18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czarowanie publiczki

~Faper Noster • 2015-12-13, 14:49
Oglądając ostatnio wypuszczony filmik lidera Nowoczesnej, przyszło mi do głowy - jak to politycy ciągle stosują te same sztuczki.

Obejrzyjcie dwa poniższe materiały, starając się zwrócić uwagę na długość zdań i pauz między nimi, gestykulację i reakcję publiczności. (to o czym mówi jeden i drugi pomijam bo temat jest wałkowany na okrągło we wszystkich mediach, a podpisy w pierwszym filmiku są jakie są bo ukradłem go z innego wątku)



Uwaga - NIE porównuję ani tym bardziej nie przyrównuję pana Petru do pana Hitlera, w temacie chodzi wyłącznie o uniwersalne techniki konstruowania wypowiedzi i prezentacji mowy ciała podczas przemawiania do tłumu
A tak poza tym
spoiler

lesiot

2015-12-14, 10:20
Czy niektórzy tu naprawdę widzą to tylko tak, że jak ktoś jedzie po beznadziejnym i dennym PiSie (tak gorszym od platformy) to na pewno jest z PO?

Ja jestem za Korwinem... ale nadal twierdzę, że mniejszym złem w tym kraju była PO czy nawet byłaby nowoczesna, niż rządy chorego na władzę PiSu, które przyczynią się do tego, że ludzie będą płacić więcej (usługi i towary będą drożeć, bo zamiast uzdrowić prawo podatkowe, to oni dokładają podatków), będą rozdawać pieniądze, które nie zachęcą do pracy nikogo, a do kombinowania i nadużywania.

PiS dobijał od czasów PC powoli największego swojego konkurenta - komunę po PRL, po to żeby teraz mieć monopol na rządy autorytarne i socjalizm. Historia zatoczyła koło... 35 lat temu walczyliśmy przeciw "rządom partii", żeby teraz znowu oddać władzę "partii".

Tak jak mówił Korwin... Duda prezydentem spoko i bardzo dobrze, ale to maksimum jakie powinniśmy dać Kaczyńskiemu.
Nigdy i nigdzie nie będzie dobrym rozwiązaniem dawanie pieniędzy do ręki za darmo i wmawianie, że to dla najbiedniejszych. Już nikt nie pamięta, że głodnemu trzeba dać wędkę a nie rybę?

~Faper Noster

2015-12-14, 12:45
@up Korwin byłby spoko jako doradca rządu/prezydenta d.s. ekonomicznych. Poza tym chłop się kompletnie do rządzenia nie nadaje. Na każde jedno mądre zdanie jakie wypowiada, przypadają niestety kolejne 3 kompromitujące go jako polityka, a często i człowieka w ogóle.

bebini

2015-12-14, 13:48
Gdyby Korwin nadawał się do rządzenia to już by rządził. Korwina puszczają w TV (oczywiście wypowiedzi często wyrwane z kontekstu) tak aby zrobić z niego oszołoma - ale nie oszukujmy się, on nim w jakimś sensie jest. Nie potrafi się elokwentnie wypowiadać a ludzie lubią jak ktoś tak "ładnie wygląda i mówi".
Tutaj można porównać go do Brauna, który był ogromnym zagrożeniem dla wszystkich partii rządzących, bo był moim zdaniem najciekawszą opcją. Praktycznie w TV pokazali go RAZ i to oczywiście musieli wspomnieć o sprawach w sądzie - więc co miał sobie pomyśleć głąb przed TV? Braun się nie ośmieszał przed kamerami więc go nie pokazywali - Korwin prawie zawsze coś palnie.

Jestem absolutnym przeciwnikiem jakiegokolwiek socjalu, jestem zwolennikiem napisania i konstytucji i całego prawa od nowa. Na prostych zasadach, które nie będą wymagały INTERPRETACJI. No i jak to Lesiot napisał w innym temacie - bez jakichkolwiek ulg (tu bym dodał wywalenie immunitetów poselskich).
Nie jestem zwolennikiem PiSu ale ten kwik mediów, PO, PSL, Nowoczesnej jest żałosny i niczym miód na moje serce. I wierzę, że nie muszę przytaczać tutaj przykładów "mentalności Kalego" dotyczącej chociażby "zamachu na demokrację".

PO zarąbało kasę z OFE a TK im tylko przyklasnął. To, że Petru jest w mediach promowany świadczy o tym, że wiedzą o tym, że PO już nie ma prawa istnieć i promują swoją szalupę na 150%. Nie wspomnę o tym, że PO miało w dupie tyle manifestacji przeciwko imigrantom - co dla mnie jest najważniejszym obecnie tematem i tylko dlatego cieszę się, że jest PiS. Może cieszę się to za duzo powiedziane. Osobiście wolałbym w rządzie widzieć tylko Kukiza, Korwina i Ruch Narodowy jako trzy byty dbające o dobro Polski.

