18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyfrowy totalitaryzm coraz bliżej

OpenStreetMaps • 2023-01-09, 23:30
Temat tak ważny że chciałbym aby trafił na główną .

A luzacka forma Dzikiego trenera do większości ludzi dotrze lepiej niż ględzenie jakiegoś tam nudnego profesorka od ekonomii. Święta prawda to co Dziki gada.


~DMT

2023-01-10, 11:59
Wiewór napisał/a:

Dyżurny szur i plaskoziemca sadola zawsze na służbie.



Witamy, witamy. Nie musisz się przedstawiać, my to doskonale wiemy już od dawna Abraxusie...

:mrgreen:

Siriuz

2023-01-10, 12:00
Pijanystary napisał/a:

Nic nie wykalazes wykazałeś jakieś szurowskie teorie i to tyle. Jakiś,,ich nowy lad", Rosją która pokazała środkowy palce w pandemii



Taa, a jak się ma to Twoje zaciskanie pętli skarbówki do rozdawnictwa rządu w różnorakich programach socjalnych? Czym to wytłumaczysz?

ra0mir

2023-01-10, 12:48
jasypan napisał/a:

Ty na prawdę jesteś taki tępy?



No jestem. A teraz odpowiedz na moje pytanie :)

Sztabson93

2023-01-10, 14:28
Dziki jak zawsze w formie, nieliczny który nie boi się powiedzieć co się aktualnie dzieje. Każdy kto nazywa go zjebem czy śmieciem to tylko internetowy hejter który nawet nie zdaje sobie sprawy z wagi sytuacji.

htp

2023-01-10, 14:51
OpenStreetMaps napisał/a:

Dlaczego wszędzie mamy płacić gotówką, banknotami zamiast kartą?
- Mam w kieszeni banknot 50 zł. Idę do restauracji i zapłacę banknotem za obiad. Właściciel restauracji następnie wykorzystuje banknot do zapłaty za pranie. Właściciel pralni następnie wykorzystuje banknot, aby zapłacić fryzjerowi. Fryzjer wykorzysta banknot na zakupy. Po nieograniczonej liczbie płatności nadal pozostanie banknotem 50 zł, który spełnił swoje zadanie dla każdego, kto użył go do płatności, a bank wyskoczył z każdej transakcji płatności gotówkowej.
- Ale jeśli przyjdę do restauracji i zapłacę cyfrowo - Kartą , opłaty bankowe za moją transakcję płatniczą pobierane od sprzedawcy wynoszą 3%, czyli około 1,50 zł, podobnie jak opłata 1,50 zł za każdą kolejną transakcję płatniczą lub ponowne pranie właściciela lub płatności właściciela pralni, płatności fryzjera itp..... Dlatego po 30 transakcjach początkowe 50 zł pozostanie tylko 5 zł, a pozostałe 45 zł stało się własnością banku dzięki wszystkim cyfrowym transakcjom i opłatom.
Tak swych niewolników w ch ja robią banksterzy.



Całkowita prowizja od każdej transakcji kartą płatniczą wynosi średnio od 0,69 do 0.79 procent. Do tego np. do 100.000 zł bez prowizji.

Pijanystary

2023-01-10, 15:23
Siriuz napisał/a:

Taa, a jak się ma to Twoje zaciskanie pętli skarbówki do rozdawnictwa rządu w różnorakich programach socjalnych? Czym to wytłumaczysz?



Ty sobie zdajesz sprawę z tego ze nic nie jest czarno-białe? Programy socjalne mają też swoje zalety, i to zalety dla biznesu. Zdajesz sobie z tego sprawę czy twój świat jest czarny i biały?

Wracając do tematu, walisz jakieś Braunowskie śmieci z bani które nijak nie mają się do rzeczywistości ale będziesz przepychał jakieś nowe porządki świata, zamordyzmy i inne gówna z dupy Korwina nie zauważając że w 2019 roku przeciętny Polak był najzamożniejszym Polakiem w historii Polski. Ok rozumiem że nie jesteś zadowolony z tego co się stało przez ostatnie 3 lata ale odjeżdżanie w krainę teori, bajek i super prostych rozwiązań które sprzedają Jezusy internetow to nie jest droga do wyjścia z sytuacji a droga do tego abyś odjechał na dobre z przestrzeni która nazywamy ,,obiektywne fakty". Fajnie ze lubisz czytać jakies tam fantazje ale musisz nauczyć się rozróżniać te fantazje od świata rzeczywistego.
Jak byś sprzedał te twoje mądrości na stołówce w magazynie czy gdzie tam robisz to owacji na stojąco bym się nie spodziewał, i to też niestety nie jest tak 95% to idioci a na szczęście ty jesteś w tych 5% super mądrych... Wróć na ziemię a może się okaże że jest ona całkiem przyjemnym miejscem, idź do szkoły,zrob jakieś szkolenie, wyjdz do ludzi bo bardzo dużo wskazuje na to że loockdowny i internet wyrządziły więcej szkody w twoich stosunkach że światem zewnętrznym tym realnym niż jesteś wstanie to zauważyć. Nie odpowiadaj mi bo mam to w ch*ju odpowiedź sam przed sobą- kiedy zdałeś sobie sprawę z tych wszystkich zagrożeń o których piszesz i czy w 2019 roku miałeś takie same poglądy jak dzisiaj. Może się okazać że te ,,owce" bezrozumnie wykonujące polecenia to właśnie TY...

