18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cios Prezesa - Zobacz, co TV bała się wyemitować.

jannowak9991 • 2012-02-14, 13:17
Reportaż Ryszarda Szołtysika o sytuacji z Sądu Rejonowego w Warszawie po rozprawie Grzegorz Braun kontra Lecha Wałęsa. Piotr Gulczyński (prezes Instytutu im. Lecha Wałęsy) uderza reportera na sali sądowej - policja nie reaguje nie widząc w całej sytuacji nic nieodpowiedniego. Incydent miał miejsce w 2008 roku.

Wyrok "niezawisłego" sądu RP (2011-12-06)
Okazuje się, że to uderzony reporter zapłacić ma 2400 zł Gulczyńskiemu tytułem zwrotu kosztów sądowych. Sędzia Danuta Kowalik stwierdziła, iż cios został zadany przez Gulczyńskiego nieumyślnie. Nieumyślność sąd oparł na stwierdzeniu, iż pozwany i powód nie znali się wcześniej. W interpretacji sądu uderzenie reportera to „ruch odsunięcia kamery”. W uznaniu, że Gulczyński dopuścił się pewnego rodzaju „niechlujstwa”, sąd nakazał mu napisanie listu do Szołtysika, w którym ma go przeprosić. Sąd oddalił też zadośćuczynienie finansowe, którego domagał się dziennikarz.

Kamm

2012-02-14, 23:09
Sam się prosił o hita w ryj.

Ba...........ro

2012-02-14, 23:19
mamapracujewrealu napisał/a:

Bambi. mi pod psa podpie**ala.



A Ty mi podpie**alasz pod ułomnego, zacofanego typka skoro masz taki prosty tok myślenia - broni policjanta więc musi być policjantem :amused:

Otóż rozczaruję Cię. Nie jestem policjantem. A policja jest jaka jest. W każdym zawodzie trafi się sk***iel wiadomo. Ale życie z przekonaniem, że nalezy j***ć policję z zasady bo jest zła, niedobra i "zamyka dobrych chłopaków :roll: , no cóż... Takie przeświadczenie mówi tylko o uwstecznieniu i zafascynowaniu półświatkiem i pseudo gangsterami spod bloków.

krzychon

2012-02-14, 23:27
@jannowak9991
I czego tu się doszukujesz idioto ? Wszystko co zostało napisane przez Ciebie w tym poście jest zawarte w filmie.. Gdzie jakiś sadyzm ? Gdzie jakiś absurd ?
Jeśli chodzi Ci o to co zrobił (czytaj odepchną kamerę z przed własnej mordy) to k***a bardzo dobrze zrobił też bym tak zareagował.

JohnnyRocketfingers

2012-02-14, 23:34
nie broncie Tw. Bolka...prawada taka ze jakbyscie cwaniaczki dostali za nic to sralibyscie w gacie na komendzie ze nikt was nie slucha ale ze wasz tefauenowski idol towarzysz ma z tym zwiazek to plujecie na wszystkich twardziele z za klawiatury.. :lol: Do książek wyprane mózgi! :!:

imperatoro

2012-02-14, 23:51
@Bambi

Doczytałem do "kamerować" i przestałem dalej, bo nie miało to sensu :homer:

CreeaDave

2012-02-15, 00:19
Co to kur.. jest on był uderzony z tego co widziałem tylko kamere mu tracił a tu k***.. wielkie halo ,
te baby do kuchni a ten typ chyba nie dostał w ryj
źe pukniecie kamery to dla niego odraz uderzenie
a tamte krzyczą jak te sroki o matko , przestępstwo .
Co za shi.t