Ale wolę zdecydowanie ich i jakiś konkretny sprzeciw dla UE i imigrantów niż PO z niby lepszą gospodarką a tak naprawdę okradaniem nas i wyniszczaniem wszystkiego. Sprzedaliby wszystko dlatego powinni zawisnąć.

Ogólnie raczej warto zacząć rozliczać rząd ze swoich działań.

TK można wywalić bo to moim zdaniem nie ma sensu istnieć.

lesiot

2015-12-14, 17:42
bebini napisał/a:

Ale wolę zdecydowanie ich i jakiś konkretny sprzeciw dla UE i imigrantów niż PO z niby lepszą gospodarką a tak naprawdę okradaniem nas i wyniszczaniem wszystkiego. Sprzedaliby wszystko dlatego powinni zawisnąć.



Powiem tak... gdyby w PiSie nie było Kaczyńskiego i Macierewicza, to wolałbym przy korycie PiS niż PO.

Bo naczelną potrzebą Kaczyńskiego jest dzielić ludzi i naród (Ci starsi ode mnie powinni Kaczyńskich pamiętać jeszcze z 89 i okrągłego stołu - wtedy się zaczęło, kiedy im z okrągłego stołu nic nie skapnęło, pomimo, że przecież obaj grzebali przy okrągłym stole - to się okazało, że okrągły stół to zdrajcy (nawet Moczulskim, Frasyniukiem czy Kuroniem).

Ale skoro wszyscy zdrajcy to czemu nie Kaczyńscy (Lech to i w Magdalence przecież też był). Czemu nie zorganizowali alternatywy? Czemu nic nie zrobili? Tacy patrioci i nie zaproponowali innego rozwiązania niż okrągły stół? Cały czas przy tym byli, tak blisko jak się dało, wszytko wiedzieli... po 4 latach od okrągłego stołu im się przypomniało, że to zdrada była?

bebini

2015-12-14, 18:21
Powiedziałbym, że nawet kilku więcej (ci których wymieniłeś to absolutne minimum) ale to czarne owce były są i będą wszędzie -> patrz Sanocki z Kukiz 15, który pierwszego dnia już był posłem niezrzeszonym bo nikt z Kukiz 15 nim nie chciał gadać.

no i jak najbardziej PO=PIS=stary beton
PSL to pozostawiam bez komentarza jak kolega wyżej
chociaż może właśnie to jest błąd i powinniśmy ich jako pierwszych rozstrzelać tak dla przykładu

BALOTELLIxMARIO

2015-12-17, 14:00
Hitler na swoje przemówienia poświęcał codziennie 8 godzin ćwicząc przed lustrem, po każdym wystąpieniu żądał kasety z nagraniem jego wystąpienia żeby kolejne 8 godzin analizować każdy gest, szczegół, ton głosu, mimika, reakcje publiczności, absolutnie wszystko, Petru przy nim to zwykły kołek i marionetka który poszedł może na dwa kursy z socjotechnik i teraz błyszczy, dodajmy do tego faworyzowanie go w lewackich mediach, ładnie przystrzyżone włosy, straszenie Pis-em i rzucanie populizmów o demokracji a ludzie dawają się nabrać jak bezmózgi, dla mnie to jest Tusk v2 tylko w rozbudowanej wersji bezczelności i obłudy, najgorsze jest to że on jeszcze może namieszać w polityce. A co do Korwina to myślę że koleś powinien dać sobie spokój, zmarnowałem swój czas idąc na wybory i oddawając głos na jego partię, JKM jest bardzo mądrą osobą ale jak pie**olnie głupotę to lewackie media mają pożywkę na dwa tygodnie, dopóki ten człowiek nie odsunie się w cień jak Kaczyński w wyborach i nie da szansy np. Wiplerowi ( też bardzo szanuję tego człowieka ) to nie ma co liczyć wgl na wejście do sejmu, nawet odechciało mi się śledzenia profilu JKM na fejsie, bo o ile przed wyborami pisał bardzo mądre rzeczy popierane do bólu logicznymi argumentami i poruszał sprawy najistotniejsze to teraz pisze w wiekszosci o nieistotnych pierdołach, a właśnie tutaj JKM miał duże pole do popisu żeby zdobyć elektorat. Co nie zmienia faktu oczywiście że nie jestem typowym kucem i gdyby powiedzmy Korwin dostał się do Sejmu ale po 4 latach zawiódł moje oczekiwania to w następnych wyborach bym na niego już nie zagłosował.