18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chiński Black Mirror

nowynick • 2018-04-19, 09:09
technika idzie do przodu a Chińczycy rosną na światową informatyczną potęgę. Skonstruowali monitoring, który jest w stanie rozpoznawać twarze (wśród Chińczyków :shock: ), policemany mają okulary z wbudowaną taką samą opcją. Program "Zaufania Społecznego" katalogującego osoby pod względem potencjalnego zagrożenia dla władzy lub społeczeństwa.

~Beny

2018-04-19, 09:26
Proroctwo Orwella w czystej postaci...

~Velture

2018-04-19, 09:33
A ja sie czuję bezpieczniej dzięki monitoringowi. Nie mam nic do ukrycia, nie jestem przestępcą, nie gwałcę małych dzieci, nie handluje narkotykami... Mam wyj***ne na kamery i to czy mnie jakis program rozpozna.

A jeśli komuś to przeszkadza to na pewno ma coś do ukrycia albo jest totalnym debilem.

Wyobraźcie sobie sytuacje gdzie was okradziono albo zgwałcono wam żonę albo porwano dziecko i dzięki tej technologii Policja jest w stanie błyskawicznie namierzyć przestępcę.

Świat idzie do przodu i taka technologia już od dawna istnieje i jest wykorzystywana w wielu krajach.

inż_Karwowski

2018-04-19, 09:47
Velture napisał/a:

A ja sie czuję bezpieczniej dzięki monitoringowi. Nie mam nic do ukrycia, nie jestem przestępcą, nie gwałcę małych dzieci, nie handluje narkotykami... Mam wyj***ne na kamery i to czy mnie jakis program rozpozna.

A jeśli komuś to przeszkadza to na pewno ma coś do ukrycia albo jest totalnym debilem.

Wyobraźcie sobie sytuacje gdzie was okradziono albo zgwałcono wam żonę albo porwano dziecko i dzięki tej technologii Policja jest w stanie błyskawicznie namierzyć przestępcę.

Świat idzie do przodu i taka technologia już od dawna istnieje i jest wykorzystywana w wielu krajach.



a co z prawem do prywatności?
niby wszystko ok w takim systemie - też poniekąd jestem za tym zwlaszcza kiedy jak to napisales gdy nas okradziono, gdy nam porwano dziecko...
ale nie życze sobie by ktoś zaglądał mi w "spodnie" i zbieral dane dot. mojego zachowania, weryfikacji zagrozenia, analizowania moich pogladow - tak jak to fb robi.
Wiesz... że w teraźniejszym świecie anonimowość do rzadki luksus.
Osoba ktora chce zachowac anonimowość nie koniecznie musi być przestępcą.
Aktualnie ludzie to raczej chcą być zauważani, popularni i wogole - po to są media społecznościowe typu fb, insta, snap czy cos tam jeszcze.

kotorminator

2018-04-19, 09:52
Piwo za tytuł, serial jest zak***isty.

emperorzbigniew

2018-04-19, 10:03
Obadajcie świeży film - Do you trust this computer?

Tutaj teaser - http://doyoutrustthiscomputer.org/watch
Całość do znalezienia w necie

Serio dobry - o postępach w dziedzinie sztucznej inteligencji i jej realnych zastosowaniach tu i teraz

nowynick

2018-04-19, 10:09
Velture napisał/a:

A ja sie czuję bezpieczniej dzięki monitoringowi. Nie mam nic do ukrycia, nie jestem przestępcą, nie gwałcę małych dzieci, nie handluje narkotykami... Mam wyj***ne na kamery i to czy mnie jakis program rozpozna.

A jeśli komuś to przeszkadza to na pewno ma coś do ukrycia albo jest totalnym debilem.

Wyobraźcie sobie sytuacje gdzie was okradziono albo zgwałcono wam żonę albo porwano dziecko i dzięki tej technologii Policja jest w stanie błyskawicznie namierzyć przestępcę.

Świat idzie do przodu i taka technologia już od dawna istnieje i jest wykorzystywana w wielu krajach.



widzisz tylko tam dziecko rozjadą i nikt nie reaguje. Ten system nie działa (jeszcze) w biednych miastach gdzie ludzie zapie**alają 7 dni w tygodniu tylko w metropoliach gdzie ludzie po pracy mają czas na myślozbrodnię (tak @Liv pierwsze skojarzenie też miałem z "1984", dałem w tytule Black Mirror, bo chciałem pójść z duchem czasu :-P - zresztą ogarnijcie pierwszy odcinek 3 sezonu, tam podobnie tylko do systemu miał dostęp każdy). Wyobrażasz sobie co by było gdyby na Placu Tian’anmen to działało w 1989? Zamiast kilkudziesięciu zatrzymanych i torturowanych studentów miał byś parę tysięcy. Nasza wolność zresztą też nie trwa długo, a ryzyko, że wrócą czasy PRL ostatnimi czasy...

