18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co znajduje się w baterii?

Flodzia • 2020-12-18, 18:49

Ciekawość zaspokojona :ok:

pyjo84

2020-12-18, 18:58
Ale pustką w głowie kieruję głupoty

Zbysław

2020-12-18, 19:08
Znawca_Cipek napisał/a:

Też mam taką Zrobić unboxing?



,,IBM to klucz do świata biznesu"

reklama kiedyś taka była przed bajką chip i deil
a duru duru mydełko i kodak po bajce

no ale to było w 90 roku możecie nie wiedzieć

htp

2020-12-18, 19:11
Znawca_Cipek napisał/a:

Też mam taką Zrobić unboxing?



Masz zupełnie co innego, nie ta technologia.

nowynick

2020-12-18, 19:24
najbardziej aktywny metal na naszej planecie (czyli lit) i tlen. pie**olenie o wybuchających Samsungach, za każdym razem dzieje się to u jakiegoś Janusza na warsztacie gdzie najbardziej zaawansowanym narzędziem jest płaski śrubokręt...

Halman

2020-12-18, 19:46
nowynick napisał/a:

pie**olenie o wybuchających Samsungach


masz samsunga? Dobrze sypiasz? :-D

hellmartin

2020-12-18, 20:58
htp napisał/a:

Masz zupełnie co innego, nie ta technologia.



Li-Ion - dokładnie ta sama

nowynick

2020-12-18, 21:03
Halman napisał/a:

masz samsunga? Dobrze sypiasz?



trzymam nawet jednego w kieszeni, tuż przy jajach zresztą ;) Dawniej nie wybuchały, zaczęło się od tego, że Samsung bodajże w 2016 wypuścił na rynek urządzenia (Galaxy J3?), w których nie ma wymiennych baterii - a przynajmniej żeby ją wymienić trzeba rozgrzebać cały telefon (co widać np. na powyższym filmie). Robią to wspomniani Janusze warsztatowi a w świat poszło info o wybuchowych bateriach.

KaprysLosu

2020-12-18, 21:17
niby głupi pomysł, ale z drugiej strony, jak byłem dzieckiem, to też rozwalałem baterie z ciekawością co jest w środku... :) Co prawda paluszki krzywdy nie robią, ale rozsądnie patrząc, jak ktoś nie wpadł na jakiś film pokazujący, że to może robić niezłe fajerwerki, to skąd ma wiedzieć, że w telefonie baterie są inne niż te zwykłe... w sumie aż się dziwię, że tak mało się słyszy o wypadkach w tej dziedzinie z udziałem dzieci, czyżby były aż tak inteligentne, że sprawdzają skutki przed przystąpieniem do testów czy aż tak pozbawione ciekawości, że nawet im to do głowy nie przychodzi... :)

Igorek95

2020-12-19, 00:13
Pełna satysfakcja i niedowierzanie jak tylko zobaczyłem nóż :lol:

TheAndyboy888

2020-12-19, 00:20
Halman napisał/a:

masz samsunga? Dobrze sypiasz?



Wyobraź sobie, że przez jakieś kilka lat miałem kilka różnych modeli szajsunga i nigdy mi nic nie wyj***ło. Obawiam się, że te całe mity to przez takich niedoj***nych idiotów jak na wideo, którzy domowe eksperymenty zaczynają tam, gdzie nie powinni wpie**alać swoich rąk

TytanowyJajusz

2020-12-19, 13:21
nowynick napisał/a:

najbardziej aktywny metal na naszej planecie (czyli lit) i tlen. pie**olenie o wybuchających Samsungach, za każdym razem dzieje się to u jakiegoś Janusza na warsztacie gdzie najbardziej zaawansowanym narzędziem jest płaski śrubokręt...



Niestety lit jest najmniej aktywnym metalem z pierwszej grupy i nie reaguje z tlenem w taki sposób, co najwyżej pokryje się tlenkiem. Możesz go nawet wziąć w łapki. Ciekawa teoria, jednakże z cyklu "nie znam się to się wypowiem".

nowynick

2020-12-19, 16:17
TytanowyJajusz napisał/a:

Niestety lit jest najmniej aktywnym metalem z pierwszej grupy i nie reaguje z tlenem w taki sposób, co najwyżej pokryje się tlenkiem. Możesz go nawet wziąć w łapki. Ciekawa teoria, jednakże z cyklu "nie znam się to się wypowiem".



Jeśli masz układ okresowy to powiesiłeś do góry nogami...