18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chciał tylko przestawić lodówkę

~Sunday • 2019-10-26, 21:29

Kij nie działał dobrze, mogli użyć maczety :-D

za...........zh

2019-10-27, 09:23
siwybis napisał/a:

Życie warte mniej niż 60 zł. Tyle kosztuje zabezpieczenie na taki wypadek.



Żebyś się czasem nie zdziwił

:mrgreen:

Irokez

2019-10-27, 09:59
zaszh napisał/a:

Żebyś się czasem nie zdziwił



Dokładnie, warunkiem zadziałania jest nie zamknięcie sobą obwodu, C
Czyli ręka za fazę a druga za uziemiony kaloryfer/przewód ochronny - zadziała
Ale jedną ręką za jeden drut z fazą a drugą za drut z neutralnym (w tym samym gniazdku/obwodzie) - nie zadziała, bo wtedy niczym się nie różnisz od czajnika elektrycznego czy żarówki.

siwybis

2019-10-27, 10:30
Nawet jak zamkniesz obwód oburącz to i tak będzie minimalny upływ do otoczenia a to zazwyczaj wystarczy do zadziałania różnicówki.

brylant1412

2019-10-27, 11:00
Tulkas napisał/a:

mój brat który pracuje na kopalni opowiadał mi jak jeden z kolegów się oparł o ścianę rękami po czym się mocno wyprostował, a drugi niewiele myśląc przywalił mu brechą po łapach bo myślał że tego prąd razi, efekt taki że poszkodowany po prostu prostował gnaty a miał połamane ręce w nadgarstkach



ta legenda istnieje od czasu jak prąd wymyślili

Byku35

2019-10-27, 12:29
brylant1412 napisał/a:

ta legenda istnieje od czasu jak prąd wymyślili



Ale to prawda jest
tak samo pod prysznicem myją sobie nawzajem plecy
czasem też się r*chają co niektórzy

dominator76

2019-10-27, 13:04
Profesjonalne udzielenie pomocy...

pitta

2019-10-27, 21:35
Tulkas napisał/a:

mój brat który pracuje na kopalni opowiadał mi jak jeden z kolegów się oparł o ścianę rękami po czym się mocno wyprostował, a drugi niewiele myśląc przywalił mu brechą po łapach bo myślał że tego prąd razi, efekt taki że poszkodowany po prostu prostował gnaty a miał połamane ręce w nadgarstkach



Dużo jest takich przypadków.
Kilkanaście lat temu gość na budowie oparł się o betoniarkę i z filca kamieć wytrząsał. Drugi myślał, że go prąd chwycił, więc przypie**olił mu sztychówką po łapach..... I było po łapach, zostały na betoniarce.

MindBodyLightSound

2019-10-28, 12:53
Tulkas napisał/a:

mój brat który pracuje na kopalni



W kopalni. Chyba, że po gruncie łazi, to może i 'na kopalni'

23456789

2019-10-30, 11:48
Lee225 napisał/a:

Też mnie jebło 230V kilka razy, strasznie dziwne uczucie jak nie możesz otworzyć dłoni.



Głupie uczucie to jest jak nie można się ruszyć, stoi się czując coraz mocniej ''mrówki'' na całym ciele i nic nie można zrobić.

kubik88

2019-10-31, 14:48
Irokez napisał/a:

Dokładnie, warunkiem zadziałania jest nie zamknięcie sobą obwodu, C
Czyli ręka za fazę a druga za uziemiony kaloryfer/przewód ochronny - zadziała
Ale jedną ręką za jeden drut z fazą a drugą za drut z neutralnym (w tym samym gniazdku/obwodzie) - nie zadziała, bo wtedy niczym się nie różnisz od czajnika elektrycznego czy żarówki.



To zrobisz zwarcie i po cholerę pchasz druty do gniazdek ,liczysz na piwa na hardzie czy jak ?
W Polsce do dziś w wielu budynkach nie zamontujesz różnicówki bo jest tam instalacja dwu żyłowa.