18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Loaloa

2016-09-26, 22:14
Jak na standardy polackiej dziczy, to nawet niezbyt drastyczne.

TheAndyboy888

2016-09-26, 22:58
zomos napisał/a:

@up tyś chyba poj***ny. Jak mnie wk***iają p*zdy na rowerzykach przejeżdżających przez przejście dla pieszych!



Jakbyś przeczytał moją wypowiedź ze zrozumieniem, to doszedłbyś do wniosku, że też takie mendy mnie wk***iają...
ch*j, lepiej od razu pojechać komuś od poj***nego :D

Smogu93

2016-09-26, 23:09
Nie brakuje poj***nych kierowców jak i pieszych o rowerzystach nie wspomnę bo są w większości bez mózgami. Ale mimo wszystko przejście dla pieszych jest po coś oznaczone tak aby nawet ślepy tego nie przeoczył. Kiedyś miałem podobną akcje zatrzymałem się aby na przejściu mogła przejść kobieta z dzieckiem w wózku jakbym nie zaczął trąbić i machać łapami jak debil aby się zatrzymała kiedy w lusterku widziałem że gość na lewym nie myśli nawet hamować to z dzieciaka by pewnie nie wiele zostało.

Rhakio

2016-09-26, 23:16
Ja rozumiem że ktoś nie zdąży wyhamować ale jak ktos to robi z premedytacją to powinny być zabierane prawa jazdy tak na rok

zieli33

2016-09-26, 23:41
Połowa tych wypadków spowodowana przez idiotów co nagle zatrzymują się przed przejściem i zmuszają jadące za nimi pojazdy do ich ominięcia. Tak jak w 0:58, wciska pedał pedał hamulca w podłogę i o mało nie rozwala motocyklisty.
10 metrów przed przejściem się nie zatrzymujemy, jeśli nie ma pieszego NA PRZEJŚCIU. Jak się nie ma uprawnień do kierowania ruchem drogowym, to się pieszych nie puszcza.

Cytat:

Ustawa prawo o ruchu drogowym

Art. 49.
1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
1.1. ...
1.2. na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;


TheAndyboy888

2016-09-27, 00:13
zieli33 napisał/a:

Połowa tych wypadków spowodowana przez idiotów co nagle zatrzymują się przed przejściem i zmuszają jadące za nimi pojazdy do ich ominięcia. Tak jak w 0:58, wciska pedał pedał hamulca w podłogę i o mało nie rozwala motocyklisty.
10 metrów przed przejściem się nie zatrzymujemy, jeśli nie ma pieszego NA PRZEJŚCIU. Jak się nie ma uprawnień do kierowania ruchem drogowym, to się pieszych nie puszcza.



Fajnie, ale:

Cytat:

4. Zakaz zatrzymania lub postoju pojazdu nie dotyczy unieruchomienia pojazdu wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego.



Jeżeli warunkiem jest czyjaś chęć ustąpienia pieszemu pierwszeństwa na przejściu, to w tym momencie Twój argument jest inwalidą.

Sam nie popieram praktyki nagłego hamowania przed przejściem dla pieszych (to samo się dzieje, gdy zapala się żółte światło na sygnalizacji, a rozpędzeni idioci wciskają nogę w pedał hamulca...). Ale jeżeli ktoś zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a pieszy po tym zdążył wejść na przejście, to ma bezwzględne pierwszeństwo. I w żaden k***a sposób nie wyskoczysz z tego problemu

zieli33

2016-09-27, 00:32
Czyjaś "chęć" nie jest ani warunkiem ani przepisem ruchu drogowego, uprawniającej do zatrzymania pojazdu.

Ale zatrzymanie pojazdu jadącego przede mną, jest już warunkiem ruchu drogowego.

Zgodzę się, że ominięcie samochodu który zatrzymał się nawet bezprawnie przed przejściem jest wykroczeniem.
Tylko, że ten omijany, popełnił wcześniej wykroczenie co powoduje efekt domino i kolejne wykroczenia innych uczestników ruchu.

Z jakiegoś powodu został wprowadzony zakaz zatrzymywania się przed przejściem oraz zakaz gwałtownego hamowania bez powodu. Senat również odrzucił nowelizację kodeksu drogowego, która wprowadzała pierwszeństwo oczekujących na przejście.

lobominator

2016-09-27, 00:59
Melancholijny taki ten film jakoś. Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do totalnego rozpie**olu na drodze, a tutaj tak spokojnie, powoli, muzyczka gra, deszczyk gra. Idę spać, dobranoc.

