18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciemny lud?

Kriski • 2020-09-11, 14:33
Niby lud ciemny z natury i kultury



A swoją mądrość mają

JesusDread

2020-09-11, 17:40
Ogarniają angielski w przeciwieństwie do większości sadoli

SpirytPL

2020-09-11, 17:52
sensualna napisał/a:

jeszcze 30 lat temu polacy tak z bydłem w jednej szopie mieszkali a wy wymagacie żeby oni mieli inne warunki



Ich przynajmnie nie j***li komuch przez 55 lat, przy okazji okradajac spoleczenstwo materialnie i moralnie . Dzieki czerwonym mamy w kraju ludzi pokroju sensualna którzy nasraja w włąsne gniazdo i sie beda czuli przez to tacy nowoczesni i lepsi. Idz pomachaj teczowa flagą a z sadola wypie**alaj. Ale jest nadziej bo nawet taka zaraz jak dzuma sie skonczyła. ;)

BeterDOA

2020-09-11, 20:16
Ciemny lud a typ pizga lepiej po angielsku niż niektórzy nauczyciele w podstawówkach. Wyreżyserowane żeby taki hans w niemczech oglądał z niedowierzaniem. Powiem wam że bardziej zacofanych ludzi można na zadupiach u nas spotkać, szczerze.

yooshi

2020-09-11, 20:32
Te reporter, ty się ciesz, że Cię tam nie zaciukali.

mazin

2020-09-11, 21:25
No co, loszki to przecież świnie!

Eknen

2020-09-11, 22:20
SpirytPL napisał/a:

Ich przynajmnie nie j***li komuch przez 55 lat, przy okazji okradajac spoleczenstwo materialnie i moralnie .


sensualna napisał/a:

jeszcze 30 lat temu polacy tak z bydłem w jednej szopie mieszkali a wy wymagacie żeby oni mieli inne warunki



pie**olicie obydwoje. Przed II WŚ w Polsce dalej panowały średniowieczne zależności feudalne. Chłop był niewolnikiem bez prawa do własnej ziemi , przywiązany do folwarku jak czarny do plantacji. I z tej biedy to faktycznie dzielił pomieszczenie z bydłem. Dopiero reforma rolna komunistów nadała chłopom ziemię na własność . Powstało 800 tysięcy prywatnych gospodarstw na których chłop był panem i robił co chciał . Gospodarstwa nie były duże, ale wystarczająco duże, aby utrzymać rodzinę. Obok prywatnych gospodarek powstały państwowe PGR , gdzie za pracę chłop dostawał wypłatę. Kiedy ludzie z miasta faktycznie mieli do wyboru ocet albo musztardę , chłop głodu nie cierpiał tylko kręcił wałki na czarnym rynku .



danielbiel1988

2020-09-12, 04:32
Odkładam kasę i zrobię wszystko żeby być w tym plemieniu.

kulawiec

2020-09-13, 17:43
Tyle, tylko, że to jest ustawione, a tubylcy zwyczajnie grają.