18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czas zacząć festiwal Gadhimai!

McQurwa • 2019-12-06, 11:50
Festiwal Gadhimai odbywa się w prowincji Bara w Nepalu. Co pięć lat gorliwie wierzący Hindusi zbierają się, aby złożyć krwawą ofiarę bogini Gadhimai (tradycja sięga 250 lat, kiedy przebywający w niewoli duchowny miał sen, w którym bogini przepowiedziała, że krwawa ofiara doprowadzi do jego uwolnienia). Do dziś wierzy się, że krwawa ofiara może dopomóc i przynieść pomyślność przyszłym działaniom. Pod nóż idą więc tysiące kóz, bawołów, szczurów, kurczaków i świń. Aktywiści szacują, że w poprzedniej edycji festiwalu (2014 rok) zabitych zostało około 200 tysięcy zwierząt (inne dane mówią o "zaledwie" kilkudziesięciu tysiącach). Jest to pewien postęp, biorąc pod uwagę, że według statystyk Humane Society International w 2009 roku zabito w ten sposób pół miliona zwierząt.


Scout_RB

2019-12-06, 15:30
Prawda jest taka, że jak na ciapate standardy to i tak humanitarnie się z tymi zwierzętami obchodzą. Jedno machnięcie jest lepsze niż wykrwawianie się w Halal - rzeźni. Inna sprawa, że zabijanie zwierząt jako ofiary religijnej to tak potworne zacofanie że głowa mała...

NataliaW

2019-12-06, 15:39
Co mnie to obchodzi , mieszkam sobie spokojnie na zabobonnym Podlasiu. Nie ma tu ciapakow, murzynów, niebezpiecznych zwierząt, powodzi, mało jest pedalow jednym słowem raj. Czekam tylko, aż PO przejmie władzę żeby ściągnęli do Wawy trochę multikulti, bo te zero zamachów w Polsce to taki ciemnogród, że aż wstyd

Znienawidzony

2019-12-06, 15:39
Miałem nadzieję na coś naprawdę ostrego, a tu tylko głupie zwierzęta.

pedalino

2019-12-06, 15:43
McQurwa napisał/a:

a no wtedy gdy zaczną leczyć homoseksualistów



Już były czasy, kiedy próbowano "leczyć" homoseksualistów i jest to niechlubny rozdział historii psychologii, z którego żaden normalny terapeuta nie jest dumny. W najnowszych ICD i DSM na szczęście nie ma już orientacji seksualnej rozumianej jako choroby, więc homoseksualistów to można leczyć, ale co najwyżej z raka i innych prawdziwych dolegliwosci ;)

Tak samo, jak osoby heteroseksualne.

Homofobię za to można i bezwzględnie trzeba leczyć.

Znienawidzony

2019-12-06, 15:49
Diabełzdnapiekieł napisał/a:

Homofobię za to można i bezwzględnie trzeba leczyć.



Homo co?

zajaczek88

2019-12-06, 15:49
Wszystko siiii.. Ale powiedzcie- zjedli je? Czy zostawili na zmarnowane? Bo tego już bym nie przezyl

SupremeLeader

2019-12-06, 15:50
NataliaW napisał/a:

Co mnie to obchodzi , mieszkam sobie spokojnie na zabobonnym Podlasiu.



Jaki ten ukraiński podobny do polskiego. :lol:

Hrabia Drapula

2019-12-06, 15:54
pie**olenie że zabijane bez sensu, a ile w tych zajebiście cywilizowanych krajach dziennie marnuje się jedzenia ?
oni tam na ogół jak coś zabijają to wszytko opierdzielą, a u nas ile się marnuje podrobów bo ludzie nie jedzą tego, kiedyś jak nie było tak mięsa albo było drogie to wszystko szło, ogony, płuca, nerki, ozory a teraz na karmę dla psów

dżuma

2019-12-06, 16:00
Ale tam musi j***ć, zresztą dla niech to bez różnicy bo wszędzie jebie gównem.

glesner1910

2019-12-06, 16:05
camson napisał/a:

Właśnie dlatego kraje trzeciego świata są krajami trzeciego świata. Religia i inne zabobony tak ryją mózgi, że nie ma w głowach miejsca na samorozwój i patrzenie na świat jakim jest naprawdę.



Co ma do tego religia? Jestem wierzącym Polakiem, nie jakimś brudem z kraju trzeciego świata i mózg mam na swoim miejscu, w dodatku jestem niepełnosprawny i doskonale sobie radzę. Jak urodziłeś się debilem to debilem pozostaniesz, bez względu na to, czy stoi za Tobą jakaś religia, czy jesteś oświeconym ateistą.

Diabełzdnapiekieł napisał/a:

Już były czasy, kiedy próbowano "leczyć" homoseksualistów i jest to niechlubny rozdział historii psychologii, z którego żaden normalny terapeuta nie jest dumny. W najnowszych ICD i DSM na szczęście nie ma już orientacji seksualnej rozumianej jako choroby, więc homoseksualistów to można leczyć, ale co najwyżej z raka i innych prawdziwych dolegliwosci
Tak samo, jak osoby heteroseksualne.
Homofobię za to można i bezwzględnie trzeba leczyć.



Leczyć to trzeba Ciebie. Lubisz anal w swoją stronę to Twoja sprawa, ale nie uzewnętrzniaj z tym wśród normalnych ludzi :)

DoubleBorger

2019-12-06, 16:32
Ciekawy jestem jak to wpływa na ich ekosystem.
Tak skojarzyło mi się jak gdzieś wilków wybili kapkę, a później odbijało się to tak, że jeleni czy innych rogatych było za dużo, a te wycierały poroża o drzewa i te drzewa rozpie**alały, albo coś pokręciłem, ale była taka zależność.

Ciekawe co robią z tymi zwierzętami później, gniją sobie, czy na obiadek? Jeżeli na obiadek to jaka w tym ofiara w zasadzie :roll:

glidechris

2019-12-06, 17:51
Zamiast je przyrządzić pysznie i potem opie**olić to marnują tyle mięcha i głodują

ra...........n1

2019-12-06, 17:58
Przynajmniej szybko giną. A nie jak na tych filmikach co świniom nogi łamią i jebią je prądem przed zabiciem.

kr...........14

2019-12-06, 18:11
camson napisał/a:

Właśnie dlatego kraje trzeciego świata są krajami trzeciego świata. Religia i inne zabobony tak ryją mózgi, że nie ma w głowach miejsca na samorozwój i patrzenie na świat jakim jest naprawdę.