18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ceny w Polsce- skąd się bierze tak wysoka średnia krajowa?

Dorquba • 2013-11-19, 20:14
Zapewne wielu z was zdążyło się już natknąć na ten oto obrazek:


Na pierwszy rzut oka- skąd cholera średnia pensja to 3700zł?!


Oto odpowiedź:



"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"
:roll:

gmbs

2013-11-20, 10:19
zsakuł napisał/a:

"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"

a ryż? :/



Miliardy chińczyków wyrabiają statystyczną normę

Przepior86

2013-11-20, 10:51
Prawda jest taka, że patrzycie na suche cyfry.
Większość tych prezesów (nie mówię oczywiście że wszyscy) pokończyła studia na bardzo dobrych uczelniach, często wiele kierunków, 25-30 lat doświadczenia w branży, pięło się po szczebelkach i mając 24 lata po studiach pewnie też zarabiali 2 czy 3 tysiące. Pracowali na to całe życie i taka posada jest ukoronowaniem ich kariery (tak jak taki Messi czy Ronaldo zarabia 100x więcej teraz niż jak podpisał pierwszy kontrakt). Jeśli nie pokończyli studiów czy szkół to musieli mieć zaj*bisty sposób na biznes ale i tak musieli nad nim ciężko pracować żeby osiągnąć sukces.
A z drugiej strony mamy zazwyczaj młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją karierę po studiach lub szkole lub ludzi, którzy byli za głupi żeby skończyć szkołę czy zdobyć jakiś zawód.
Serio uważacie że gość którego CV z osiągnięciami, szkołami i kursami można by scrollować (nawet nie mówię o czytaniu) na kompie przez kilka minut jakby wszystko wypisał, powinien zarabiać tyle samo co pierwszy lepszy Kowalski bez szkoły, albo bez osiągnięć?
Kapitalizm polega na tym, że im ciężej pracujesz tym więcej osiągasz. Nie mówię tu o ciężkiej pracy typu machanie łopatą tylko dokształcanie się w jakimś zawodzie, rozwijanie pomysłów, poznawanie nowych technik i języków.
A nie komuna gdzie każdy dostawać miał to samo, nie zależnie od tego co robił.
I winą polityków też to nie jest (nie to że bronię rządu, bo rudego nie lubię) bo gdyby w kraju było lepiej, to prezesi też by lepiej zarabiali, nie tylko pracownicy. Średnia płaca by się podniosła ale dysonans by był taki sam.

Krzysztof_Jarzyna

2013-11-20, 11:56
@Przepior86
Tak powinno być ale nie bądź naiwny, jesteśmy w Polsce. Tutaj takie kariery to rzadkość.

damian212

2013-11-20, 14:40
Krzysztof_Jarzyna napisał/a:

@Przepior86
Tak powinno być ale nie bądź naiwny, jesteśmy w Polsce. Tutaj takie kariery to rzadkość.


Całkowicie się nie zgadzam, to, że ty nie wspiąłeś się na szczyt nie znaczy, że w Polsce jest to jakoś wybitnie trudne.

tolek-cacek

2013-11-20, 17:15
Wołowina za 25 zł/kg
Buhaha

KKdemona

2013-11-20, 18:50
Ale wcześniej rolnicy narzekali ,że ceny beznadziejne i nie da się żyć za to co im proponują np. wieprzowina, zborze, mleko itp. Każdy chce by żarcie było za darmo ale nikt nie myśli o ludziach którzy prują sobie żyły na na farmach i pracują na wasze jedzenie 10X razy ciężej niż wy.

Szczepol

2013-11-21, 00:56
"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"


Jeżeli Ty masz kobietę i nigdy jej nie uderzyłeś.. a Twój sąsiad Ciapek tłucze swoją kozę codziennie, to statystycznie lejecie swoje kobiety co drugi dzień..