18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawe wyznanie na nagrobku

darex99 • 2017-06-02, 08:17
jest kilka kultur w których standardem jest radość po śmierci bliskiej osoby. Swoją drogą szkoda, że prawo dalej zabrania wysypania prochów do morza, pewnie wiele osób by taką formę wybrało.


bodziu

2017-06-02, 18:04
Powiem Wam Panowie i Panie, że robię akurat w pogrzebówce i to co księża biorą za samą CEREMONIĘ to jest szok... Najwięcej w mojej okolicy (wyp*zdowie, polska B, przy granicy z ruskimi) i w dodatku na wsi bierze klecha 1300 za pogrzeb. Dodaj organiste jakieś 100zł i kościelnego kolejne 100. Do tego dochodzi miejsce na cmentarzu, czyli kolejne stówki. Kilka tysi dla zakładu pogrzebowego, bo wiadomo, trzeba umyć, ubrać, trumnę wybrać, samochody, pracownicy, wykopanie, zakopanie, płyty itd. Tak czy siak to ta j***na mafia bierze prawie połowę bądź też 1/3 całego pogrzebu. To jest chore...

Shemhazai

2017-06-02, 18:14
Panowie, przypominam, że koszty pogrzebu do 4000zł pokrywa ZUS, jeśli nie korzystacie to Wasza sprawa, ale nie płaczcie, że wyszło tyle i tyle. W tej kwocie można się zmieścić ze skromnym, kościelnym pogrzebem w Warszawie, więc domyślam się, że w mniejszych miejscowościach również.
Pozdro

Ant3k94

2017-06-03, 00:06
@Shemhazai
Szczerze mówiąc, wolałbym dostać 1000 zł od ZUS i dać 1100 na pogrzeb, niż wywalić 1200 (tak jak wspominali poprzednicy) na pogrzeb, albo, żeby ksiądz, czy inni ludzie na mnie psy wieszali.
Ktoś (raczej nikt z tutejszych) powie - pies ogrodnika-sam nie może, ale innemu tez nie da.
Owszem! Ale bycie księdzem, to k***a powołanie, służba, a nie biznes!
Jak ma mnie uczyć życia ktoś, kto tego prawdziwego życia nie zna?

Diux

2017-06-03, 18:15
Ja tam każe swoje prochy rozsypać z samolotu gdzieś w ładnej okolicy... Za ch*ja nie będę gnił pod ziemią, w dodatku na cmentarzu... :D

Byczys

2017-06-04, 15:02
Każdy kto wierzy w zmyślonych przyjaciół, nieważne czy to katol do pedałka jezusa, czy muslim do srallaha, czy k***a w babilonie modląca się do marduka, niestety jesteś podczłowiekiem. Przykro mi, ale taka prawda. KAżdy posiada przy sobie urządzenie, które pozwala na dostęp do wszelkiej wiedzy oraz informacji zgromadzonych przez ludzkość w ciągu całej historii cywilizacji.

Powtarzam, jeżeli wierzysz w swoje spedalone, sk***iałe, zmyślone bóstwa, nie różnisz się niczym od podczłowieka, który zabija się, zabierając ze sobą i raniąc DZIECI.

Czas chyba zakładać bojówki antyreligijne, bo to, k***a, ludzkie pojęcie przechodzi. Jak można żyć jak bezmózgie zwierzę? Bez krzty refleksji i analizy na temat siebie i otaczającego świata?