18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Derren Brown - Napad

vajron • 2012-04-07, 17:47
Program Derrena Browna ukazujący siłę sugestii.


Kolejne części w komentarzach...







michu_

2012-04-08, 19:15
Ciekawi mnie dlaczego tyle rzeczy na tych filmikach jest w kolorze zielonym co zauważają sami zaproszeni przez Darena i po co do tego napisy pod spodem też są zielone, a słowa takie jak "napad" pogrubione? Jakaś sugestia? :wtf:

Prokurator

2012-04-08, 19:28
Tutaj nie ma sadyzmu? Może nie ma tutaj krwi, flaków, ale za to ten jest esencją sadyzmu trochę wyższym poziomie. Gość pokazuje, w jaki sposób umysł za pomocą paru technik zostaje przestawiony na zupełnie inny poziom myślenia. Jeśli to nie jest fake, Derren pokazał w jak prosty, a co najważniejsze nie zauważalny dla samej ofiary, sposób, umysł może być zmanipulowany, do podejmowania działań o których byśmy się nawet nie podejrzewali. Najsmutniejsze jest to, że pewnie sami nie wiemy kiedy takie metody są stosowane na nas. Scena końcowa z wymazywaniem skojarzeń ? Zabawa jak z cholerną tablicą, którą po zapisaniu można zetrzeć...

@michu_ Też to zauważyłeś? Ciekaw jestem ile osób spróbuje pocierać ręką o swoje udo...

Damain

2012-04-08, 19:57
Jak ktoś chce więcej, to niech sobie poszuka części w której wkręcił kobiecie, że nie żyję, albo o grze z zombie :)

LICH0

2012-04-08, 20:03
Nie wierzę w to co ona tam pokazuję. Można się wyćwiczyć w rozpoznawaniu kłamstw i czytani informacji z ludzkich odruchów ale to co on wciska t opic..... przecież to TV a oni puszczą wszystko byle by zarobić!

Dinozzo

2012-04-08, 21:30
Libertinus napisał/a:

Nie wierzę w to co ona tam pokazuję. Można się wyćwiczyć w rozpoznawaniu kłamstw i czytani informacji z ludzkich odruchów ale to co on wciska t opic..... przecież to TV a oni puszczą wszystko byle by zarobić!



Proszę, pierw poczytaj o tym człowieku, kim jest i co robi, potem możesz wypowiedzieć się na ten temat.

JÃ...........a.

2012-04-08, 21:35
Lubie Derrena, a nawet kiedyś go podziwiałem w pewnym sensie. Lecz gdy dowiedziałem się że jest otwartym homoseksualistą. Postanowiłem że zakończę swoje przygody z czarną magią - nie chcę skończyć tak jak on. :shock:

dashadow

2012-04-08, 21:44
też coś mi trudno w to uwierzyć. albo wybrali do programu najwiekszych idiotow albo to sciema. poza tym oni zostali poproszeni o to aby wziac pistolet ze soba, a nie zeby go niesc gotowego do "uzycia". troche dziwne ze wszyscy byli od razu gotowi na akcje.

zapal

2012-04-08, 22:22
koledzy polecam serie darena jak placic zwyklym papierem!!! kolejny przyklad na to jak latwo manipulowac ludzmi :)

Re...........ms

2012-04-08, 22:47
ciekawe.. pod pozorem jakiego typu szkolenia to się odbyło?? szkolenia motywacyjnego?

Tristan88

2012-04-08, 22:48
Ten "niby" eksperyment to jest zwyczajne pranie mózgu.

mozz87

2012-04-08, 23:31
taaa, każdy normalny człowiek idzie na spotkanie ze spluwą zachowaną w spodniach. Nawet babka nie miała torebki... dziwne. . wydaje mi się ze fake. Wszyscy biorący odział w programie to mogą być przecież aktorzy

rafiix

2012-04-09, 00:00
Wydaje mi sie że oni chcieli przetestować też nas.
Zauważyliście że słowa typu: napad, wyniesiecie, weźmiemy są pogrubione i bardziej jaskrawe:)

vajron

2012-04-09, 00:47
rafiix, To zasługa dziewczyny, która to tłumaczyła :D a broń mieli ze sobą bo Derren dał im ją na początku, a przed spotkaniem poprosił, żeby ją wzieli ze sobą :P to była tylko zabawka, oni o tym wiedzieli ale myśleli, że ziomek od banku nie wiedział dlatego jej użyli :D

aLBEDo

2012-04-09, 02:01
Tak właśnie działają masowe media ! Bądźcie czujni...

Candem

2012-04-09, 03:44
rafiix napisał/a:

Wydaje mi sie że oni chcieli przetestować też nas.
Zauważyliście że słowa typu: napad, wyniesiecie, weźmiemy są pogrubione i bardziej jaskrawe:)



Te slowa sa pogrubione, zeby pokazac nam w jaki sposob prowadzacy wprowadzal zaladek przestepstwa do ich podswiadomosci..
Ludzie myslcie..