mamapracujewrealu

2012-02-15, 00:36
@Bamb i tu Cie zaskocze, poniewaz moj tok myslenia jest taki a nie inny ze wzgledu na:
- Ulomny nie jestem, ale gdybym byl moze moje zycie bylo by lepsze pod wgledem Twojego
- Bronisz policji jak pies ogrodnika
- Moim skromnym mniemaniem tu cytat " W każdym zawodzie trafi się sk***iel wiadomo", jakbys byl roznosicielem ulotek to pewnie bys je wpychal ludzia w szpary pod drzwiami i jesli tylko bys takie znalazl
- W koncowce komentarza prawie trafiles poniewaz wychowalem sie na blokach i wiem jak to jest byc gnebionym przez tych skorwysynow i za byle co dostac mandacik, wpie**ol czy tez dolek, lub jak moj znajomy pol roku za nic przesiedzial w puszce bo jakas niepelnosprytna go wskazala palcem
- Pewnie po pierwszym jebnieciu od tych wlasnie straznikow teksasu zaczal bys sie sypac jak cyganka pod baletami
- Jakos mi nic nie mowi twoje przeswiadczenie o "uwstecznieniu i zafascynowaniu polswiatkiem i pseudo gangsterami spod bloków" jakies to po prostu plytkie
- Wydaje mi sie ze po prostu byles bity w szkole i poza nia a wielcy stroze prawa to twoi funfle sorry
- Do tego dodam ze komputer to chyba twoje jedyne miejsce, w ktorym mozesz sie wypowiedziec

KasHer

2012-02-15, 02:42
Uderzyć kogoś na sali sądowej... Aby tylko liścia miał dostać - jest to coś nie do pomyślenia. Jakiekolwiek naruszenie nietykalności cielesnej i jak to stwierdzono nie policji do tego jaki stopień wykroczenia. Muszą zareagować, muszą wyjaśnić sprawę. Chodzi o zasadę państwa prawa.

Tutaj mamy coś ponad policję - nie chodzi o Kowalskiego tylko o znane i wpływowe osoby. Jest to pewien manifest - patrzcie co możemy zrobić. Patrzcie że wszyscy wiedzą. Nikt nie zareaguje. Zapamiętajcie to sobie. Pytanie czy to dobre państwo gdy dziennikarze mogą w nim być zastraszeni. Pewnie nawet nie kamerzysta był obiektem który miał wiadomość odebrać. Kto? Nie wiem ale wiadomość nadano.
A później się ludzie dziwią że taką wiarę daje się opowieścią o tym jak bezpieka rządzi państwem.

Nie ważne czy ciężkie obrażenia - one nie miały być ciężkie. Liczył się sam gest.

Do wszystkich którzy piszą - wypad z polityką:
Tu nie o politykę chodzi bo mam gdzieś czy Wałęsa był czy nie był agentem. Nie patrzcie że polityk w tle to o polityce.
Widać że jednak nie rozumiecie w pewien sposób powagi tego filmiku. Jeśli jest on jednak wyolbrzymiony to cholernie dobra robota.
Piwo jak cholera bo nie widziałem tego nigdzie jeszcze.

painmaker83

2012-02-15, 03:05
widzę że jak ktoś nie lubi policji i wytyka im znaczące błędy to zaraz musi być jp. brawo. brońcie Panów Policjantów, dawajcie im więcej uprawnień, pozwalajcie aby łamali prawo i nie ponosili kary. w przyszłości odbije wam sie czkawką jak zastrzelą syna, zgwałcą córkę lub zakatują wnuka.
niech żyje państwo prawa

mgrhans

2012-02-15, 08:58
to są k***a jaja, co dzieje się w tym kraju... ręce opadają... wszystko od dupy strony jest załatwiane... facet dostaje w kamerę, która go przy tym rani a sprawca pod eskortą "policji" wychodzi z sądu... a ta policjantka to jakaś niedoj***na... nosz do ch*ja - jest na służbie więc jakim prawem odmawia podania swojego imienia, nazwiska i nr legitymacji służbowej... czyli wychodzi na to, że pasowało by tego gulczasa dogonić i też na oczach "policji" jebnąć go w ryj... ciekawe co policja by wtedy zrobiła... nie wiem... ale wiem, że jak dzisiaj po całym dniu pracy będę wracał do domu o 22.00 i na pustej drodze zamiast 50 będę jechał 70 km/h to szybko zostanę pociągnięty do odpowiedzialności za ten straszny czyn... ja pie**olę... jakby się człowiek nie mógł urodzić gdzie indziej...

Zl...........ny

2012-02-15, 09:31
A czego się spodziewaliście po TW Bolku i jego świcie? Wielki k***a bohater, ba noblista! Kpina...

Pilot_Tupolewa

2012-02-15, 10:07
Ratownicy medyczni, straż pożarna, śmieciarze. Jedyne służby jakie szanuję. Choć Ci ostatni często wk***iają, nie ich wina. A całej reszcie czarny ch*j w dupę.