Bergie

2016-09-27, 11:42
3:40

Najpierw poszedł obejrzeć uszkodzenia a dopiero potem leżącego.... co za sp***olina!

alextg

2016-09-27, 12:35
zieli33 napisał/a:

Zgodzę się, że ominięcie samochodu który zatrzymał się nawet bezprawnie przed przejściem jest wykroczeniem.
Tylko, że ten omijany, popełnił wcześniej wykroczenie co powoduje efekt domino i kolejne wykroczenia innych uczestników ruchu.



Jaki K***A efekt domina?! Hamowanie pojazdu przed Tobą jest zaskoczeniem K***A?! W terenie zabudowanym? "Bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego" - coś może w główce dzwoni?! Czy już nie wiesz co dzwoni bo takie echo niesie?! Jeżeli ktoś się zatrzymał w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu NIEZALEŻNIE od tego czy ten pieszy to pierwszeństwo miał czy nie (bo to rzecz względna) to NIE MOŻESZ go omijać!

Troszkę inaczej spytam - czy jak ziomek z jakiegoś powodu się przed Tobą zatrzyma to możesz wjechać mu w dupę? NIE MOŻESZ! Masz zachowywać bezpieczną odległość, żeby mu w to dupsko nie wjechać!

Gratuluję wszystkim posiadającym prawko, dla których hamowanie samochodu, który jedzie przed jest zaskoczeniem. W terenie zabudowanym. Przed przejściem dla pieszych...

Wiecie jak wygląda znak D-6 Przejście dla pieszych? Jak nie to wpisz w google, i zapamiętaj bo to od dzisiaj NAJWAŻNIEJSZY ZNAK!

I piszę to nie jako pieszop*zdeczka, tylko jako autop*zdeczka, rowerop*zdeczka i pieszop*zdeczka! I nie piszcie, że mam się nie zesrać - już się zesrałem - tak się wku****em...

zieli33

2016-09-27, 16:35
Słownictwo i rozumienie czytanego tekstu na 5+.
zieli33 napisał/a:

Zgodzę się, że ominięcie samochodu który zatrzymał się nawet bezprawnie przed przejściem jest wykroczeniem.


alextg napisał/a:

Jeżeli ktoś się zatrzymał w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu NIEZALEŻNIE od tego czy ten pieszy to pierwszeństwo miał czy nie (bo to rzecz względna) to NIE MOŻESZ go omijać!


Napisałeś to samo co ja post wyżej, tylko słownictwo, logikę i emocje wstawiłeś na swoim poziomie. Wykaż proszę błędy w moim rozumowaniu.

alextg napisał/a:

Hamowanie pojazdu przed Tobą jest zaskoczeniem K***A?! W terenie zabudowanym? "Bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego" - coś może w główce dzwoni?! Czy już nie wiesz co dzwoni bo takie echo niesie?!


Nie rób mi tu osobistych wycieczek i nie sugeruj co jest dla mnie zaskoczeniem na drodze.
Wypowiedź poparłem Kodeksem Drogowym i przypadkami z tego filmu.

0:58, "ziomek" wjeżdża na skrzyżowanie na którym się zatrzymuje. Kierowca za nim wyglądał na zaskoczonego, ale nie uderzył w Skodę.
1:57 kierowca Renault był zaskoczony, pomimo, że jechał z taką samą prędkością jak inni.
3:10 jakby się kierowca na lewym pasie nie zatrzymał tylko przejechał, to by dzieciaki nie wpakowały się bezmyślnie i bez rozejrzenia pod kolejne auto. A tak ich "przepuścił" i przy okazji zasłonił wysokim autem.

Jak widać dla niektórych może być zaskoczeniem i miło by było gdybyś przy hamowaniu patrzył również w lusterka, czy nie pędzi z tyłu 20 letni strucel bez hamulców, zapakowana ciężarówka lub 300kg motocykl.

alextg napisał/a:

- już się zesrałem - tak się wku****em...

Powiedz nam jak bardzo opanowanym jesteś kierowcą...

Supernatural666

2016-09-27, 17:15
Co za motop*zda w 1:00. Jakby mi taki frajer machał łapą to bym go dogonił i rozsmarował po ulicy

pa...........ix

2016-09-29, 21:42
przeprowadzanie roweru po PRZEJEŹDZIE dla rowerów. ja ja, k***a, nie cierpię pedalistów!