, kryzysie lat 20 i innych ciekawych zdarzeń.