18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co znajduje się w baterii?

Flodzia • 2020-12-18, 18:49

Ciekawość zaspokojona :ok:

St...........on

2020-12-19, 19:12
nowynick napisał/a:

trzymam nawet jednego w kieszeni, tuż przy jajach zresztą Dawniej nie wybuchały, zaczęło się od tego, że Samsung bodajże w 2016 wypuścił na rynek urządzenia (Galaxy J3?), w których nie ma wymiennych baterii - a przynajmniej żeby ją wymienić trzeba rozgrzebać cały telefon (co widać np. na powyższym filmie). Robią to wspomniani Janusze warsztatowi a w świat poszło info o wybuchowych bateriach.



Gówno prawda panie "ekspert" wybuchające Samsungi Note 7 miały wadę konstrukcyjną, bo samsung spieszył się na premierę przed iPhonem.
Poza tym lit nie reaguje z tlenem, tyle co z wilgocią w nim zawartą. ogniwa sa pakowane hermetycznie, ale nie prózniowo.

Tak jestem ekspertem ,konstruuję i składam batterypack'i ,powerwall'e na ogniwach 18650. Wymieniam akumulatory w telefonach i innych urzadzeniach zgodnie z datasheet producenta

Poza tym zanim to było modne- instalowanie LiPo w telefonach,(wtedy w teklefonach występowały akumulatory Ni-Cd, potem Ni-MH) ja bawiłem się akumulatorami LiPo do modeli RC.

alterego

2020-12-24, 17:57
KaprysLosu napisał/a:

niby głupi pomysł, ale z drugiej strony, jak byłem dzieckiem, to też rozwalałem baterie z ciekawością co jest w środku... Co prawda paluszki krzywdy nie robią, ale rozsądnie patrząc, jak ktoś nie wpadł na jakiś film pokazujący, że to może robić niezłe fajerwerki, to skąd ma wiedzieć, że w telefonie baterie są inne niż te zwykłe... w sumie aż się dziwię, że tak mało się słyszy o wypadkach w tej dziedzinie z udziałem dzieci, czyżby były aż tak inteligentne, że sprawdzają skutki przed przystąpieniem do testów czy aż tak pozbawione ciekawości, że nawet im to do głowy nie przychodzi...



raczej to drugie, ja każdy typ baterii jaki miałem w ręce to chociaż raz rozebrałem. sprawdzałem granicę czasami kiedy wyjebią.
Ale żeby nożem ??