18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czym jest chrzest ?

mu...........pa • 2011-05-30, 19:58
Opowieść refleksyjna


~tip.top

2011-05-30, 20:05
cóż za fascynujące i głębokie przemyślenia :facepalm:

albatroz

2011-05-30, 20:24
Moda na sukces jest lepsza, bo.... jest :roll:

Rafal1757

2011-06-01, 12:59
k***a nie chodzi o j***ne jabłko tylko o fakt, woda nie zmienia składu, jest to umowne i symboliczne poświęcenie. Tak samo mozna sie pluć ze Bóg nie stworzył naprawdę świata przez 7 dni, jest to uproszczenie tego co tworzylo sie przez miliony lat, pewnie z jego "inwencją" trzeba tylko pomyśleć ....

Golona886

2011-06-01, 18:11
Przez wieki wierzyliście w stworzenie ludzi dosłownie, dopóki nauka nie udowodniła, że ziemia jest ciut starsza niż myśleliście i nie zaproponowała teorii ewolucji...
Kto ma prawo decydować co jest metaforą, a co nie? Podaj mi choć jeden fragment Biblii mówiący, że stworzenie świata jest metaforą... Nie ma..?
"trzeba tylko pomyśleć" ??? Coś przestaje pasować to staje się metaforą, alegorią, symbolem... Tak..? A chrzest..? Oblanie metaforycznie świętą wodą w celu odkupienia metaforycznego grzechu..? Niedługo będziecie mówić, że zmartwychwstanie, cuda i dziewictwo Maryi było metaforą... Aż pewnego dnia dojdziecie do wniosku, że i Bóg jest metaforą... I chyba dobrze... Z uznaniem np. zmartwychwstania za metaforę to może przesada, bo pewnie prędzej chrześcijaństwo padnie niż ktoś tak powie (chociaż głupota ludzka nie zna granic)

_R...........s_

2011-06-01, 20:35
e tam. chszest się przydał, dzięki niemu poszedłem do komunii, dostałem rower, potem bierzmowanie, zawsze też trochę kasy, no wiadomo są też minusy, trzeba słuchać księży j***nych hipokrytów pie**olących o jakichś grzechach, klecha mówi mi co jest złe a co dobre, sam najchętniej by posuwał jakiegoś dzieciaka, a mi chce tłumaczyć że sex bez ślubu, albo picie z kolegami jest złe, poj***ny kolo, no ale w szkole zawsze było 45 min na zjedzenie czegoś, napicie się i pośmianie z tych bredni :) .
do kościoła oczywiście nikt nie każe chodzić, tzn niektórych starzy zmuszali, ale tyle ciekawych miejsce jest po drodze, że godzinę przemęczyć dla świętego spokoju można.
w tego ich całego boga kościół etc, nie wierze od daawna, klechy już od dobrych paru latek też nie widziałem, a te wspomnienia z pierwszego rowera pozostaną na zawsze.
tak więc chszest jest potrzebny, wiem że to pogańskie czary, polewanie dzieciaka wodom i mówienie że dzięki temu trafi do "raju", a dzieciak i tak w wieku ok 15 będzie już miał głęboko w dupie wszelkie pierdoły z magicznych ksiąg, no ale do kościoła nie trzeba go posyłać, tylko komunię niech strzeli i zawsze jakiś prezent od chszestnego wpadnie.

ja...........ko

2011-06-02, 00:38
kolejna ciota, ktora probuje sie odegrac na nieistniejacym lub istniejacym bogu, za to ze ciota jest

ja...........69

2011-06-04, 17:22
zachwiałeś moją wiarę tym przesłaniem... -.-'

Aenian

2011-06-05, 12:10
Koleś sam sobie chyba nie radzi z tą "zagadką" jaką jest wiara i czy w to wszystko wierzyć czy nie, skoro musi publicznie wykrzyczeć swoje nic nie warte zdanie na ten temat, bez jakichkolwiek argumentów :)

Nihil

2011-06-05, 13:10
Przez takie deficyty mozgowe watpie w jakikolwiek ateizm na tym swiecie.
Kto wierzy to wierzy, kto nie ten nie, to jest proste jak j***ny drut. Ale widac dla jakis nietoprzerzych (bo ch*j zwisa albo kamery ustawic nawet nie potrafi) pojebow to cos poza jakiekolwiek rozumowanie. Nie wnikam nawet w temat tej "dyskusji", czy moze raczej jakze fajnego dzisiaj argumentu, ze ktos mysli jak cep i dodaje do tego bluzgi magicznie zamieniajac to cos w cos pseudo-wartosciowego.

Abhorsen

2011-06-05, 13:13
Jacyś ch*jowi ci ateiści jeśli im przeszkadza fakt, że kiedyś zostali pokropieni wodą i przez to odczuwają wielki dyskomfort i potrzebę lecieć do kościoła i poświęcać czas kombinując i załatwiając sobie oficjalne wypisanie z organizacji, w którą niby nie wierzą, potrzebę ciągłej świętej wojny z czymś, co niby nie istnieje, pchania się wszędzie w internecie i rozgłaszania swoich oświeconych ateistycznych kazań i walki zacieklejszej od muzułmańców... Powoli to zaczyna jakąś religię przypominać.

A tak na serio - bądźcie tak mili i wypie**alajcie ze swoją nową świecką religią. Nie widzę tutaj filmików przekonujących do chrześcijaństwa, muzłumańskich kazań i buddyjskich obrzędów, więc nie chcę również ateistycznych proroków głoszących w mistycznym uniesieniu ich prawd. To trochę jak z Bieberem i Friday - nie wiedziałbym o tym gównie i na oczy bym tego nie widział, gdyby nie zgraja debili pie**oląca o tym jakie to jest zła i durne. Póki co w rejonach internetu, które przeglądam, takich, jak sadol, o religii nie byłoby słowa i znaku gdyby nie zgraje modnych wielkomiejskich ateistów płączące i krzyczące jak to nie są wykorzystywani i okłamywani przez zgraję staruszek i księży. Mam w dupie to, co ktoś inny wyznaje, ale, na litość boską, jeśli jesteście ateistami to przynajmniej nimi bądźcie porządnie, a nie zachowujcie się jak dzieci, które się dowiedziały, że święty mikołaj nie istnieje i do dziś mają traumę.

Mystical user

2011-06-05, 13:19
Normalnie przesłanie z mocą kosmicznego pie**olnięcia... :homer: Nawet dla "niewierzącego" taka gadka jest wkurzająca.

Rafal1757 napisał/a:

jest to uproszczenie tego co tworzylo sie przez miliony lat, pewnie z jego "inwencją" trzeba tylko pomyśleć ....


Właśnie... trzeba pomyśleć. Moim zdaniem nie ma tu miejsca dla "Bogów". Jak ktoś właśnie pomyśli to zobaczy, że religia jest wymysłem ludzi pozwalającym osiągnąć władzę i bogactwa.

Krak

2011-06-05, 14:13
Zrób se tjuning ku*asa zwany obrzezaniem, tedy bedziesz szczęśliwy.

Bear93

2011-06-05, 16:10
Dziwne, ze mordy dokladnie nie widac. Poztym ch*j Cie to wszystko obchodzi skoro nie jestes katolem?

Gibonnn

2011-06-05, 16:26
"miliardy słodkich dzidziusiów o słodziutkich twarzyczkach i różowych dupciach"
hmmm brzmi pedofilem :banany: