18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chrześcijańska moralność

PortgasD.Ace • 2013-08-20, 19:24
Fragment debaty nt chrześcijańskiej moralności. Trudno nie zgodzić się z tym, o czym Sam Harris mówi. Przynajmniej moim zdaniem :roll:


kokinosz

2013-08-20, 19:57
Nie trafisz do "wierzących"... Zabiją cię niektórzy prędzej w imię miłości, gdy zaczniesz tłumaczyć absurdy religii...

Logiczny

2013-08-20, 20:28
pie**oli ćwierćinteligent jak potłuczony wałkiem do ciasta

1. Ludzie którzy składają ofiary z ludzi to nie wierni a niewierni. Doktryną naszej religii jest nawracanie durniu.

2. Wiadomo że "wykład" jest o chrześcijaństwie, pewnie dlatego wspomniał jednym zdaniem o muzułmanach....aby mu nie zarzucić stronniczości.

3. Dureń zamiast zrozumieć wiarę, stara się zrozumieć wiernych a ci przecież popełniają błedy. Czym innym jest wiara a czym innym wierny. Wiara zmienia się na lepsze z wieku na wiek.

3. Co ma Bóg do nieszczęść? Gdyby na świecie żylo 95 % ateistów a 5% wiernych to czy nieszczęść byłoby mniej? W przeciwieństwie do ateistów te 5% wiernych nie obwiniałoby ich o nieszczęścia. Dureń z filmu obwinia.

4. Kto durniowi powiedział że chłop z afryki który niedoświadczył wiary nie będzie żył wiecznie w szczęściu po śmierci? Nasza wiara opiera się na wybaczaniu. Podkreślam wiara, bo wierni czasem nie potrafią.


Pamietacie film "Adwokat diabła"? Zakończenie filmu świetnie przedstawia doktrynę naszej wiary abstrahhuując już od tego czy film oddał to czy tamto.


Ps. Jeśli po przeczytaniu tego tekstu ściska Cię w dupie to weź pawulon, trochę cię rozluźni.


Dz...........ak

2013-08-20, 20:43
Logiczny napisał/a:

pie**oli ćwierćinteligent jakpotłuczony wałkiem do ciasta

1. Ludzie którzy składają ofiary z ludzi to nie wierni a niewierni. Doktryną naszej religii jest nawracanie durniu .

2. Wiadomo że "wykład" jest o chrześcijaństwie, pewnie dlatego wspomniał jednym zdaniem o muzułmanach....aby mu nie zarzucić stronniczości.

3. Dureń zamiast zrozumieć wiarę, stara się zrozumieć wiernych a ci przecież popełniają błedy. Czym innym jest wiara a czym innym wierny. Wiara zmienia się na lepsze z wieku na wiek.

3. Co ma Bóg do nieszczęść? Gdyby na świecie żylo 95 % ateistów a 5% wiernych to czy nieszczęść byłoby mniej? W przeciwieństwie do ateistów te 5% wiernych nie obwiniałoby ich o nieszczęścia. Dureń z filmu obwinia.

4. Kto durniowi powiedział że chłop z afryki który niedoświadczył wiary nie będzie żył wiecznie w szczęściu po śmierci? Nasza wiara opiera się na wybaczaniu. Podkreślam wiara, bo wierni czasem nie potrafią.



Piękny przykład miłości bliźniego. Katolik pełną gębą. :amused:

Logiczny

2013-08-20, 20:51
Przecież pisałem że popełniamy błedy.

Zarzuć mi że przebywam na sadisticu jak już demonizujesz słowo "dureń".

dN...........N!

2013-08-20, 21:01
Koleś mówi o tym, że Wasz bóg "jest albo bezsilny albo ma to gdzieś".
Ktoś mi zaraz powie, że Twój bóg dał nam wszystkim wolną wolę i nie ingeruje w życie ludzi na ziemii.
Dlaczego więc mówisz, że Twój bóg jest miłosierni, litościwy, i kocha nas wszystkich?

To, co nazywacie wiarą, jest pie**oleniem o szopenie.
Ludziom nie potrzeba prawa, zakazów, nakazów, restrykcji żeby mieli czyste sumienie. Normalnym ludziom.
Reszta potrzebuje boga, wiary, i prawa. I musi mieć napisane co mają robić, inaczej to sp***olą.

Musicie być komuś wdzięczni, przecież wiecie, że nie możecie być wdzięczni wyłącznie sobie oO

Logiczny

2013-08-20, 21:06
dNkN! napisał/a:


To, co nazywacie wiarą, jest pie**oleniem o szopenie.
Ludziom nie potrzeba prawa, zakazów, nakazów, restrykcji żeby mieli czyste sumienie.




Skąd wiesz?

dN...........N!

2013-08-20, 21:23
Jak już mnie cytujesz, to upewnij się, że cytujesz pełne sentencje.

Bo mocno i szczerze wątpie żeby istniał bóg, który akurat na ziemię, i akurat 2000 lat, zesłał nam swojego syna, żeby nas oświecić.

Poza tym co to ma k***a być? Wasza wiara od setek lat próbuje uzurpować sobie monopol na wartości moralne, i próbuje go przypisać jednemu, jedynemu bogowi.

