18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dinner

krrol • 2016-03-23, 16:02
Drodzy sadole! Razem z chłopakami (i dziewczynami też ;) )podeszliśmy do konkursu który ma za zadanie zwiększyć świadomość o braku wody na świecie. Myślę że udało nam się podejść do tematu w sadolowym stylu.



Jeśli Wam się podoba to głos można oddać pod tym linkiem: LINK
a jeśli nie to :idzwch*j:

botspam

2016-03-23, 20:20
W jaki sposób to, że ja nie spuszczę wody po dwójce wpłynie na ilość wody w Afryce?

megafilip

2016-03-23, 20:25
Za wykonanie masz piwko i głos - za intencje (o ile na poważnie bierzesz tą całą akcję z wodą dla murzynów) z kolei ch*ja w dupę

s0pel

2016-03-23, 20:26
up, w żaden sposób nie ma jedno wpływu na drugie. To takie samo pie**olenie, żeby nie wyrzucać jedzenia. Tylko co za różnica czy kupię za dużo i wypie**olę, czy nie kupie i sklep to wypie**oli...

kam332

2016-03-23, 20:40
Jakby ktoś nie wiedział, to 22 marca był światowy dzień wody.

RoboCat

2016-03-23, 20:45
zeby wode pic.... jak zwierzeta :D

jinn

2016-03-23, 20:47
A tak na marginesie to podobno mamy wielkie przeludnienie na świecie. Na początku XX w. było 1,5 mld ludzi, a w tej chwili 7,5 mld. Więc jeśli te 663 miliony uschną z pragnienia to ziemia trochę odsapnie. Właściwie to dużo nie stracimy, bo są to ludzie, którzy w żaden sposób nie przykładają się do rozwoju ludzkości. Są to ludzie, którzy ciągle mieszkają w chatkach z krowiego gówna, obrzezają małe dziewczynki i wierzą, że wyr*chanie dziewicy leczy z AIDS. A tak, w ogóle to na świecie nie brakuje słodkiej wody, bo od miliardów lat jest jej tyle samo (przecież nie wyparowała chyba w kosmos?), tylko te prymitywne organizmy mnożą się na potęgę i zużywają całe jej zasoby. Wiecie co mnie ciekawi? To, że przy tak rozwiniętej technologii i medycynie nie potrafimy stworzyć szczepionki na HIV i Ebolę. A mi sie wydaje, że już od dawna potrafimy tylko może ktoś dba o to, żebyśmy tego nie dokonali? Przecież wiemy, że siedliska rozwoju tych dwóch wirusów są w Afryce. Tam gdzie płodzi się najwięcej dzieci. Może to jest jakiś sposób na regulację populacji świata? Ktoś po prostu dba o to, żeby ograniczyć przyrost naturalny Ziemi.

p0lybius

2016-03-23, 20:47
Nie rozumiem takich akcji. "Uświadomić, że nie ma wody na świecie dla wszystkich". Po pierwsze, to chyba każdy to wie, nawet dzieci dla jaj między sobą mówią czasami "a w Afryce dzieci tego nie mają".

No i co dalej? No jestem świadomy, i co? Jak to im pomoże? To tak jak z tekstem "nie wyrzucaj i zjedz do końca, bo dzieci w Afryce o tym marzą". Mam resztę ziemniaków których nie zjadłem zapakować i wysłać do Afryki? A jak jednak zjem do końca to komuś się poprawi los?

Problem trzeba rozwiązać na miejscu, żywności, wody, opieki medycznej etc nie da się eksportować do innych krajów, nie w takich ilościach. To jest takie myślenie "zróbcie za nas, my czekamy na gotowe".

A problemem nie są nawet ludzie w Afryce. To że oni nadal latają z kijami i nie potrafią wykopać studni to nie ich wina, tylko lewaków którzy rozwiązują problemy za nich. Nie mają pojęcia o co tam chodzi, zbierają kasę, ludzie bardzo chętnie wrzucają coś tam do puszeczek i kasa rzeczywiście do nich płynie. Ale to nic nie da, no bo jak. Kiedyś jakiś tam były prezydent jednego z tych śmiesznych państewek afrykańskich powiedział, że jak ma tam coś funkcjonować, jak ludzie nie robią nic i czekają na pomoc. Jak jakiś rolnik ma rok się pie**olić z uprawą pola i robić jak wół, jak przyjedzie pani z Caritasu i da paczkę od Heleny z Polski która wysłała mąkę.

Koleżanka siostry, taka bogatsza, pojechała do Afryki jakieś dwa, trzy miesiące temu i opowiadała jej jak tam jest źle i w ogóle, że rozdawała dzieciom biednym butelki z wodą i one się cieszyły. Kiedy powiedziałem, że to najch*jowszy pomysł i to powinno być ukrócone, to oczywiście wyszedłem na jakiegoś bezdusznika i popie**ola.

A tamtejsza ludność tak właśnie układa sobie życie, czekają aż przyjedzie jakaś wycieczka i idą po fanty, każdy da bo serduszko rusza, trzeba pomagać biednym etc. Oni nie znają innego sposobu, od dziecka ich uczą że bieda i trzeba brać pomoc. To nawet nie ich wina. Tak samo jak głupiemu ptakowi każdy ornitolog powie, że nie wolno pomagać. Złamie nogę to nakarmić i wyp***zielić na dwór. Bo potem nie będzie samodzielne, będzie wracało po żarcie, choćby nie wiem jak się starało to nie poradzi sobie w życiu. A tak właśnie robią z ludnością w Afryce.

