18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Crash Test

okar19 • 2012-03-16, 14:37
Lamborghini

czyli to czym jeździmy na co dzień ale nie mamy okazji zobaczyć jak zachowuje się podczas zderzenia

toto92

2012-03-18, 16:29
pffff maluch ma strefę zgniotu do silnika

Doktór

2012-03-19, 12:07
cannabis7777 napisał/a:

Pochłaniacz energii Łągiewki



Oczywiście nie wprowadzono do produkcji masowej. Sami odpowiedzcie sobie dlaczego.



Prosty test. Przypnij się pasami do fotela, który później rozpędzisz do 50-70 km/h i później zatrzymasz momentalnie w miejscu bez zderzenia ani jego zniszczenia. Trup na miejscu przy takich przeciążeniach. Wgniecenia są po to, żeby nieco odwlec ten moment zatrzymania i ostatecznie zmniejszyć przeciążenia. Dlatego nie buduje się samochodów z super wytrzymałą ramą ani nie montuje się urządzeń żeby zatrzymać samochód nagle bez zniszczeń.

TheByQ

2012-03-19, 12:44
@up bez zniszczeń to się zatrzymasz przy 45km/h. To dziadostwo przechwytuje 90% energii, nie 100%, więc przy 100km/h nadal jebniesz dość potężnie.

speedster

2012-03-24, 15:13
negozi napisał/a:



To nie trzeba było napie**alać kamieniami w szkołę. Takie same zniszczenia miał byś jedynie pod warunkiem, że oba auta to by były te same modele, o takiej samej wadze, torze jazdy i identycznej prędkości.


Chyba nie zrozumiałeś.Panuje powszechna opinia,że prędkość się sumuje :lodowka: .Nie mam zamiaru pisać tutaj referatu i wymieniać wszystkich zależności bo i tak większość gimbusów nie zrozumie,a reszta pewnie to wie :roll:

Qmshot

2013-03-01, 17:15
no jeśli jeździsz Lambo na co dzień to szacun dla ciebie :D

taziu

2013-03-01, 22:59
speedster napisał/a:

Moje się tak nie gniotło :mrgreen: Może źle ż trzymam pada...

@UP na Prawie jazdy musiałem udowadniać instruktorowi/wykładowcy ,że zderzenie czołowe 80km/h vs ściana
i 80km/h vs 80km/h powoduje takie same zniszczenia.
Tak to jest jak się na szkołę kamieniami rzucało :facepalm:



aż mi cię szkoda stary..