Nero1682

2023-01-10, 15:54
Cytat:

ględzenie jakiegoś tam nudnego profesorka od ekonomii


To oznacza tylko, że nie rozumiesz większość tego co mówi profesorek od ekonomii i nie powinieneś zawierać głosu bez dokształcenia się. W momencie gdy będziesz miał bazowe pojęcie o ekonomii to rozprawiaj czy dana rzecz jest zła czy dobra. Na obecną chwilę nam nie grozi brak gotówki ponieważ w konstytucji RP jest:
Cytat:

Art. 76. [Ochrona konsumentów]
Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zakres tej ochrony określa ustawa.


Twoje prawo do prywatności w czasie zakupów więc chroni konstytucja i obecnie zrzekasz się tego prawa np.: respektując regulaminy sklepów podczas używania kart klientowskich czy aplikacji, które za informacje co kupujesz dają ci możliwość skorzystania z promocji. Menceny, trenery, inni celebryci nie mają pojęcia jak wiele czasu zajęłoby usunięcie fizycznej gotówki więc spokojna głowa.

Siriuz

2023-01-10, 16:12
Pijanystary napisał/a:

Wracając do tematu, walisz jakieś Braunowskie śmieci z bani które nijak nie mają się do rzeczywistości ale będziesz przepychał jakieś nowe porządki świata, zamordyzmy i inne gówna z dupy Korwina



No fajnie, że tak śledzisz ich wypowiedzi, bo ja nie. Może oni przytaczają moje słowa, które gdzieś wyszukali w internetach, a może zwyczajnie każdy dochodzi do tego samego. j***ć to. Rozmawiasz ze mną i to są moje wnioski.

Pijanystary napisał/a:

nie zauważając że w 2019 roku przeciętny Polak był najzamożniejszym Polakiem w historii Polski



Nigeryjczyk też był najzamożniejszy w historii Nigerii... co za argument z dupy, który jeszcze nazywasz "obiektywnymi faktami". Nie ma co, doj***łeś mi i już się nie podniosę...

Ciekawy jestem czy wszystko co nie pasuje do Twojej wymuskanej koncepcji "świata rzeczywistego" określasz szarościami, bo przecież nic nie jest czarno-białe. Wyparcie jak ch*j, żryj dalej niebieskie piguły.

Aha, w sumie warto zapytać o jakiej zamożności piszesz? Pół wieku temu facet mógł utrzymać czteroosobową rodzinę z pracy fizycznej. Opowiedz mi jak to jest że wynagrodzenia rosną znacznie wolniej niż koszty życia?

kolosasz

2023-01-10, 17:22
DzikiTrener obraził się na płatności bezgotówkowe? Czy ma to związek z tym wydarzeniem?

Cytat:

Operator płatności mobilnych mPay rozwiązał umowy ze znanym inwestorem Rafałem Zaorskim, firmą Dark Pool One i spółką influencera Dzikiego Trenera. Na koniec grudnia ub.r. w aplikacji mPay było zarejestrowanych 1,15 mln użytkowników, o 60,9 proc. więcej niż przed rokiem.



Źródło

focusek

2023-01-10, 21:13
nie ma sensu tutaj tego wrzucaj, tu siedza same pisowskie k***y i policjanci :D czyli tepe p*zdy. JEBAC was osrance.

werido

2023-01-10, 21:43
W bankomacie należy wybrać ukaiński i już limit 800 zł na jednorazową wypłatę nie obowiązuje. Ot taka ciekawostka.

Jebacpis69

2023-01-10, 22:17
Co to za prawackie gówno

OpenStreetMaps

2023-01-10, 22:35
htp napisał/a:

Całkowita prowizja od każdej transakcji kartą płatniczą wynosi średnio od 0,69 do 0.79 procent. Do tego np. do 100.000 zł bez prowizji.



Tak masz rację znalazłem też tą samą informację ale doszukałem się też tego: Jeszcze kilka lat temu płatność kartami w Polsce była bardzo droga. Opłaty ponoszone przez właścicieli sklepów, stacji benzynowych czy restauracji były jednymi z najwyższych w Europie.

Efekt był taki, że akceptanci woleli gotówkę. Z każdej transakcji kartą musieli oddać nawet 2-3 proc. prowizji. Gdy klient zostawiał np. 100 zł, opłaty pochłaniały 2-3 zł.

Organizacje zrzeszające handlowców od lat walczyły o obniżenie prowizji. W końcu udało im się przełamać opór banków, a zwłaszcza organizacji płatniczych Visa i MasterCard, bo to one ustalały wysokość najbardziej kosztochłonnej opłaty.....

Jak myślisz czy jeśli gotówka całkowicie zniknie to można mieć pewność że banki na nowo tej prowizji nie podniosą ? Może to tylko okres zachęty tak jak ze wszystkim.

Chk

2023-01-10, 23:13
Nie pokazuj mi tej brzydkiej gęby

4Lokalny2Chłopaczek0

2023-01-11, 03:07
Żule stracą pracę przy żabce :D kto teraz im da 50 groszy na bułkę