18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

chory rząd, chore premie

bartoos • 2014-09-25, 18:58
Drodzy sadole, chciałbym wam przedstawić nie biedna ziomalke Kopacz.

"Nowa minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak otrzyma odprawę w wysokości 510 tys. zł. Kwota zostanie wypłacona przez PKP w ramach odejścia z dotychczasowego stanowiska.
Maria Wasiak otrzyma od Polskich Kolei Państwowych niebagatelną sumę pół miliona złotych. Odprawa zostanie jej wypłacona z racji piastowania stanowiska wiceprezesa PKP oraz zasiadania w zarządzie spółki. Wysokość kwoty stanowi całoroczne wynagrodzenie.
Za obejmowane stanowisko nowa minister otrzymywała od państwowej spółki 42,5 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo przysługiwała jej roczna premia w wysokości sześciomiesięcznego uposażenia. Tak wysokie zarobki są efektem działań byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Podniósł on wynagrodzenie zarządzającym kolejami w 2012r.
Na odprawę podczas opuszczania dotychczasowego stanowiska mogą liczyć wszyscy członkowie zarządu. Tak bowiem wynika z wewnętrzny zapisów spółki. Jest to wydatek wobec którego z pewnością nie można przejść obojętnie w związku z obecnym stanem finansowym polskich kolei.
Z nową funkcją Marii Wasiak wiążę się obniżenie dotychczasowej pensji. Jej poprzedniczka Elżbieta Bieńkowska za pracę w ministerstwie infrastruktury i rozwoju otrzymywała około 15 tys. złotych. "

narodowcy.net

A na wojsko szkoda pieniędzy... :idzwch*j:

MonikaWiking

2014-09-26, 19:53
Ale źródło informacji to śmiechu warte jest

go...........et

2014-09-26, 21:13
To w końcu to jest premia czy odprawa?
Jako ustępujący członek zarządu babka ma prawo do odprawy, przecież k***a w każdej spółce czy prywatnej czy państwowej jest. Jak na takiego molocha jak PKP, to 40k miesięcznie pensji to są RELATYWNIE małe pieniądze.
Cieszę się że baba (pytanie czy ona czy Kopacz) ma tyle rozumu, żeby oddać te pieniądze.

Do jojczących "normalny Bolak zarabia 1,6k miesięcznie" - ch*ja prawda. Ruszcie głową j***ne nieroby i zamiast pracować ciężko pracujcie mądrze. Pensja od razu skoczy.

Jeżeli chodzi o źródło - podobno portale narodowcy.net i queer.pl mają tego samego właściciela :szczerbaty:

DżesiPinkmen

2014-09-26, 22:04
gordonviet napisał/a:

Do jojczących "normalny Bolak zarabia 1,6k miesięcznie" - ch*ja prawda. Ruszcie głową j***ne nieroby i zamiast pracować ciężko pracujcie mądrze. Pensja od razu skoczy.



Weź mi tu nie pie**ol o "j***nych nierobach" i "mądrej pracy" bo realia są takie, że choćbyś k***a był krzyżówką da Vinci i Hawkinga to bez "kolesiarstwa" w tym sp***olonym padole prędzej wyplujesz płuca razem z resztkami woli niż naprawdę coś sensownego osiągniesz.

MonikaWiking

2014-09-27, 15:22
Też nie, ale próbuj dalej :)

DżesiPinkmen napisał/a:



Weź mi tu nie pie**ol o "j***nych nierobach" i "mądrej pracy" bo realia są takie, że choćbyś k***a był krzyżówką da Vinci i Hawkinga to bez "kolesiarstwa" w tym sp***olonym padole prędzej wyplujesz płuca razem z resztkami woli niż naprawdę coś sensownego osiągniesz.



Takie opinie mają tylko takie nieroby i nieudacznicy jak ty ;)

DżesiPinkmen

2014-09-27, 19:37
MonikaWiking napisał/a:

Takie opinie mają tylko takie nieroby i nieudacznicy jak ty ;)



Ty mnie bździągwo mała nawet nie znasz więc wróć lepiej pastować podłogi. :D

Ko...........on

2014-09-29, 02:12
Mnie te premie nie przeszkadzają. Sam jestem urzędnikiem, ale wiadomo. Chciałbym więcej dostawać premii :)