Rumcajs_Rozpruwacz

2012-02-15, 11:07
Bożydar I Kozoglowy napisał/a:

Lewy, ale kamery muszą być na sali sądowej by nagrywać rozprawy z udziałem Sędziny Anny Wesołowskiej dla tvnu.
Pomyśl co ci ludzie czują jak są filmowani!



Bożydar I Kozoglowy napisał/a:




:homer: Nie wypowiadaj się w dziedzinie, z której nie jesteś w stanie nawet poprawnie słów napisać.



Za to Ty masz widać dużo interesujących rzeczy do powiedzenia w tym temacie.

berafito

2012-02-15, 11:54
Bambi. napisał/a:

EtaTau i bardzo mi się podoba Twoja wypowiedź. Przynajmniej rzeczowa i masz swoje zdanie (normalne).

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że owy czyn nie jest przestępstwem a jedynie wykroczeniem. Mógł zareagować owszem, ale wątpię że wyszło by mu to na dobre. Należy postawić się na miejscu tego policjanta jako człowieka. Ma do wyboru zareagować (a zareagować by mógł tak, że by co najwyżej spisał osoby i wezwał na posterunek w celu złożenia zeznań- albo nie reagować. Sądzę, że jakby zareagował to by miał przepie**olone za niedopełnianie swoich obowiązków (konwojenta). I przecież to jest k***a bzdurna sprawa!!?! Wk***ia mnie to, że nie myśli się o policjancie jak o człowieku, który nie ma lekkiej roboty, a chciało by się, aby robił wszystko zarówno według procedur ale i też według widzi mi się jakiegoś lamusa z kamerą. Im jest łatwo robić człowiekowi awanturę bo polcjant w naszym społeczeństwie jest traktowany jak śmieć, i bardzo możliwe, że policjant będzie miał same problemy z tego.

Ale co to k***a ich pismaków i wszystkich jp obchodzi. Łatwo jest zniszczyć komuś życie poprzez takie ch*jowe prowokacje. Rozj***ła mu sie warga więc trzeba komus narobić tyle problemów, że przez długi okres ta osoba nie będzie mogła się ogarnąć.




Wedlug mnie to policja odniosla sie calkowitą ignorancją. Mogla sie wylegitymowac, o ile ma taki obowiazek (sam pewnosci nie mam, ale tak zakladam po postach innych osob i tym, ze nikt tego argumentu nie obala) oraz zaprosic te osoby, ktore uwazaly, ze sa swiadkami na najblizszą komende. Mogli im nawet wyjasnic, ze oni są teraz konwojentami, i nie moga popierdo*** jednego obowiazku na rzecz drugiego. A co oni zrobili? Slowem sie nie odezwali, czym jeszcze bardziej tych ludzi prowokowali przeciwko sobie.. Sami są sobie winni. Dlatego na policjanta nie kazdy moze isc, powinnismy rowniez byc wyrozumiali, wiem wiem.. no ale niestety nie kazdy taki jest i policjant musi byc przygotowany na rozne scenariusze ;p

Pozatym uderzanie kogos tak, zeby rozciac warge czy tam brode jest normalne i przypadkowo wedlug Ciebie? Moze uszczerbku na zdrowiu zadnego nie ma i jest to zwykle przewinienie. Ale przeciez wina lezy jak chu* po stronie tego prezesa i przynajmiej powinien byc obciazony kosztami rozprawy.. A on co? No zostal calkowicie oczyszczony, ze niby to przypadkowo zrobil ;p Ale przypadkowo sie takich rzeczy nie robi, widac to nawet po reakcji ludzi na sali sadowej, ze to przypadkowe cios przy odsunieciu kamery nie byl. Pozatym moge sobie pchac kogos bo mi stanal na drodze, ale jak przypadkowo sie zdazy ze akurat wpadnie pod samochod to tez mam zostac uniewinniony?

st...........ks

2012-02-15, 12:13
@bambi.

Odcinając się od waszej rzetelnej ekspertyzy na temat urazów i prowokacji to jedna rzecz jest tutaj strasznie wkurzająca. Policjant ma obowiązek się wylegitymować, to nie jest łaska z ich strony, takie są przepisy. Zdaję sobie sprawę, że pewnie za chwile rzucicie mi art. nr 666 w którym są wyjątki od tego, ale w tej sytuacji to jest kpina, gdy prosi się po 100 razy, aby podała numer legitymacji. Spuszczona głowa i łazi tam i z powrotem po sądzie.. To jest twoim zdaniem poważne?