18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Cygańska logika lvl over 9000

jantar. • 2017-09-21, 00:10
Jak część z was może wiedzieć, Puławy to takie zabawne miasto, w którym większość radnych przekonuje swoich obywateli, że ROMOWIE są sponio i fajne ziomki i nie ma żadnego problemu. To, że się nie uczą, kradną, tłuką porządnych ludzi w środku miasta w biały dzień - no bywa, na ch*j drążyć temat. To że dwa miliony poszły na aktywizację zawodową dla czystasów, z której nikt nie skorzystał - oj tam, oj tam :amused:

Najnowsza bzdura:

Romowie z Puław żądają zmiany nazwy ulicy przy której mieszkają. Twierdzą, że jest im wstyd, że mieszkają przy takiej ulicy, a kiedy ludzie słyszą skąd są, czują się NAPIĘTNOWANI, ponieważ ludziom źle się to kojarzy. Podobno to niesprawiedliwe i oni nie godzą się na takie nierówności społeczne, a miasto ma obowiązek zapewnić im komfort bytu.

Cytat:

– Czujemy się bardzo zażenowani wypowiedziami innych ludzi i reakcją, jaka następuje po podaniu adresu, pod jakim przyszło nam mieszkać. Czujemy się napiętnowani, bo jesteśmy mniejszością narodowościową (...). Nie możemy nadal zgadzać się na taką segregację – tłumaczą Romowie, którzy nazwę swojej ulicy nazywają „wymowną”.



Wszystko byłoby mniej kuriozalne, gdyby nie mieszkali przy ulicy Romów. :amused:


Źródło: dziennik wschodni

Link do artykułu [/b]

zygmunt151

2017-09-21, 17:45
Z tą aktywizacją zawodową to akurat nie oni zawinili - te programy nie są jakkolwiek nadzorowane, a jesli już to swój swojego kon troluje i w znacznej większości hajs sie rozchodzi po znajomościach, a nie trafia do ludzi którzy do pracy chcą się szkolić.

Timitum

2017-09-21, 18:48
Pojechali... Podobnie jak ze słowem "cygan". Słowo "cygan" nie kojarzy się źle dlatego, że jest obraźliwe, tylko dlatego, że cyganie źle się kojarzą. Zaczniemy używać słowa "rom", to po pewnym czasie "rom" będzie źle się kojarzył (mi dziwnym trafem już się źle kojarzy, raz, że cygan dwa, że poprawność polityczna).

elfis

2017-09-21, 18:52
pietras_ja napisał/a:

To źle stawiasz hehe http://bip.pulawy.pl/index.php?id=981 prawie sami Polacy Właściwego Sortu.


a od kiedy, bo jeśli od niedawna czyli rok dwa to gówno mnie obchodzi taka biuletynowa prawda, ale jeśli od conajmniej 8 lat / czytam o cyganach w Puławach od conajmniej tego czasu/ to faktycznie przyznam Ci rację

MiszkaZubow

2017-09-21, 19:00
Cygan to ludzki chwast, jednostka aspołeczna. Są oczywiście wyjątki, ale one jedynie potwierdzają regułę. Ciekawe jest też to, że Policja jakoś się nie kwapi do zrobienia z tym ścierwem złodziejskim porządku. Ciekawe co jest tego powodem?

korinogaro

2017-09-21, 19:42
Na litość boską, przecież możesz zmienić nazwę ulicy na "Jana Pawła" i z takimi lokatorami po paru miesiącach będzie się źle kojarzyć.

elfis

2017-09-21, 20:20
pietras,
czekam na odpowiedz, od kiedy rządzi pis a od kiedy i do kiedy po

marcinek329

2017-09-21, 21:47
U mnie 'Romowie' mieszkają na ulicy Wiejskiej to dopiero combo.

jantar.

2017-09-21, 23:45
elfis napisał/a:


a od kiedy, bo jeśli od niedawna czyli rok dwa to gówno mnie obchodzi taka biuletynowa prawda, ale jeśli od conajmniej 8 lat / czytam o cyganach w Puławach od conajmniej tego czasu/ to faktycznie przyznam Ci rację



Od dawna ;) akurat władze tu są przyssane do stołków tak, że jak ktoś ich ruszy, to zostanie tylko widok ich odciśniętych dupsk.

greony12

2017-09-22, 04:19
wstydzą się swojego kraju? a będzie wesoło jak nazwą ulice brudno ja w wawie albo łazienkowska?

jantar.

2017-09-22, 11:15
greony12 napisał/a:

wstydzą się swojego kraju? a będzie wesoło jak nazwą ulice brudno ja w wawie albo łazienkowska?



Swojego czego? :lodowka:

Timitum

2017-09-22, 21:28
Cytat:

pietras,
czekam na odpowiedz, od kiedy rządzi pis a od kiedy i do kiedy po


Ja nie pietras ale jedziem:
https://www.pulawy.eu/img/wysiwig/files/VI%20kadencja.pdf
Radni z kadencji 2010-2014
I po koleji
1. Bińczak Barbara; PO;
2. Krzysztof Cichoń; PO;
3. Czeżyk Ignacy; PiS;
4. Dzierżawska Anna; Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej;
5. Gutowska Teresa; PO;
6. Jadczyszyn Tamara; PO;
7. Jarząbek Halina; PiS;
8. Jędrzejczyk Cezary; PO;
9. Kędziora Anna; Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej;
10. Kowalczyk Waldemar; SLD
11. Kraszewski Tomasz; PiS
12. Krygier BoŜena; Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej
13. Panek Tomasz Piotr; PiS
14. Seredyn Sławomir; PO
15. Smolak Ryszard; Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej
16. Szymańska ElŜbieta; Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej
17. Ścibior Ryszard; PiS
18. Śliwa Andrzej; PiS
19. Śliwczyński Stefan; PiS
20. Śliwiński Zbigniew; Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej
21. Wawer Jan; Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej
22. Wojtowicz Leszek; PiS
23. Zamojski Grzegorz; Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej

PO: 6
PiS: 8
Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej: 8 (nie mam pojęcia co to za partia czy stowarzyszenie)
SLD: 1

I dodatkowo
Faceci: 15, babki (baby): 8

Za kadencji 2006-2010:
PO: 6
PiS: 7
PSPP: 4
Inne: 6