Publiczny protest? Strajk? Zapomnij! Widzimy Cię!

poligon6

2018-04-19, 10:16
Velture napisał/a:

A ja sie czuję bezpieczniej dzięki monitoringowi. Nie mam nic do ukrycia, nie jestem przestępcą, nie gwałcę małych dzieci, nie handluje narkotykami... Mam wyj***ne na kamery i to czy mnie jakis program rozpozna.



Nie w takim kraju jak Chiny.

A jeżeli myslis ze w coraz bardziej zlewaczałej UE bedzie normalnie to sie mylisz. Pójdziesz na taka demonstracje 60 tyś faszystów na 11 listopada, przejdziesz obok baneru jakis zjebów, program cie rozpozna i juz idziesz na spytki. Wystarczy być w złym miejscu o złej porze i udowadniaj że nie jestes jeżem, bo w okolicy widziano podobnie ubranego złodzieja.

nowynick napisał/a:

Wyobrażasz sobie co by było gdyby na Placu Tian’anmen to działało w 1989? Zamiast kilkudziesięciu zatrzymanych i torturowanych studentów miał byś parę tysięcy. Nasza wolność zresztą też nie trwa długo, a ryzyko, że wrócą czasy PRL ostatnimi czasy...



Akurat wyłapali wszystkich, nawet jakiegos chłopka który powiedział coś w stylu "co to za władza co studentów bije". Pochodził z zapadłej prowincji, był przelotem a i tak go wyczesali w tamtych czasach.

Natomiast czasy PRL-u moga wrócic jak najbardziej, tylko że dzieki UE, która przecierz odwołuje sie do komunistycznych wzorców Spinellego.

nowynick

2018-04-19, 10:25
:roll:

czy sami czy z UE z takim systemem nie mielibyśmy szans protestować bez masek (tyle, że system rozpoznaje też ubrania, więc aż do miejsca w którym bylibyśmy pewni, że nas nikt nie obserwuje zdjąć ich byśmy nie mogli). Kontrola totalna

janlew

2018-04-19, 10:29
Kolory też nieźle dopasowane, czerwony największe zagrożenie.

jackalski

2018-04-19, 10:30
Cudze chwalicie swojego nie znacie.

Sieć neuronową potrafiącą rozpoznawać obiekty może zrobić sobie dosłownie każdy, biblioteki są ogólnodostępne, Biuro informatyki KGP w swojej łaskawości (tudzież indolencji) na FTP udostępniało kiedyś biblioteki używane w policyjnych systemach wizyjnych do rozpoznawania tablic rejestracyjnych, itd, itp.

Ale to już było. Może nie wiecie, ale w kilku polskich miasteczkach, których nazwy nie pomnę, funkcjonują już dużo bardziej zaawansowane systemy monitoringu wizyjnego i audio, które na podstawie analizy zachowania i rozmów automatycznie dokonują analizy, i sugerują operatorowi wysłanie patrolu :)

Po kilku dużych miastach krążą takie fajne furgonetki z mikrofonami kierunkowymi, które jeżeli nie prowadzą konkretnego rozpoznania to nasłuch*ją cóż tam frapuje naszych drogich współobywateli na spacerze…

Więc tak… A to tylko krawężniki. Pomyślcie jakie fajowe zabawki mają (nawet nasze) służby.

Gizmolka

2018-04-19, 10:40
Gówno prawda, nikt nie jest w stanie rozpoznać twarzy Chińczyków, nawet oni sami. Tam są losowe napisy.

nowynick

2018-04-19, 10:47
Gizmolka napisał/a:

Gówno prawda, nikt nie jest w stanie rozpoznać twarzy Chińczyków, nawet oni sami. Tam są losowe napisy.



Wprawdzie nie Chińczyk a Japończyk, ale jednego jesteśmy w stanie rozpoznać wszyscy ;-)

kokos_123

2018-04-19, 12:07
ch*j z technologią, zobaczcie co tam się odjebuje na porządku dziennym, piesi łażą na czerwonym środkiem drogi, rowerzyści i skuterzyści są wszędzie, auta przejeżdżają na czerwonym z prawo-skrętu, omijając pieszych i cyklistów co tez się na czerwonym wjeżdżają i się dziwić, że tam tyle potrąceń, a ulice tak niebezpieczne.

krzyks_08.0

2018-04-19, 14:31
takie nowoczesne a w Polsce od kilku lat