18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy "warto" zgłaszać sprzedaż auta?

valdziu • 2016-01-27, 20:54

Może treść nie ocieka krwią, ale z powodu braku zgłoszenia możemy mieć czarne sceny, a większość osób o tym nie pamięta i cieszy się ze sprzedaży - materiał ku przestrodze.

ZmianaNicka

2016-01-27, 22:23
ktoś kto nie wie tak podstawowych rzeczy przy sprzedaży auta za pewne jest kobietą

KrisCFC

2016-01-27, 22:30
Odpowiadając na pytanie w temacie:

Tak, warto zgłaszać, tylko głupi tego nie robi... :P

valdziu

2016-01-27, 22:38
ZmianaNicka napisał/a:

ktoś kto nie wie tak podstawowych rzeczy przy sprzedaży auta za pewne jest kobietą



W wydziale komunikacji dostałem odpowiedź że nawet 50% tego nie zgłasza, więc spora w tym też rola facetów :)

KrisCFC napisał/a:

Odpowiadając na pytanie w temacie:

Tak, warto zgłaszać, tylko głupi tego nie robi... :P



ja wiem, ale często w euforii pozbycia się auta o tym zapomina, w większości przypadków nic się nie stanie, ale wiadomo, czasem trafi się...

Bobikufel

2016-01-27, 22:46
na sadolu jest od groma akcji typu "kompilacja wypadków" więc te mroczne strony znamy.
ale czemu reklamujesz się sam na takich portalach ?

valdziu

2016-01-27, 23:41
Bobikufel napisał/a:

na sadolu jest od groma akcji typu "kompilacja wypadków" więc te mroczne strony znamy.
ale czemu reklamujesz się sam na takich portalach ?



Kilka tematów spotkało się z aprobatą, a tak na dobrą sprawę tu wrzuciłem tylko wybrane z ponad 170.
Temat związany z brakiem zgłoszenia i zdjęciem z fotoradarów to jakieś 40-50 wiadomości jakie otrzymałem.

VanBajer

2016-01-28, 00:35
Miałem przypadek, Fundusz gwarancyjny po 3-latach się zgłosił że nie mam ubezpieczenia, do tej pory jest samochód nie ubezpieczony.

makumbah

2016-01-28, 00:37
Bobikufel napisał/a:

na sadolu jest od groma akcji typu "kompilacja wypadków" więc te mroczne strony znamy.
ale czemu reklamujesz się sam na takich portalach ?



Bo może?
Każdy sposób jest dobry, żeby pozyskać widzów, tym bardziej, gdy kontent jest wartościowy i ma jakiś zamysł edukacyjny.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-01-28, 08:31
Niestety nigdy się tym nie przejmowałem, bo nadwozie każdego mojego bolidu trafiło na złom, a zdatne części do Mirka mechanika. Jakoś wolę kupić jeżdżący pojazd za 1000 PLN, dołożyć parę stów i z czystym sumieniem pojeździć parę lat.

arturek_w

2016-01-28, 09:30
No i co z tego, że nie przerejestrowałem? Mam umowę, a na umowie datę i godzinę i co? Taaa już biegnę do urzędu stać w kolejce.. I jeszcze papiery trzeba wypełniać.. To lipka i tyle..

bach

2016-01-28, 10:19
Mandatów z fotoradarów nikt myślącym ludziom nie wystawia, sam mam już kilka umorzeń z GITD i straży wiejskich, mandatów na podstawie jakiegokolwiek radaru nie przyjmuje się, sądy umarzają postępowania mandatowe, z wideorejestratorów również się nie przyjmuje, chyba, że policjant pasażer wystawi taki sam mandat policjantowi kierowcy, wówczas możemy się nad przyjęciem zastanowić, ale nie musimy, bo sąd i tak takie postępowanie umorzy, a jedynym ukaranym będzie policjant kierowca auta z wideorejestratotem, ponieważ film świadczy o popełnieniu przez niego wykroczenia.

Zgłaszanie sprzedaży? nach*j? mam umowę i niechaj mnie cmokną w żołądź.

valdziu

2016-01-28, 13:01
bach napisał/a:

Mandatów z fotoradarów nikt myślącym ludziom nie wystawia, sam mam już kilka umorzeń z GITD i straży wiejskich, mandatów na podstawie jakiegokolwiek radaru nie przyjmuje się, sądy umarzają postępowania mandatowe, z wideorejestratorów również się nie przyjmuje, chyba, że policjant pasażer wystawi taki sam mandat policjantowi kierowcy, wówczas możemy się nad przyjęciem zastanowić, ale nie musimy, bo sąd i tak takie postępowanie umorzy, a jedynym ukaranym będzie policjant kierowca auta z wideorejestratotem, ponieważ film świadczy o popełnieniu przez niego wykroczenia.

Zgłaszanie sprzedaży? nach*j? mam umowę i niechaj mnie cmokną w żołądź.



Dla świętego spokoju, ostatnio miałem okazję kupić prawie nowego Accorda, gdzie było 7 włascicieli nie wpisanych w dowód, każdy miał auto po kilka miesięcy. Zgłosiłbym dlatego, że skrzynka na listy od fotoradarowego spamu by mi się zapełniła.
Nie mówiąc o kilku wspomnianych przypadkach w filmie, potrącenia i zabicia pieszego i ucieczki z miejsca zdarzenia.
Zajmuje to 6 minut w wydziale komunikacji.

arturek_w

2016-01-28, 15:35
@up 6 minut? Chyba jak mieszkasz na wsi i kolejek nie ma.. Wypełnic papiery, ok 200zł opłat, zostawic papiery, iśc spowrotem by je odebrać..

thetmtmt

2016-01-28, 16:09
Akurat sprzedaję samochód. Materiał się przydał chociażby z tego powodu, że nie pomyślałem wcześniej o tym, żeby na umowie sprzedaży podać godzinę. Jak wreszcie ktoś kupi, to nie omieszkam tego dodać do umowy. Co do zgłaszania, to myślałem o innych sprawach o tym, akurat nie, może bym pamiętał, może nie. Dzięki za ten materiał.

misterkillmister

2016-01-28, 18:32
@up x2 arturek - jakie 200 zł za zgłoszenie sprzedaży. ty w urzędzie komunikacji kiedyś byłeś? robi się to za friko, asamo wypełnienie papierów to raptem kilka minut dla średnio rozgarniętej małpy. po kiego piszesz takie bzdury?!