18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

darmowe podręczniki - równość społeczna

nowynick • 2015-07-10, 14:12
przemyślenia własne - kiedy buliłem za książki dla córki

właśnie zamówiłem komplet do klasy 3 podstawówki. Cena? Ok. 330 zł. Czy dużo, oceńcie sami, nie o koszt mi chodzi...

W zeszłym roku pojawiły się darmowe wersje dla klas pierwszych (córka szła wtedy do drugiej, więc Ją ominęło). Teraz wprowadzają do drugiej i czwartej. Niby można, więc założyć, że chociaż w przyszłym roku się na darmowe załapie, ale jako, że będzie po wyborach to coś czuję, że na 99% zwycięski PiS dopie**oli się do podręczników zaaprobowanych przez PO, więc pewnie nowe będą i zapłacić znowu rodzice...

Nie oczekuje darmowych książek (jeśli w przyszłości powstaną wersje darmowe zaaprobowane i pisane przez pisolubów to chyba nawet wolałbym zapłacić za takie normalne ;) , chciałem się tylko podzielić wk***em, że ja płacić muszę a z moich podatków są fundowane innym rodzicom. Rozumiem solidaryzm społeczny(w końcu płacą również ci co dzieci nie mają), ale dotyczy on wybranych roczników, a nawet nie roczników, bo dalej jest burdel z zapisywaniem 6 i 7 latków do szkoły...

77kaweL

2015-07-15, 02:27
Gruby Brzuch napisał/a:



Nie każdy jest tak biedny, jak ty.
Poza tym nieładnie kraść.



stać mnie było na obiady ale trzeba było kupować na cały miesiąc, a ja tylko czasami miałem ochotę coś zjeść w szkole ale to nie istotne, udowodniłem że obiady mogą być darmowe

Gruby Brzuch napisał/a:


Tak, skoro nie chcą pracować, a są zdolni do pracy, to ich wybór.
Chorym trzeba pomagać, bo nie są w stanie na siebie zarobić.
Ale zdrowym, którzy nie chcą zarabiać?
A fe!



zdrowym, mogącym pracować nie dawać zasiłków chyba że nie ma pracy dla nich

Gruby Brzuch

2015-07-15, 02:29
77kaweL napisał/a:


udowodniłem że obiady mogą być darmowe



Tak, tak, każdy złodziej tak mówi.

bialawitz

2015-07-15, 02:38
77kaweL napisał/a:



a ja czasem w gimbazie chodziłem na darmową zupę chociaż nie miałem wykupionych obiadów - obaliłem stwierdzenie fritmana, pały



Kawel, kogo ty chcesz w ch*ja zrobić, za twoich czasów nie było gimbazy :amused:

77kaweL

2015-07-15, 02:42
bialawitz napisał/a:



Kawel, kogo ty chcesz w ch*ja zrobić, za twoich czasów nie było gimbazy :amused:



nie ? a kurcze to coś mi się pomyliło

Gruby Brzuch

2015-07-15, 02:49
Lewak77 napisał/a:

nie ? a kurcze to coś mi się pomyliło



No przestaw sobie te literki w końcu.
Dla przypomnienia:
KAL WONIA.

bialawitz

2015-07-15, 03:05
Cytat:

nie ? a kurcze to coś mi się pomyliło



Wiadomo, ale to nic, zdarza się.