Już nie będę wspominał o tym, że tak licząc ostrożnie to połowa tej pomocy finansuje miejscowych terrorystów. Przyjdzie paczka, nawet jak UNICEF czy inne gówno przypilnuje, żeby to ludzie dostali, to za dwa dni przyjeżdża wojsko lokalnego dyktatora i kradnie czy zmusza do oddania fantów. Ludzie już o tym wiedzą więc co dostaną to chowają na haracz. A typ weźmie fanty i sprzeda na czarnym rynku, kupując naboje do kałasznika.

I tutaj też trzeba wspomnieć o kolejnym pomyśle lewactwa — demokracja w Afryce. Ludzie którzy stali za nami kilkaset lat, po spotkaniu białego człowieka od razu zostali mu podporządkowani. Żyli w koloniach, nie mieli praw, zawsze stali w tyle. Bo setkach lat na dzień dobry dostają własne kraje ze sztucznie wytyczonymi granicami. Przecinają one terytoria plemienne które mają już ileś set lat, sztucznie dzielą ludzi. Był pomysł żeby im oddać władzę no i mają. Nie mają żadnego doświadczenia w tych sprawach, jeszcze wczoraj byli niewolnikami i co najwyżej mogli decydować o tym czy mogą się wypróżnić teraz czy wieczorem, a dziś mają prawa wyborcze i decydują o swoim prezydencie.

Był kiedyś głód w czasach kolonialnych? Była bieda? Nie było rolnictwa? Oczywiście, że to nie jest dobra sytuacja, nikt nie chce mieć ograniczonej wolności. Tylko problem w tym, że np tacy Polacy po zaborach walczyli o POWRÓT własnego kraju, wiedzieli co to oznacza, byli na równi z okupantem jeżeli chodzi o takie sprawy jak wykształcona elita która jest zdolna do rządzenia krajem, mieli kadry, było całe państwo tylko nie było kraju. A tam nigdy nic takiego nie było, ludzie musieli się tego uczyć od zera, nadganiać kilkaset lat tradycji, kultury, historii i własnej świadomości. Dali im broń i powiedzieli, że teraz to wy tu rządzicie. I ci niewolnicy którzy do tej pory żyli na poziomie plemiennym, dostali wolną rękę, sztuczne granice, podzieloną ludność i nowoczesne techniki zabijania. Jak się to skończyło to widać.

Lepiej jest być bez właśnego państwa, bez praw wyborczych, bez możliwości zostania kimś i żyjąc w segregacji rasowej, mieć osobne kible dla białych i czarnych, osobne restauracje dla czarnych, niż głodować, zdychać z pragnienia, być porywanym i gwałconym, sprzedawanym w niewolę, ale za to z biernym i czynnym prawem wyborczym i teoretyczną szansą wynoszącą 0,googolplex na zostanie kimś więcej niż pastuchem.

Podsumowując, jedynym źródłem problemów w Afryce są ci ludzie, którzy robią wszystko żeby im pomóc. Ich dziadkowie wymyślili demokracje i oddanie władzy nad krajem w ręce pastuchów i ludzi żyjących w erze prehistorycznej oraz niewolnikom, a ich dzieci dzisiaj organizują kampanie uświadamiające o braku wody i zbierają kasę na biedne dzieci w Afryce. Niedźwiedzia przysługa to się chyba nazywało.

Cyrk

2016-03-23, 21:01
Słuchaj - wyjaśnię ci to i mam nadzieje, że przekażesz pozostałym pie**olniętym od ratowania planety. Tak na świecie statystycznie brakuje wody pitnej, ALE lokalnie u nas mamy jej po korek. Akcje z oszczędzaniem wody w Europie, bo w Afryce brakuje mają mniej więcej taki sam sens, jak akcje używania silnego kremu do opalania w Afryce, bo w Europie jest słabe nasłonecznienie. Ani im nie przybędzie wody pitnej od naszego oszczędzania, ani nam nie przybędzie nasłonecznienia od ich oszczędzania. Dotarło?

KrisCFC

2016-03-23, 21:05
Przeczytajcie sobie w ilu procentach świat składa się z wody, jakby ruszyli dupy to by jej mieli w ch*j, potrzeba matką wynalazku.

tranzystor

2016-03-23, 21:45
Gówniany film. Uprzedzając zarzuty - nie zrobiłem lepszego, bo nie znam się na tym, podobnie jak autor tego filmiku, więc się nie zabieram.

bloodwar

2016-03-23, 22:16
Gdyby komuś pewnego dnia zabrakło wody w kranie to przypominam, że 71% Ziemi to oceany, technikę odsalania wody morskiej znamy od tysiącleci więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby jej sobie odrobinkę uszczknąc dla naszych skromnych potrzeb . Nawiasem mówiąc: znany "dyktator i potwór bez serca" Kadafii mial plan zbudowania kilkuset takich oczyszczalni wody morskiej i sieci kananłów społecznie, na potrzeby Afryki i gdyby nie "dobra i demokratyczna Ameryka" która radykalnie skróciła jego średnią przewidywaną długośc życia to pewnie za 20-30 lat każdy wieśniak w Afryce mógłby sobie podlewać pole krystalicznie czystą, odsoloną wodą z morza.

mazin

2016-03-23, 22:46
Za mordę teściowej i muzykę - piwo.

PoliteP

2016-03-23, 22:46
Ja żyję na tym świecie już ponad ćwierć wieku i zawsze woda w kranie była, więc nie dam się zmanipulować naciągaczom i ekoświrom.

Toolpa

2016-03-23, 22:51
Tak mi się skojarzyło.


hellbwoi

2016-03-23, 23:01
Ja za wodą nie przepadam bo sie w niej ryby pie**olą. Ale gosposi to bym chętnie posmakował.