18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ceny w Polsce- skąd się bierze tak wysoka średnia krajowa?

Dorquba • 2013-11-19, 20:14
Zapewne wielu z was zdążyło się już natknąć na ten oto obrazek:


Na pierwszy rzut oka- skąd cholera średnia pensja to 3700zł?!


Oto odpowiedź:



"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"
:roll:

cncvb

2013-11-19, 23:23
@up swoje rozkosze zostaw dla siebie


Liczenie zarobków średnią algebraiczną jest jak mierzenie długości ku*asa wraz z kręgosłupem. Mediana, Mediana prawdę wam powie...

Baphomet

2013-11-19, 23:24
Teraz zyje sie nieporownywalnie lepiej niz 10 lat temu, takie tabelki z ze smiesznymi porownaniami to tylko chwyt polityczny dla ciemniakow ktorzy nie mieli nic do czynienia z ekonomia. I wcale nie mowie to ze kazdy powinien studiowac ekonomie, wrecz przeciwnie, ale jest internet mozna posprawdzac takie dane na stronie eurostatu, poczytac artykuly. Ta tabelka byla zamieszczona na fb Ruchu Narodowego + komentarz Winnickiego, juz nie chce mi sie przytaczac calosci. Napisal jedynie ze bezrobocie obecnie jest nizsze niz w rzeczywistosci z powodu emigracji. No i takie brednie tluka tepym ludziom do glowy. Jak moze spasc bezrobocie jesli wyjedzie 2 mln osob? Wrecz przeciwnie wzrosnie! Nagle ginie z rynku 2 mln konsumentow, codziennie jest sprzedanych 2 mln bohenkow chleba mniej, rocznie jakies 10 mln par butow, ubran etc. Automatycznie hamuje przez to gospodarka, i jest gorzej... bo ludzie przestaja napedzac rodzimy rynek. No myslcie zanim przeczytacie cos takiego. To wlasnie po to zostalo stworzone zeby wkrecic wam glupote do lba!

Plecionkarz

2013-11-19, 23:35
zsakuł napisał/a:

"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"

a ryż? :/


co czwarte dziecko rodzi się chińczykiem więc ryż też jedzą

cncvb

2013-11-19, 23:37
@Baphomet, bezrobocie jest mniejsze, bo porobili takie szkoły jak Wyższa Szkoła zarządzania polem namiotowym, europeistyka, turystyka i ogólnie ch*j wie co. Więc dużo darmozjadów się narobiło, co w rzeczywistości nie jest bezrobotnym, tylko sztudentem.

Baphomet

2013-11-19, 23:40
@cncvb
Masz racje, studenci tworza ukryte bezrobocie, ale od porownywanego 2003 roku liczba studentow spadla ;)

cncvb

2013-11-19, 23:47
Baphomet napisał/a:

@cncvb
Masz racje, studenci tworza ukryte bezrobocie, ale od porownywanego 2002 roku liczba studentow spadla



nie zgodzę się z tym, czemu ?

Dzisiaj na studia idzie każdy, nawet osoba, która ledwo zdała maturę na 30% i taką osobę przyjmuje jak leci, bo kasa, a w państwowych uczelniach jak "nie uczą" widzimy wszyscy. Dzisiaj mamy więcej sztudentów niż kraje zachodu.

Tylko czekać aż powstaną kierunki "Zlewozmywactwo i zamiatactwo" "kostkoukładnictwo" i "ulotkoroznosicielstwo" najbardziej przydałby się kierunek "frytkosmażalnictwo i frytkoprzewracarstwo"
:idzwch*j:

Baphomet

2013-11-19, 23:51
http://www.studenckamarka.pl/serwis.php?pok=1909&s=73

jak widac na przedstawionym wykresie, 250 tys. mniej niz 10 lat temu, jeszcze zanim zaczela sie emigracja na masowa skale. Wiec nie mialo to zadnego wplywu na zmiane stopy bezrobocia w badanym okresie. Warto tez zauwazyc czesc studentow pracuje jeszcze na studiach i ma status zatrudnionego

EDIT:
No widac tendencje spadkowa ktora jeszcze dlugo sie utrzyma, ma na to wplyw niz demograficzny i... emigracja. 2 mln emigrantow przez 10 lat to okolo 200 tysiecy nowych konsumentow, bo ludzie zakladaja rodziny za granica zamiast tutaj, studentow zatem bedzie tylko mniej nie wazne jak pokrecone kierunki beda otwarte

cncvb

2013-11-19, 23:54
Baphomet napisał/a:

Warto tez zauwazyc czesc studentow pracuje jeszcze na studiach i ma status zatrudnionego


ale takich jest bardzo bardzo mało. W większości to darmozjady przepijające hajs od rodziców na imprezy. Studentów z powołania jest naprawdę mało, a tacy coś na pewno osiągną.

Meadow

2013-11-20, 00:04
Z tego co ja wiem topensja np pracowników fabryk czy na przykład sprzedawców nie jest liczoną pod średnią krajową stąd też taka wysoka średnia.

Nie jestem pewny czy tak jest bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem profesora na zajęciach.

Pozdrawiam.

gargeliach

2013-11-20, 00:23
zsakuł napisał/a:

"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"

a ryż? :/



A jesz same mięso?

Unihoc

2013-11-20, 01:19
Chyba w polsce jest trochę więcej osób niż 2 tysiące plus te klilka osób co zarabia miliony. To nic nie tłumaczy

damian212

2013-11-20, 01:22
czyli na każde 2000 osób zarabiających poniżej średniej powinno przypadać 6 osób które będą zarabiać łącznie niecałe 7 milionów, jeśli ktoś jest na tyle głupi, żeby wierzyć w takie dane to naprawdę musi mieć gówno w głowie zamiast mózgu.

NightWing92

2013-11-20, 01:45
Comarch informatyczna biedronka, a prezio zarabia 1 mln miesięcznie? Hah...

BoriaS

2013-11-20, 02:19
Norek_mdc napisał/a:

Panie premierze.. jak Rzyć ??



Tokiem myślenia Tuska: Krótko...

Tander

2013-11-20, 02:47
zsakuł napisał/a:

"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"

a ryż? :/



w skarbówce i ZUSie.