18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

cyrk

ko...........ca • 2014-07-22, 12:14
Jakie to smutne :amused:




Cytat:

Za kwotę 80 mln zł państwo miało w latach 2014-2020 pomagać Romom poprzez m.in. remonty mieszkań, zajęcia wyrównawcze dla dzieci i wsparcie imprez artystycznych. Specjalny program opracowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Program miał być kontynuacją podobnego, obowiązującego w latach 2004-2013. Resort administracji szczegóły nowej propozycji przedstawił w ubiegłym roku, jednak sprawę zablokowało Ministerstwo Finansów. - Uznało, że od czasu przyjęcia poprzedniej edycji programu zmieniły się przepisy i nie ma już podstaw, by wydać na niektóre działania pieniądze - mówi wiceminister administracji Stanisław Huskowski.

Podstawę prawną zmienili posłowie. Nowelizacja ustawy o mniejszościach narodowych weszła już w życie, jednak resort finansów unika deklaracji, czy program poprze - informuje "Rzeczpospolita".

Część środowiska romskiego krytykuje program. - Romowie powinni być traktowani jak inni obywatele i nie otrzymywać pomocy w formie programu, ale zwykłych działań dla osób zagrożonych wykluczeniem - mówi prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce Roman Kwiatkowski


bloodwar

2014-07-22, 12:41
Romom można pomóc tylko na dwa sposoby: jeden to 9 mm a drugi 5,56 ;-)

karinata

2014-07-22, 12:41
Przecież oni jako społeczność sami się wykluczają...

qhash

2014-07-22, 12:44
j***ne ścierwo

sn...........r9

2014-07-22, 13:03
"osoby zagrożone wykluczeniem"- tzn cały cywilizowany świat kombinuje, jak by tu ich w białych rękawiczkach przerobić na mączkę kostną.

IOI

2014-07-22, 13:13
skoro chca byc traktowani jak inni obywatele to niech zapie**alaja do pracy, a nie oczekuja ze dostana nowe mieszkanie i zasilek za to ze sa j***nymi cyganami.
ch*j im w dupe.

10...........00

2014-07-22, 13:15
A ja żeby wyremontować mieszkanie muszę k***a brać kredyt na 5 lat. Też czuję się wykluczony.

dmnunited

2014-07-22, 14:35
j***ć nierobów, co chcieliby się tylko r*chać w swoich klikach i dostawać za to pieniądze - sp***alać do "postępowych", pro-imigracyjnych ciotowatych państw typu UK, czy Francja.

bleblebator1

2014-07-22, 14:45
bloodwar napisał/a:

Romom można pomóc tylko na dwa sposoby: jeden to 9 mm a drugi 5,56 ;-)


Mylisz się
Wręcz im nakaz pracy, zaraz sp***olą

janniezbedny23

2014-07-22, 15:05
bleblebator1 napisał/a:


Mylisz się
Wręcz im nakaz pracy, zaraz sp***olą



no właśnie, jeszcze w życiu nie widziałem brudaska jak zamiata ulice odśnieża czy kosi trawę. łaj?

ProfessorHix

2014-07-22, 18:19
Żeby być traktowanymi jak normalni obywatele to się najpierw sami powinni do reguł życia dostosować.
Oni jednak wolą lamentowac na zamach na ich tożsamość kulturową, kraść, odmawiać posłania dziecka do szkoły i żenić się z siedmiolatkami. Śmietniki robią z miejsc w których mieszkają, procedery z naćpanymi niemowlętami jako rekwizytami do żebrania, smród i brak poszanowania dla cudzej własności. Poznałem paru Cyganów i jakoś ani jeden nie wykraczał poza utarty w mojej głowie stereotyp.

Mogliby sobie żyć z tymi dziwnymi obyczajami, miałbym to w "głębokim poważaniu", gdyby tylko działo się to w ich własnym kraju.
Aaaa, no tak, nie mają...

OjciecTadeusz

2014-07-22, 21:19
Za 80 baniek to można by tyle napalmu naprodukować że na każdego gruzojada by starczyło

nsn

2014-07-22, 22:52
k***a czaicie to? Rom o imieniu Roman ? :D Jebłem

ulifont

2014-07-23, 10:50
Romowie to są tacy korwiniści, pracować nie chcą i wszystko zwalają na rządzących.

jakuzapk

2014-07-24, 01:22
mam takie marzenie
ukrywane od lat
od dzieciństwa
gdy jakis brudas tracil mnie i upadl mi wafelek
zeby w moim kraju nigdy nie bylo brudasow.
a teraz licze ze ktos dopasuje kaliber do rozmiarow glow tego syfu.