18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czas zacząć festiwal Gadhimai!

McQurwa • 2019-12-06, 11:50
Festiwal Gadhimai odbywa się w prowincji Bara w Nepalu. Co pięć lat gorliwie wierzący Hindusi zbierają się, aby złożyć krwawą ofiarę bogini Gadhimai (tradycja sięga 250 lat, kiedy przebywający w niewoli duchowny miał sen, w którym bogini przepowiedziała, że krwawa ofiara doprowadzi do jego uwolnienia). Do dziś wierzy się, że krwawa ofiara może dopomóc i przynieść pomyślność przyszłym działaniom. Pod nóż idą więc tysiące kóz, bawołów, szczurów, kurczaków i świń. Aktywiści szacują, że w poprzedniej edycji festiwalu (2014 rok) zabitych zostało około 200 tysięcy zwierząt (inne dane mówią o "zaledwie" kilkudziesięciu tysiącach). Jest to pewien postęp, biorąc pod uwagę, że według statystyk Humane Society International w 2009 roku zabito w ten sposób pół miliona zwierząt.


Wiewór

2019-12-06, 19:53
NataliaW napisał/a:

Co mnie to obchodzi , mieszkam sobie spokojnie na zabobonnym Podlasiu. Nie ma tu ciapakow, murzynów, niebezpiecznych zwierząt, powodzi, mało jest pedalow jednym słowem raj. Czekam tylko, aż PO przejmie władzę żeby ściągnęli do Wawy trochę multikulti, bo te zero zamachów w Polsce to taki ciemnogród, że aż wstyd


Byłem niedawno w kreskach wschodnich i widziałem ten wasz raj. Walace się chaty kryte słoma. Sranie w slawojce. Przy każdym sklepie wyglądającym jak za komuny hordy zaszczanych lumpow pijacych jabole z gwinta. Ziemia obiecana.

:lol:

Holy_Diver_1982

2019-12-06, 20:47
Spurek tam wysłać. "Królową Krowiń".

pedalino

2019-12-06, 21:03
glesner1910 napisał/a:

Leczyć to trzeba Ciebie. Lubisz anal w swoją stronę to Twoja sprawa, ale nie uzewnętrzniaj z tym wśród normalnych ludzi



I mam rozumieć, że taką rzetelną i nieomylną diagnozę stawiasz na podstawie mojego poparcia dla osób homoseksualnych? :mrgreen:

Widać jaki z Ciebie "normalny" człowiek :lol:

PS: Ja też jestem osobą wierzącą, na dodatek heteroseksualnej orientacji, ale do katozjeba mi daleko 8-)

regrantho

2019-12-07, 01:21
Ostatni taki festiwal w Polsce był w Warszawie w 1944 r :cry:

CHRUSTfeedMAX

2019-12-07, 17:02
camson napisał/a:

Właśnie dlatego kraje trzeciego świata są krajami trzeciego świata. Religia i inne zabobony tak ryją mózgi, że nie ma w głowach miejsca na samorozwój i patrzenie na świat jakim jest naprawdę.



No ciekawe ile miejsca na samorozwój w głowie mieli czerwonoarmiści w ateistycznym ZSRR. Przymusowy ateizm dał im możliwość poszerzenia horyzontów o gwałty, kradzieże i stawanie się mięsem armatnim :D . To były dopiero warunki do samorozwoju.

Ęriko De Skuczas Palabras

2019-12-08, 21:18
camson napisał/a:

Właśnie dlatego kraje trzeciego świata są krajami trzeciego świata. Religia i inne zabobony tak ryją mózgi, że nie ma w głowach miejsca na samorozwój i patrzenie na świat jakim jest naprawdę.



Patrzcie jaki mądry! A jaki jest świat NA PRAWDĘ?

kaminskyco

2019-12-19, 19:58
camson napisał/a:

Właśnie dlatego kraje trzeciego świata są krajami trzeciego świata. Religia i inne zabobony tak ryją mózgi, że nie ma w głowach miejsca na samorozwój i patrzenie na świat jakim jest naprawdę.



I znów muszę wejść w temat aby przyznać piwo

Scout_RB napisał/a:

Prawda jest taka, że jak na ciapate standardy to i tak humanitarnie się z tymi zwierzętami obchodzą. Jedno machnięcie jest lepsze niż wykrwawianie się w Halal - rzeźni. Inna sprawa, że zabijanie zwierząt jako ofiary religijnej to tak potworne zacofanie że głowa mała...



Co Ty gadasz... Robiłem jako rzeźnik.. i wiesz co? Zwierzęta w uboju rytualnym faktycznie odczuwają mniejszy stres ( nie, nie jestem żydem ani ciapuchem) po prostu żyjemy w takiej kulturze gdzie spożywa się mięso masowo więc ubój rytualny byłby tylko opóźnieniem produkcji... Sad but true