18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cichociemni nowej generacji

Pan_Generał • 2013-05-08, 18:23
Interesujący materiał o jw GROM.

zonik

2013-05-08, 19:44
maridok napisał/a:

Nigdy nie ogarniałem tej wojskowości. Mnóstwo jednostek, oddziałów o różnych nazwach, ale wydaje się, że wszyscy robią to samo ;D

Ogólnie wojsko to najpiękniejszy element czegoś kurewsko złego - wojny. j***ć wojnę i agresorów.
Peace k***a ! (^o^) ✌



dla tego ty szyjesz im skarpety :amused:

goscyniok

2013-05-08, 19:47
Stryjek napisał/a:


Ja bym osobiście wolał iść do WSOWL ;)



ale do warszawy mam nie daleko i najbardziej by mi pasowało.
ale chyba pójdę na jakiś kierunek techniczny na wat a za rok złoże na mundurowe i będę ciągnął dwa kierunki

maciek24043

2013-05-08, 19:53
k***ica mnie bierze, jak pomyślę, że ktoś taki jak gen. Petelicki został z zimną krwią zamordowany. I że te sk***ysyny u władzy miały czelność przyznać, że to było samobójstwo. Człowiek, który stworzył jedną z najlepszych jednostek na świecie, który był w stanie to zrobić pomimo całego syfu, który dział się w tym państwie, został tak po prostu zabity. k***a, co musieli czuć członkowie GROMu, gdy dowiedzieli się, że ich można by powiedzieć ojciec "popełnił samobójstwo" przez dwa strzały w głowę. Ta jednostka, to jedna z niewielu rzeczy, z których możemy być w dzisiejszych czasach dumni, a gen. Petelicki jest dla mnie człowiekiem co najmniej wybitnym.

skin88

2013-05-08, 19:53
Za Polskie siły specjalne zawsze piwko

cornishon69

2013-05-08, 20:24
No jaki ten GROM i MSZ jest zajebiste, ale jakoś w tym roku mieliśmy jechać ze szkoły na poligon, i MSZ o nas najzwyczajnie zapomniało, cytuję "zapomnieliśmy uwzględnić w naszych planach na rok 2013" ch*j Ci w dupie panie Siemioniak.

Pan_Generał

2013-05-08, 20:29
cornishon69 napisał/a:

No jaki ten GROM i MSZ jest zajebiste, ale jakoś w tym roku mieliśmy jechać ze szkoły na poligon, i MSZ o nas najzwyczajnie zapomniało, cytuję "zapomnieliśmy uwzględnić w naszych planach na rok 2013" ch*j Ci w dupie panie Siemioniak.



Myślałem że Siemioniak robi w monie, ale jak widać myliłem się.

freaky

2013-05-08, 20:39
Cichociemni to oni byli, kiedy trzeba było odbić Piotra Stańczaka z rąk talibów :roll: Ostatecznie w lutym 2009 Polakowi odkroili głowę, ale jakie to ma znaczenie w końcu najważniejsze, że statystyka- "(...) przy kilkuset misjach bojowych, bardzo niebezpiecznych żaden z żołnierzy GROMU nie zginął"- została zachowana...

Pan_Generał

2013-05-08, 20:49
odysekgln, GROM sobie nie wybiera misji frajerze. Gdyby Tusk dał zielone światło GROMowi to by tam pojechali i go odbili. Ale tak się kończą negocjacje z terrorystami.

Tassadar

2013-05-08, 20:50
Jestem dumny, że chociaż coś jest powodem do tejże dumy w tym naszym kraju.

tomciox0

2013-05-08, 20:54
Polecam książkę "Cel snajpera" koleś z SEALSów opowiada m.in o tym ile nauczył się własnie od GROMu, jest to jedna z najlepszych jednostek bojowych na świecie z której powinniśmy być dumni. :)

~Angel

2013-05-08, 21:01
Stryjek,
czemu premier ma dać "zielone światło"?

Cytat:

Najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W czasie pokoju Prezydent Rzeczypospolitej sprawuje zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej.

Całokształtem działalności Sił Zbrojnych RP w czasie pokoju kieruje Minister Obrony Narodowej. Swoje zadania Minister ON wykonuje przy pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej, w skład którego wchodzi Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Siłami Zbrojnymi RP, w czasie pokoju, w imieniu Ministra Obrony Narodowej, dowodzi Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który pod względem pełnionej funkcji jest najważniejszym żołnierzem pełniącym służbę wojskową.

W czasie wojny Siłami Zbrojnymi RP oraz innymi podporządkowanymi jednostkami organizacyjnymi dowodzi Naczelny dowódca sił zbrojnych, który jest mianowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i podlega mu bezpośrednio.



BTW
Żyleta w podpisie a Legia gra właśnie jeden z najważniejszych meczy w sezonie a ty przed kompem :lol:

Pan_Generał

2013-05-08, 21:11
Angel napisał/a:


BTW
Żyleta w podpisie a Legia gra właśnie jeden z najważniejszych meczy w sezonie a ty przed kompem :lol:



Widzisz, z Anglii nie będę specjalnie leciał na jeden mecz. DrHTV musi wystarczyć :D

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2013-05-08, 21:17 ]
:glasku:

Pietrov

2013-05-08, 21:18
ejdzbikej napisał/a:

tylko co oni robia w jakims j***nym afganistanie do ch*ja wafla, co my mamy z ta wojna wspolnego, jaki w niej interes.



Już Ci mówię co oni robią w Afganistanie: robią dobrą robotę, do której zostali wyszkoleni

Co my mamy wspólnego z tą wojną? - Polska ma zobowiązania między narodowe w takim pakcie jak NATO i chociażby z taką organizacją jak ONZ. W Afganistanie jesteśmy z ramienia NATO i dlatego, że Polska przystąpiła do paktu, musi respektować jego postanowienia i zobowiązania wynikające z przynależności.

Jaki mamy w niej interes ? - Żaden. Jedynym plusem jest to, że właśnie dzięki tej misji zauważalna przez głazów ze sztabu i MONu jest potrzeba zmiany doktryny wojennej jak i unowocześnienia naszej armii.

Wojsko nie pyta się po co mają jechać na misje, tylko jaki jest cel misji i jakie stoją przed nimi zadania. Żołnierzy nie obchodzi co sobie politycy wymyślą, bo to nie ich rola, oni są apolityczni i służą temu kraju. Robią tylko to do czego się szkolą i w czym są dobrze. To ich praca i sposób na życie, więc proszę wszystkich, nie wińcie żołnierzy za to, że wyjechali na misje ze swoimi pododdziałami, wińcie polityków za to jak oni są traktowani i w jaki sposób używani.