18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Takafura

2017-04-15, 21:34
horyzont01 napisał/a:

jestem kierowcą 40t zestawu może nie jestem tak inteligentny jak większość komentujących, ale statystyki policyjne 2016 potrafię znaleźć(...)


Statystyki znaleźć to nic wielkiego, prawdziwa sztuka to je zinterpretować i łopatologicznie przedstawić wnioski.

Ps. Ilość zdarzeń czy % niewiele mówią, bo tak naprawdę trzeba to odnieść na 1000 przejechanych km.

dziaad

2017-04-15, 21:45
@up
albo znaleźć przelicznik ile jest ciężarowych powyżej 3,5 DMC do osobówek i wtedy sprawdzić wynik.

horyzont01

2017-04-15, 21:59
osobówką robię 8 tys km rocznie( jak będziecie na przeglądzie to spytajcie się ile średnio robią osobówki) dużym rocznie 90 tyś po polsce niech inteligencja sadystica oblicz:)

oroboros

2017-04-15, 22:31
Horyzont juz nie mowiac o tym, ze osobowkami 99procent ludzi jezdzi stalymi trasami. Czyli dom- praca-sklep. Czasami gdzies po znajomych tez te same trasy. Tylko raz do roku po grobach i jakies ferie, wakacje.. Ale glowy spuchniete dalej nie ogarniaja i powoduja 76procent wypadkow. Daj se siana to tak jakbys do mudzinow z usa pisal, ze sa kryminalistami bo 9 na 10 w pierdlu to czarny. Oni dalej beda dindu nuffin bialy czlowiek zly. Uj, ze statystyki itd nic to nie da.

kapelan_szturmowy

2017-04-16, 02:40
Mnie zastanowiło jedno w tej tabelce: rowerzyści byli sprawcami sporo większej ilości wypadków niż kurierzy w busach (dmc < 3.5t) i pod kołami rowerów zginęło sporo więcej osób niż pod kołami szalejących busów :shock: :shock: :shock:

I jakim cudem przez traktory dało się rozjechać 16 osób? :shock:

oroboros

2017-04-16, 08:11
A pewny jestes ze te busy sa rejestrowane pow 3.5t? Nigdy nie slyszalem by kurier mial licencje, karte kierowcy, tachograf, prawko kat C itd. Nie jest w tabelce napisane, że pod kołami rowerów ktoś zginął. Pewnie chodzi o samego rowerzyste, ktory ginie w wypadku np. z samochodem ale wypadek jest z winy rowerzysty.

~Velture

2017-04-16, 08:53
horyzont01 napisał/a:

jestem kierowcą 40t zestawu może nie jestem tak inteligentny jak większość komentujących, ale statystyki policyjne 2016 potrafię znaleźć, oto one:

ObrazekObrazek


Dobrze. A teraz weź sprawdź ilość samochodów osobowych jeżdżących na polskich drogach i zestaw to z ilością dostawczaków >3.5t a następnie oblicz procentowy udział osobówek w wypadkach osobówek a potem tirów w wypadkach tirów.
Wyniki wklej w komentarzu.

dziaad

2017-04-16, 13:02
@up
to samo napisałem kilka postów wyżej ;/

głodny_toster

2017-04-16, 17:20
chris12221 napisał/a:

@Velture przeladowania sa na porządku dziennym wystarczy podjechać do gdyni albo gdanska i zobaczyć sklady wyjezdzajace z portow 2 kontenerwy 20sto stopowe po 25t każdy.



Identyko jest w Szczecinie. Zadeklarowane 20t, sztakerem łapie kontener a waga mu pokazuje 40-45.

doOlsztynaBezWizy

2017-04-16, 20:33
Słuchajcie. Od 10 lat, jak skończyłem studia (tak, kierowcy też mają wykształcenie wyższe) zacząłem robić to co bardzo lubię. Jeździć 40tonowym zestawem. Praca ta sprawia mi dużo przyjemności. W tej pracy nie ma NIC trudnego. Twoje zadanie to zabezpieczenie ładunku oraz bezpieczne prowadzenie pojazdu. Czy tak, k***a ciężko skupić się na jednej rzeczy podczas jazdy? Można się rozluźnić na autostradzie kiedy nic przed Tobą nie jedzie, ale kiedy jedziesz po drodze krajowej, kiedy masz auto przed sobą to MUSISZ być gotowy na wszystko. MUSISZ przewidywać, MUSISZ dawać przykład innym. To, Ty jako zawodowy kierowca powinieneś ponad wszystko używać wyobraźni i ponad wszystko prowadzić bezpiecznie. Nie traktujcie kierowców ciężarówek jako idiotów. Fakt, dużo jest ludzi z przypadku, ale bardzo wielu wykonuje ten zawód sumiennie.
Co do statystyk. Pamiętajcie, że może aut ciężarowych jest mniej ale one średnio pokonują dziennie min 400km co przekłada się na dobrych kilka godzin na dobę.
Pozdrawiam i szanujmy się!

Kamils37

2017-04-16, 21:07
j***ny idiota czyli pedał
Zamiast sp***alać w rów to chciał ratować zestaw zabijając kogoś?
j***ny w dupe debill, niech go cwe*ą ile wlezie

mackoz

2017-04-17, 11:22
Jest CRUNCHIPS jest impreza!

@ndrew

2017-04-17, 12:04
Rozj***liście mnie. Jeden wypadek ciężarówki i od razu wszystkie duże auta złe a osobówki cacy.

Wiewór

2017-04-18, 10:41
Tirowcy to są podludzie. Jestem zwolennikiem aby prawo jazdy na ciężarowe powyżej 3,5t wydawano dla osó z IQ powyżej 100. To powinna być dolna granica.