18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chiński Black Mirror

nowynick • 2018-04-19, 09:09
technika idzie do przodu a Chińczycy rosną na światową informatyczną potęgę. Skonstruowali monitoring, który jest w stanie rozpoznawać twarze (wśród Chińczyków :shock: ), policemany mają okulary z wbudowaną taką samą opcją. Program "Zaufania Społecznego" katalogującego osoby pod względem potencjalnego zagrożenia dla władzy lub społeczeństwa.

Wiewór

2018-04-19, 15:16
Mogli by zrobić taką aplikację na androida, żeby biały człowiek też mógł rozróżniać chińczyków.

GRZ3CHUxx

2018-04-19, 16:47
k***a, prawie jak w Psycho Pass mają skośnookie

abadon

2018-04-19, 17:24
A gdzie wypadki, zadźgania nożem itp. ?

bigipl

2018-04-19, 18:11
Velture napisał/a:

A ja sie czuję bezpieczniej dzięki monitoringowi. Nie mam nic do ukrycia, nie jestem przestępcą, nie gwałcę małych dzieci, nie handluje narkotykami... Mam wyj***ne na kamery i to czy mnie jakis program rozpozna.

A jeśli komuś to przeszkadza to na pewno ma coś do ukrycia albo jest totalnym debilem.

Wyobraźcie sobie sytuacje gdzie was okradziono albo zgwałcono wam żonę albo porwano dziecko i dzięki tej technologii Policja jest w stanie błyskawicznie namierzyć przestępcę.

Świat idzie do przodu i taka technologia już od dawna istnieje i jest wykorzystywana w wielu krajach.



"Argumentacja, że nie obchodzi cię prawo do prywatności, bo nie masz nic do ukrycia, nie różni się niczym od stwierdzenia, że nie obchodzi cię wolność słowa, bo nie masz nic do powiedzenia."

Mors_Nigra

2018-04-19, 18:31
No no, Veltur już dawno nie napisał nic tak głupiego, jak to tam, wyżej. Wcale jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie którzy nie łamali prawa nie musieli się bać władzy która gdyby miała takie systemy, j***ła by nas do dziś. Skąd, a zresztą, co się będę produkował, szkoda strzępić ryja na taką krótkowzroczność i głupotę.

RUDKOV110

2018-04-19, 18:57
Limes Inferior Zajdla dzieje się na prawdę!
Polecam książkę.

Catar

2018-04-19, 20:25
Ta, ale motop*zdeczki na kiblu oznacza jako pedalarzy


co do wspomnianego wczesniej filmu
emperorzbigniew napisał/a:


Całość do znalezienia w necie


Dla nieumiejących znaleźć - D9045F6BCB209D13D628B8C7F58541B6E826A09C

jarler

2018-04-19, 20:33
Już z 8 lat temu AGH tworzyła taki system o nazwie INDECT. Nie wiem co się ostatecznie z tym stało, bo nie śledziłem postępów, ale może już działa coś takiego w Polsce, tylko nikt nie wie :)

Poza tym jak ktoś lubi takie klimaty to polecam do piwa niewymagający serial Person of Interest. Taka współczesna Drużyna A.

Catar

2018-04-19, 20:59
jarler napisał/a:

serial Person of Interest.



Po 4 sezonach zrobilo sie nudne

parolpl

2018-04-19, 21:09
Jak widać banda Macierewiczów-paranoików się wyżej odezwała. Zalążki takiego systemu już dawno były w postaci kamer nawpie**alanych gdzie wlezie. Co prawda nie umożliwiały natychmiastowej identyfikacji, ale śladem kamer można było się wiele dowiedzieć. Zresztą; jak kamera was złapie jak sracie w lesie; łał, ABW już po was jedzie. Nie padliście na to, że te (chyba już) terabajty danych są nie do przetworzenia. Owszem zostaniecie zaznaczeni, że gdzieś byliście, ale jeśli nic nie zrobicie, to te dane zostaną w archiwum (bo Policja nie ma co robić tylko kontrolować co gdzie ktoś sra).

jarler

2018-04-19, 21:37
Catar napisał/a:



Po 4 sezonach zrobilo sie nudne


Nie wiem, może i tak, nudne rzeczy zazwyczaj przewijam, więc mogłem nie zauważyć...

Siberian_Meat_Grinder

2018-04-19, 22:33
czyli wszyscy się ogarnęli, że działający od kilku lat Kaleidoscope mają już nawet Chinole :)

camson

2018-04-20, 01:48
Śmiejcie się, ale to już się dzieje wszędzie.

edek.bajzel

2018-04-20, 07:45
taka inwigilacja niestety służy nie tylko do wyłapywania przestępców, ale przede wszystkim jest wykorzystywana przez Władze do swoich celów i to nie tylko w Chinach

spinaczel

2018-04-20, 08:38
Chinczyków jest przecież tyle,że japie**olę, ciekawi mnie ile waży baza danych :D