18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Leatherface

2020-08-19, 11:20
Uszanujmy petycję i nie nazywajmy małp murzynami bo to nie przystoi, bądźmy cywilizowani.


~sensualna

2020-08-19, 11:25
Ma rację żeby nie nazywać jej murzynem bo przecież jest murzynką :D

DzidaZawodnik

2020-08-19, 12:16
Kolejne lewackie konto do kreowania dyskusji na tematy zastępujące realną politykę?

Noside

2020-08-19, 12:18
Sprawa nieaktualna. Słowo Murzyn zostało przez radę języka polskiego uznane za obraźliwe. Quo Vadis Polonia?
Żeby było ciekawie, to słowo murzyn oryginalnie ma bardzo pozytywne znaczenie. Przez starożytnych rzymian, zwłaszcza tych z prowincji na półwyspie iberyjskim słowem Mauri (przekształconym przez niemców na Mauren, a następnie nas na Murzyn) określano Maurów, zwanych również Mauretańczykami - to jest mieszkańców północno-zachodnich terenów Afryki.
Zamieszkiwali oni tereny dzisiejszej Hiszpanii, Maroko, Algierii, oraz Mauretanii.
Wywodzili się oni z terenów ukształtowanych ręką drugiego najważniejszego imperium średniowiecza - Kartaginy. Tej samej, z której gościu popie**alał na słoniach przez góry.
Mieszkańcy Ci byli oświeconymi członkami społeczeństwa średniowiecznego, przodującymi w naukach takich jak medycyna, astronomia i architektura. Stworzyli istniejące po dziś arcydzieła takie jak dziedziniec Arrayanes w Alhambrze, czy meczet w Kordobie, które są pięknymi zabytkami przyciągającymi rocznie miliony turystów z całego świata.

Decyzję oficjalną uznać muszę, ale nie zgodzę się nigdy, że słowo Murzyn jest słowem obraźliwym i przy każdej okazji będę wyrażał swoją opinię.
Nie zamierzam oddawać pola idiotom, bo zniszczą oni dosłownie wszystko.
Lewactwo uwielbia przekręcać znaczenia słów i wiele z nich używa próbując nadać im znaczenie obraźliwe.
Czy mam wpisać każde z nich do słownika jako obraźliwe?
Czy mam wzdrygać się na dźwięk słowa Mężczyzna, hetero, Polak?
Nie. Wyślę ich wszystkich do psychologa i psychiatry.

Hyena83

2020-08-19, 12:40
Mniejszość narzuca prawa większości. Niech wypiździela do bambusowa albo murzynowa. Przyjeżdża do mojego kraju i będzie dyktować warunki, jak mamy się do niej zwracać, ubierać, etc. Wszystkie piździelce mogą wypier dalać z tym smoluchem.
Ps. Tak tak, jestem białasem. Mówcie mi białas :-)

Leatherface

2020-08-19, 12:48
Z lewakami nie należy wdawać się w dysputę, tylko traktować po głowie tym co akurat pod ręką aż zawartość czaszki(nie mylić z mózgiem, którego w tym wypadku brak) wypłynie uchem.

htp

2020-08-19, 13:30
Noside napisał/a:

Sprawa nieaktualna. Słowo Murzyn zostało przez radę języka polskiego uznane za obraźliwe. Quo Vadis Polonia?
Żeby było ciekawie, to słowo murzyn oryginalnie ma bardzo pozytywne znaczenie. Przez starożytnych rzymian, zwłaszcza tych z prowincji na półwyspie iberyjskim słowem Mauri (przekształconym przez niemców na Mauren, a następnie nas na Murzyn) określano Maurów, zwanych również Mauretańczykami - to jest mieszkańców północno-zachodnich terenów Afryki.
Zamieszkiwali oni tereny dzisiejszej Hiszpanii, Maroko, Algierii, oraz Mauretanii.
Wywodzili się oni z terenów ukształtowanych ręką drugiego najważniejszego imperium średniowiecza - Kartaginy. Tej samej, z której gościu popie**alał na słoniach przez góry.
Mieszkańcy Ci byli oświeconymi członkami społeczeństwa średniowiecznego, przodującymi w naukach takich jak medycyna, astronomia i architektura. Stworzyli istniejące po dziś arcydzieła takie jak dziedziniec Arrayanes w Alhambrze, czy meczet w Kordobie, które są pięknymi zabytkami przyciągającymi rocznie miliony turystów z całego świata.
Decyzję oficjalną uznać muszę, ale nie zgodzę się nigdy, że słowo Murzyn jest słowem obraźliwym i przy każdej okazji będę wyrażał swoją opinię.
Nie zamierzam oddawać pola idiotom, bo zniszczą oni dosłownie wszystko.
Lewactwo uwielbia przekręcać znaczenia słów i wiele z nich używa próbując nadać im znaczenie obraźliwe.
Czy mam wpisać każde z nich do słownika jako obraźliwe?
Czy mam wzdrygać się na dźwięk słowa Mężczyzna, hetero, Polak?
Nie. Wyślę ich wszystkich do psychologa i psychiatry.



Ponieważ "Polak" kojarzy się niestety w niektórych krajach z pijakiem (np. zwrot pijany jak Polak) i złodziejem , a ja się do nich nie zaliczam - żądam nazywania mnie Lechitą.

swampman

2020-08-19, 13:35
bede sobie mowil how i k***a want in my wlasnym kraju

jasiek.kulaga

2020-08-19, 13:46
A ja wlasnie bede mowil, murzyn, nigger, asfalt, negatyw i to nie rasizm. Rasizmem by bylo gdybym tylko murzynow traktowal jak nie ludzi, a to nie prawda, traktuje jeszcze jak nieludzi zydow, cyganow, kozojebcow i wielbicieli gowna z indii. Kazdego po rowno! I h*j mnie obchodzi glupia murzynka, to jak ja nazywac? Czarna nie, murzynka nie, to moze kolorowy j***ny bezrasowiec i bezpanstwowiec? Te j***ne teczowce powinny sie wreszcie ucieszyc ze nazywam kogos kolorowym, tak lubia przeciez te pie**olone kolorki....

pioter84

2020-08-19, 13:48
Niestety każde słowo określające osobę niedoskonałą etnicznie będzie po latach uznawane za obraźliwe, murzyn, afroamerykanin, cygan, rom... słowa te będą lub są uznawane za pejoratywne z uwagi na to, że jednoznacznie źle się kojarzy to co one oznaczają. Nie wińcie słowa, że źle się kojarzy wińcie murzynów :D

MrFalken

2020-08-19, 14:08
Noside napisał/a:

Żeby było ciekawie, to słowo murzyn oryginalnie ma bardzo pozytywne znaczenie.
Mieszkańcy Ci byli oświeconymi członkami społeczeństwa średniowiecznego.



Cóż, jak sam słusznie w temacie Maurów dowodzisz, nazwa Murzyn dotyczyła tych bardziej światłych reprezentantów rasy czarnej. Oficjalne stanowisko w sprawie nadania temu pojęciu znaczenia negatywnego dowodzi, że obecni przedstawiciele rasy czarnej za wiele wspólnego z inteligencją nie mają , więc tym pozytywnym określeniem mianować ich nie wolno. I generalnie używanie tego słowa w stosunku do osobników tępych i leniwych jest obraźliwe dla inteligentnych przedstawicieli rasy czarnej, od Maurów się wywodzących. Ja tam widzę, że to całkiem niegłupia decyzja, tylko trzeba znać jej genezę i logikę rozumowania pomysłodawcy.