18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cygańska logika lvl over 9000

jantar. • 2017-09-21, 00:10
Jak część z was może wiedzieć, Puławy to takie zabawne miasto, w którym większość radnych przekonuje swoich obywateli, że ROMOWIE są sponio i fajne ziomki i nie ma żadnego problemu. To, że się nie uczą, kradną, tłuką porządnych ludzi w środku miasta w biały dzień - no bywa, na ch*j drążyć temat. To że dwa miliony poszły na aktywizację zawodową dla czystasów, z której nikt nie skorzystał - oj tam, oj tam :amused:

Najnowsza bzdura:

Romowie z Puław żądają zmiany nazwy ulicy przy której mieszkają. Twierdzą, że jest im wstyd, że mieszkają przy takiej ulicy, a kiedy ludzie słyszą skąd są, czują się NAPIĘTNOWANI, ponieważ ludziom źle się to kojarzy. Podobno to niesprawiedliwe i oni nie godzą się na takie nierówności społeczne, a miasto ma obowiązek zapewnić im komfort bytu.

Cytat:

– Czujemy się bardzo zażenowani wypowiedziami innych ludzi i reakcją, jaka następuje po podaniu adresu, pod jakim przyszło nam mieszkać. Czujemy się napiętnowani, bo jesteśmy mniejszością narodowościową (...). Nie możemy nadal zgadzać się na taką segregację – tłumaczą Romowie, którzy nazwę swojej ulicy nazywają „wymowną”.



Wszystko byłoby mniej kuriozalne, gdyby nie mieszkali przy ulicy Romów. :amused:


Źródło: dziennik wschodni

Link do artykułu [/b]

PERKUN

2017-09-21, 00:43
Chciałem to skomentować, ale w obliczu obowiązującego prawa przemilczę temat.

Knegarn

2017-09-21, 01:04
Jak nie pasuje to do siebie.

htp

2017-09-21, 03:07
Ja bym zmienił na Jacka Cygana. Zasłużył sobie na ulicę.

mygyry

2017-09-21, 07:24
Niech im zapożyczą nazwę dzielnicy z warszawy, bródno będzie ok

elfis

2017-09-21, 08:08
pora zmienić władze w Puławach, niezależnie z jakiej opcji politycznej są, choć stawiam że to platforma,
swoją drogą jest wiele filmików i artykułów na ten temat, dziwię się że od lat pojawia się ten sam problem,
jednak od korytka ciężko oderwać, zwłaszcza że Grupa Azoty pewnie uzupełnia portfelik

~Velture

2017-09-21, 08:48
Aha. No bo to na bank chodzi o nazwę ulicy i nie ma to nic wspólnego z tym, że mieszkają tam patusy na socjalu które latami wyrabiały sobie pewną opinię wśród ludzi...

poligon6

2017-09-21, 09:32
Czy ktoś widział pracującego Cygana? Podobno byli tacy podczas Stanu Wojennego jak Jaruzel wszystkich skoszarował. A swoja droga Cygan nigdy nie bedzie u kogoś pracował, a jak juz to bedzie walił równo. Zabrania im tego kultura, cygan moze mieć własny interes, handlowac złomiastymi autami, sprzedawac towary z drugiego obrotu, najwybitniejsze jednostki maja swoje zespoły, knajpy itp, ale nigdy nie beda uczciwie u kogoś pracować bo uważaja ze reszta to podludzie.

jantar.

2017-09-21, 12:21
Link do tematu gdzie pokazany jest problem cyganów w tym mieście, tak dla przypomnienia

:samoboj:

natking

2017-09-21, 14:46
To tak jakby Polak się oburzał, że mieszka na ul. Polaków. Przecież nie mieszkają na ulicy Cyganów, tylko na ulicy Romów. No do ch*ja...

dziobakbryndza

2017-09-21, 14:57
W Puławach wyginęło niemal całe ptactwo wodne. Sprawą zainteresowali się miejscowi ekolodzy. Jak się okazało w toku śledztwa przyczyną było to, że cyganie szybciej dopływają do chleba

gabriel0

2017-09-21, 15:42
Czekaj, czekaj. Cyganom jest wstyd że mieszkają przy ulicy cygańskiej?

pXIX

2017-09-21, 15:47
Może czas zmienić na Oświęcimską/Hitlera/KuKluksKlanu
Ciekawe jakby się wtedy poczuli :lol:

pi...........ja

2017-09-21, 17:31
elfis napisał/a:

pora zmienić władze w Puławach, niezależnie z jakiej opcji politycznej są, choć stawiam że to platforma,
swoją drogą jest wiele filmików i artykułów na ten temat, dziwię się że od lat pojawia się ten sam problem,
jednak od korytka ciężko oderwać, zwłaszcza że Grupa Azoty pewnie uzupełnia portfelik

To źle stawiasz hehe http://bip.pulawy.pl/index.php?id=981 prawie sami Polacy Właściwego Sortu.