18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cięcie tkanki ostrym mieczem

Rilsir • 2015-01-04, 13:32
Kolejna porcja informacji na temat mieczy. Tym razem kilka testów pokazujących efekty cięć ostrą klingą.

Od razu uprzedzam odpowiedzi na posty o treści: "ale przecież w średniowieczu i tak walczono w zbroi".

Może i tak, ale nikt na co dzień nie chodził zakuty w zbroję. Gdy przyszło walczyć w nieprzewidzianej sytuacji, jedyną ochroną było kilka warstw materiału.


I tak oto rzucamy na pierwszy ogień mięcho chronione dwiema przeszywanicami



Problemy pojawiają się gdy tniemy wyszczerbioną klingą



Takie właściwości tnące ma tępy miecz




Najlepszy przykład na to dlaczego walki w turniejach DESW są przerywane nawet po lekkim trafieniu w dłonie


Garść dodatkowych linków:

Wszystko co musisz wiedzieć o walce mieczem

Mój kanał o DESW YouTube

Moja strona na Fejsie

RybakP

2015-01-04, 21:52
Jak odpaliłem filmik to w pierwszej chwili myślałem, że to jakieś ciapaki... :lol:

nanab

2015-01-04, 21:52
kto idzie na walke w sweterku z tesko przeciez zbroje sa od tego

Seboss777

2015-01-04, 22:18
Warto też zauwazyć że świniak wisi, czyli stawia większy opór podczas uderzenia bo po prostu poleci w drugą strone i obrażenia są mniejsze, gdyby mięso świni "stało jak człowiek" przy uderzeniu mieczem obrażenia większe

Rilsir

2015-01-04, 22:33
Daedra napisał/a:


Nie narzekam na przekleństwa na portalu wodzu, tylko obniżenie poziomu klasy prezentowanego materiału (zwłaszcza z że tak powiem, mojej również branży) przez Ciebie konkretnie.



Nic już na to nie poradzę. Zachęcam do zapoczątkowania własnej inicjatywy promującej DESW w sposób dla Ciebie należyty. Każda inicjatywa jest na wagę złota.

Daedra napisał/a:

Uważam, że wykorzystywanie wspólnego forum (o innej tematyce zwłaszcza) do autopromocji jest niewłaściwe. Może się mylę, może nie ale taki mam pogląd i tyle - chyba mogę, nie?



Szkoda, że odczytujesz to jako autopromocję. Pewnie wynika to z pobieżnego wczytywania się w publikowane przeze mnie treści.

Nie prowadzę odpłatnych treningów, nie proszę o darowizny, jedyne co robię to staram się dotrzeć do jak najszerszej rzeszy odbiorców aby popularyzować DESW. Jeśli twierdzisz, że jest to niewłaściwe działanie trudno, ale jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, to całe środowisko przez następnych 20 lat będzie postrzegane jako egzotyka.

Amerykanie są lata przed nami, Brytyjczycy i Skandynawowie zresztą też. A to u nas cały zachód zobaczył, że można tłuc się bezpiecznie stalą na zawodach i od nas czerpał wzorce. Można oczywiście się nadymać i narzekać ale to do niczego nie prowadzi.

Daedra napisał/a:

I teraz pytanie: na Twojej stronie jest oświadczenie:

Cytat:
Twórcą tej strony jest Jakub Potocki, członek Stowarzyszenia ARMA-PL. Jest to moja prywatna inicjatywa - Stowarzyszenie nie stosuje ani nie popiera stosowania wulgaryzmów w życiu w ogóle, a w odniesieniu do sztuk walki w szczególności.

Napisałeś to zapobiegawczo, czy jednak ktoś ze stowarzyszenia zwrócił Ci uwagę a propo powiązań ich marki z Twoim sposobem przedstawiania materiału?



Rozpocząłem dyskusję na forum całego stowarzyszenia ARMA-PL aby władze odniosły się do mojej formy przekazu. Jestem w końcu tylko jednym ze Scholarów w Armie i nie mam monopolu na jego wizerunek. Poproszono mnie o umieszczenie tego oświadczenia, co też uczyniłem.

kreatywnakrowa

2015-01-04, 22:42
Przynajmniej kilku jest gotowych na wojnę z Rosją. Idziecie jako przeciwpancerni.

crazyhavoc

2015-01-04, 22:48
kurde wrzuccie mu oplate za reklamowanie sie na glownej sadistica...to jest autopromocja, link do swojego kanału yt, nabijanie wyswietlen swoim filmikom na yt, link do fb, mowi ci to cos?...

oskisoldier

2015-01-04, 23:52
Tu Kraków zobaczyliśmy i dziękujemy

łutłutłut

2015-01-05, 00:33
eksperci z Krakow się nie wypowiedza?

T0T

2015-01-05, 00:50
Cold steel bitch

Cyrk

2015-01-05, 01:21
Cytat:

"ale przecież w średniowieczu i tak walczono w zbroi"

Braveheart walczył na gaciach i wszystkich rozpie**alał...

Daedra

2015-01-05, 03:16
Cytat:

Nic już na to nie poradzę. Zachęcam do zapoczątkowania własnej inicjatywy promującej DESW w sposób dla Ciebie należyty. Każda inicjatywa jest na wagę złota.



Z tego właśnie względu odszedłem od ruchu rekonstrukcji historycznej, zająłem się tym sportowo i tworzę własną grupę.

Cytat:

(...)jedyne co robię to staram się dotrzeć do jak najszerszej rzeszy odbiorców aby popularyzować DESW



Jeżeli chodzi tylko o promocję szermierki, to świetnie.

Cytat:

Jeśli twierdzisz, że jest to niewłaściwe działanie trudno,



Promocja szermierki historycznej - działanie właściwe. Tworzenie jednego z niewielu tak naprawdę rzetelnych źródeł (tzn takie jest założenie) informacji o tym w kraju, gdzie na pierwszej stronie wszystkich wita "NAk***IAM" - działanie niewłaściwe.

Ja to traktuję tak, że facetowi po 30. który ma dzieci nie wypada już szwendać się naj***nym o 4 rano po mieście - tak samo, kiedy tworzysz filar-encyklopedię wiedzy dotyczącej szermierki, traktatów i historii nie wypada używać przekleństw i traktować zagadnienie z adekwatną dozą respektu.

Twoja strona - Twój wybór.

avalanch

2015-01-05, 09:04

:amused: