18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

chory rząd, chore premie

bartoos • 2014-09-25, 18:58
Drodzy sadole, chciałbym wam przedstawić nie biedna ziomalke Kopacz.

"Nowa minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak otrzyma odprawę w wysokości 510 tys. zł. Kwota zostanie wypłacona przez PKP w ramach odejścia z dotychczasowego stanowiska.
Maria Wasiak otrzyma od Polskich Kolei Państwowych niebagatelną sumę pół miliona złotych. Odprawa zostanie jej wypłacona z racji piastowania stanowiska wiceprezesa PKP oraz zasiadania w zarządzie spółki. Wysokość kwoty stanowi całoroczne wynagrodzenie.
Za obejmowane stanowisko nowa minister otrzymywała od państwowej spółki 42,5 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo przysługiwała jej roczna premia w wysokości sześciomiesięcznego uposażenia. Tak wysokie zarobki są efektem działań byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Podniósł on wynagrodzenie zarządzającym kolejami w 2012r.
Na odprawę podczas opuszczania dotychczasowego stanowiska mogą liczyć wszyscy członkowie zarządu. Tak bowiem wynika z wewnętrzny zapisów spółki. Jest to wydatek wobec którego z pewnością nie można przejść obojętnie w związku z obecnym stanem finansowym polskich kolei.
Z nową funkcją Marii Wasiak wiążę się obniżenie dotychczasowej pensji. Jej poprzedniczka Elżbieta Bieńkowska za pracę w ministerstwie infrastruktury i rozwoju otrzymywała około 15 tys. złotych. "

narodowcy.net

A na wojsko szkoda pieniędzy... :idzwch*j:

wojak1206

2014-09-25, 19:03
No i za co taka pensja?
Oni to się potrafią ustawić, a zwykły obywatel musi zapieprzać za 1600zł miesięcznie.

osa79

2014-09-25, 19:08
narodowcy.net.... a o PiS-ie tez macie jakieś artykuły ? czy wam rydzyk zabrania ?? tam były jeszcze lepsze przewały narodowe cebulowe pały ^^

Presty

2014-09-25, 19:14
A za PiS było lepiej?
A wcześniej?

:(

vang

2014-09-25, 19:16
Jebie mnie czy to PiS, PO czy inne SLD, tu chodzi o konkretną sprawę. Niby pieniędzy nie mają i kasa z akcyzy od paliwa idzie na dofinansowanie kolei, a tu takie zarobki i odprawy, po prostu pięknie k***a.

bartoos

2014-09-25, 19:23
osa79 napisał/a:

narodowcy.net.... a o PiS-ie tez macie jakieś artykuły ? czy wam rydzyk zabrania ?? tam były jeszcze lepsze przewały narodowe cebulowe pały ^^



A ty buraku co? nowy minister ? Według Ciebie teraz trzeba milczeć bo niby wcześniej tez takie wałki były?!

j***ć PiS

Pentryt

2014-09-25, 19:27
Raz w roku premia w wysokości półrocznego wynagrodzenia, i to przy zarobkach 40tyś miesięcznie, ładnie. Rocznie mi 40 tyś nawet brutto nie wyjdzie.

osa79 napisał/a:

narodowcy.net.... a o PiS-ie tez macie jakieś artykuły ? czy wam rydzyk zabrania ?? tam były jeszcze lepsze przewały narodowe cebulowe pały ^^



Tego bloodwara czy tego drugiego co nicku nie pamiętam ale też udaje lewaka żeby pośmiać się z pospinanych prawiczków to jeszcze rozumiem ale ty to jesteś jakiś ultra wykolejony umysłowo.

MCMerci

2014-09-25, 19:51
To było tak wiadome jak to że Pedaulino zeżre rdza zanim w ogóle podwiezie po polskich torach choćby babcię do warzywniaka.
Jesteśmy r*chani na każdym kroku ale i tak ch*ja zrobimy.
A każdemu napinaczowi radzę zejść na ziemię. Tu trzeba zarobić hajs, wydać wszystko na samotną wyspę i sp***alać jak najdalej. Za dużo lemingów którzy łykają papkę jak pelikany żeby cokolwiek zrobić.

seattle

2014-09-25, 21:25
Gonić te k***y złodziejskie

Le_Kloszard

2014-09-25, 21:33
A to stąd się bierze średnia pensja w tym padole łez.

~Beny

2014-09-25, 21:59
I dlatego pociągi wyglądają tak jak wyglądają a bilety kosztują ile kosztują. Nie wspomnę o stanie torowisk i pensjach tych "zwykłych szaraczków", którzy pracują dla PKP.

kenzol

2014-09-25, 22:27
Coś mi się zdaje, że dali jej tę posadę ministra, bo chcieli pasożyta wyj***ć z PKP. Nie bardzo było jak, a bo to znajoma kogoś, a to plecy, a tak to dostała tekę ministra, a to przecież zaszczyt. k***a, dzisiaj jechałem pociągiem z Poznania do Wrocławia, po ośmiu godzinach pracy na nogach... wsiadam a tu ch*j, wszystkie miejsca siedzące zajęte i stój człowieku kolejne 3 godziny w pociągu, zmęczony z nogami wchodzącymi w dupę... Jak gdziekolwiek ma być dobrze, skoro człowiek bez sukcesów w firmie dostaje taką pensję i premie???

~Beny

2014-09-26, 00:30
@up nie pie**ol, że ty tak codziennie z Wrocławia do Poznania do roboty dojeżdżasz? :shock:

kenzol

2014-09-26, 07:05
up

Nie, nie, to jednodniowa przygoda byla. Na dluzsza mete nie da rady tak jezdzic;-)

el...........wy

2014-09-26, 16:47
Zaraz się pojawi mądrala, który powie, że prywaciarz to by se dał i milion premii. Albo dwa!