18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

cyrk

ko...........ca • 2014-07-22, 12:14
Jakie to smutne :amused:




Cytat:

Za kwotę 80 mln zł państwo miało w latach 2014-2020 pomagać Romom poprzez m.in. remonty mieszkań, zajęcia wyrównawcze dla dzieci i wsparcie imprez artystycznych. Specjalny program opracowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Program miał być kontynuacją podobnego, obowiązującego w latach 2004-2013. Resort administracji szczegóły nowej propozycji przedstawił w ubiegłym roku, jednak sprawę zablokowało Ministerstwo Finansów. - Uznało, że od czasu przyjęcia poprzedniej edycji programu zmieniły się przepisy i nie ma już podstaw, by wydać na niektóre działania pieniądze - mówi wiceminister administracji Stanisław Huskowski.

Podstawę prawną zmienili posłowie. Nowelizacja ustawy o mniejszościach narodowych weszła już w życie, jednak resort finansów unika deklaracji, czy program poprze - informuje "Rzeczpospolita".

Część środowiska romskiego krytykuje program. - Romowie powinni być traktowani jak inni obywatele i nie otrzymywać pomocy w formie programu, ale zwykłych działań dla osób zagrożonych wykluczeniem - mówi prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce Roman Kwiatkowski


hendrix_radek

2014-07-24, 10:25
A ja mam inny specjalny program do zaproponowania.


evuzopl

2014-07-24, 10:36
Weźcie nawet nie wk***iajcie takimi newsami.

Polskie dzieci głowne chodzą, młodzi nie mają mieszkań a tu k***a sobie mieszkanka remontują...

biglog

2014-07-24, 12:07
Skoda naboi na nich, niemcy mieli lepsze sposoby.

bleblebator1

2014-07-24, 13:09
Nadal twierdzę, że najlepszym sposobem na pozbycie się gruzożercow jest wręczyć im nakaz pracy. Kosztuje to około 1 gr (kartka + tusz z drukarki) + doręczenie, a nikt się nie przyczepi o brak humanitaryzmu. Kule karabinowe kosztują dużo więcej.

Nutzz

2014-07-24, 14:05
Mam Romkę na osiedlu, pracuje w markecie. Miła, sympatyczna, pracowita kobieta... Tyle że nie należy do "społeczności Romów". Sam z nią nigdy o tym nie rozmawiałem (wiecie, jak to w osiedlowym sklepie "Dzień dobry, dziękuję, co tam słychać, miłego dnia"), ale słyszałem że po tym jak stwierdziła że ma dość ich sk***ysyńskiego podejścia i że chce uczciwie pracować i być normalnym obywatelem-Polakiem dostała taki wpie**ol, że skończyła na intensywnej terapii. I rzeczywiście, ma jakieś tam delikatne blizny na twarzy. Na szczęście się pozbierała.

marekvader

2014-07-24, 14:21
Cytat:

Za kwotę 80 mln zł państwo miało w latach 2014-2020 pomagać Romom


I skończyłem czytać...

makaba

2014-07-24, 15:34
IOI napisał/a:

skoro chca byc traktowani jak inni obywatele to niech zapie**alaja do pracy, a nie oczekuja ze dostana nowe mieszkanie i zasilek za to ze sa j***nymi cyganami.
ch*j im w dupe.



Dokładnie, jest tyle rowów do oczyszczenia, pobocza zarastają. każdy mówi że w tym kraju nie ma pracy a wystarczy się rozejrzeć wkoło i jest co robić na kilka lat.