Nie byłem u komunii, nie byłem też na bierzmowaniu, nigdy nie czytałem tej zj***nej małej książeczki, a jednak sam bardzo szybko doszedłem, co jest złe a co dobre. I wiesz co? całkiem nieźle to rozkminiłem, jakimś cudem - nie czynię ludziom krzywdy. Mało tego. Jestem konsekwentny w swoich zasadach, nie robię wyjątków bo dupa mnie boli, że nie jest inaczej.

Religie są domeną ludzi, którzy mają problemy z samodzielnym myśleniem.

premium122

2013-08-20, 21:26
dNkN! napisał/a:

Koleś mówi o tym, że Wasz bóg "jest albo bezsilny albo ma to gdzieś".
Ktoś mi zaraz powie, że Twój bóg dał nam wszystkim wolną wolę i nie ingeruje w życie ludzi na ziemii.
Dlaczego więc mówisz, że Twój bóg jest miłosierni, litościwy, i kocha nas wszystkich?

To, co nazywacie wiarą, jest pie**oleniem o szopenie.
Ludziom nie potrzeba prawa, zakazów, nakazów, restrykcji żeby mieli czyste sumienie. Normalnym ludziom.
Reszta potrzebuje boga, wiary, i prawa. I musi mieć napisane co mają robić, inaczej to sp***olą.

Musicie być komuś wdzięczni, przecież wiecie, że nie możecie być wdzięczni wyłącznie sobie oO



Milosierdzie i litosc - bo zrobisz zle ale szczerze pozalujesz to do nieba trafisz - proste czy za trudne ? Pewnie za trudne bo juz umknelo w twym inteligentnym wywodzie ukazujacym nielogicznosc religii.
Normalni ludzie? o łał a dlaczego wszyscy ludzie w kazdej cywilizacji maja restrykcje , prawa i przed nimi mieli religie?No kurde pewnie miec musza.Tak jak mama z tata musieli naczyc cie mowic bo bys pogwizdywal i pomrukiwal a szkola nauczyc cie pisac abys mogl serwowac tu farmazony.Normy nie powstaly ot tak sobie , przez pokolenia sie ksztaltowaly a pozniej je spisano zeby jakis "normalny czlowiek" jak ty nie wpadl na to ze fajnie jest miec stosunek z szynką.

dN...........N!

2013-08-20, 21:29
@premium122
Dobrze geniuszu, ale to nie ja tylko Wasi protoplaści doznawali objawień bożych i oświecenia, a jednak, prowadzili krucjaty, mordowali kobiety i dzieci, i przez setki lat zmieniali te swoje - z góry narzucone przez boga - normy.

Logiczny

2013-08-20, 21:30
DNKN To ty k***a geniusz jesteś. Zaczales samodzielnie myslec po porodzie. Nikt cie nie uczyl. Gratulacje.

Ja sie buntowalem do 30 roku zycia. Potem bylo roznie a potem pare rzeczy zrozumialem. Natomiast wiara nie uzurpuje sobie monopolu na moralne zachowania. To tak jakbys sie wk***iał że tolerancyjny jest tolerancyjny. To glupie.

Wiernych jest duzo. Nawet na sadisticu, skoro wiec ktos wrzuca material to znajda sie tacy co go skrytykuja. No przeciez nie chciałbys aby w komentarzach pod filmem wszyscy byli jednogłośni ze Boga nie ma? To świadczyloby o tym ze nikt nie myśli samodzielnie, ze są zmanipulowani, ze mają przecież monopol na mądrość a ty tego nie lubisz przeciez:-)

DnKn

Ateista nigdy nie morduje, gwałci, wyzywa i kradnie?

Ale wiesz gdzie ta dyskusja prowadzi? :-)

dN...........N!

2013-08-20, 21:31
a teraz wybaczcie dobrzy ludzie, muszę wyjść czynić dobro, porozmawiamy jak wrócę.

I2ufu5

2013-08-20, 22:13
Logiczny napisał/a:

Ateista nigdy nie morduje, gwałci, wyzywa i kradnie?



weź stary sp***alaj biblie czytać
Ateista przynajmniej nie jest hipokrytą i nie twierdzi że jest najlepszy na świecie. Religijny ma prawa wyznaczone dla niego, łamie je a potem z udawanym żalem stwierdza że jednak zrobił źle i że buk jest miłosierny i mu wybaczy, a on jest tylko człowiekiem i popełnia błędy, tylko k***a szkoda że popełnia te same błędy całe życie i ni ch*ja nie chce się poprawić.
I wiesz co? Jak ja byłbym bogiem to miałbym tak wyj***ne na takich idiotów, że sobie nawet nie wyobrażasz :D

milosciprzyjazn

2013-08-20, 22:25
Religia w której to wierzący muszą dopasowywać swoją doktrynę do zmieniających się, znanych nam faktów i postępującej nauki (a nie na odwrót) nie może być traktowana jako coś wiarygodnego

Logiczny - widzę że ironia jest tak istotnym elementem Twojego życia, że musiałeś ją zawrzeć nawet we własnym nicku :) brawo

Logiczny

2013-08-20, 22:34
Religijny popełnia błedy ale nie znam takiego kto uważa że jest najlepszy na świecie. Ten kto tak uważa ten działa wbrew wierze lub jest niewierzącym.


RufuZ napisał/a:



weź stary sp***alaj biblie czytać




To to jest właśnie alternatywa dla naszego dobra? TY? :-)