18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Carpentersville w Illinois

cuurniprime • 2021-12-15, 19:58
Wioska Carpentersville wszczęła dochodzenie dyscyplinarne w sprawie incydentu, w którym policja miała interakcję z nieletnim mężczyzną. Dwóch funkcjonariuszy policji, którzy byli na miejscu zdarzenia, wtargneło do domu i bezprawnie aresztowało 16-letniego chłopaka. A wszysko przez poszukiwania jego koleżanki...



Żródło :chomik:

ququa

2021-12-16, 08:47
Ja się nie dziwie psom że go zdybali ....ja pie**ole 16 lat a ten k***a bajki ogląda ?????

htp

2021-12-16, 10:06
squach napisał/a:

To, że film pokazuje to co mamy widzieć nie świadczy o tym, że był niewinny. Reszta wyciszona, musiał ich czymś wk***ić wobec czego został aresztowany. k***a proste. Policja bez podejrzeń nie robi takich rzeczy, druga strona w USA szczególnie.
Naoglądałeś się badboysów za dużo, w PL policja może bez nakazu wpaść. Z nakazem to przeszukanie robią debilu.



Bez nakazu też przeszukanie mogą zrobić, tzw. na legitymację. (Tylko w wyjątkowych przypadkach i zatwierdzone potem przez prokuraturę)

alucard321

2021-12-16, 10:42
A ja uważam, że policemajstry nie mieli pojęcia o kamerach w domu, a chcieli łebka nastraszyć i mieć sprawę z głowy jak najszybciej. Wyszło inaczej. Zaryzykowali i przegrali.

KFCnigget

2021-12-16, 11:08
jeśli ganiali jakąś ćpunkę to ch*j im, ale jeśli to było coś poważnego to widzieliśmy nieraz że mogą się wj***ć do domu po otrzymaniu zgłoszenia i jeszcze bezkarnie zaj***ć tą osobę jak będzie stawiała opór :kawa:

sa...........el

2021-12-16, 12:43
htp napisał/a:

Bez nakazu też przeszukanie mogą zrobić, tzw. na legitymację. (Tylko w wyjątkowych przypadkach i zatwierdzone potem przez prokuraturę)



W POLSCCE, nie tam. To, że mamy beznadziejne prawo nie znaczy, że tam jest...

neo001

2021-12-16, 15:34
squach napisał/a:

Naoglądałeś się badboysów za dużo, w PL policja może bez nakazu wpaść. Z nakazem to przeszukanie robią debilu.



Jasne że może dlatego napisałem "zapukają", a teraz napisz jakie okoliczności muszą zaistnieć żeby tak wparowali. Człowieku masz informacje, że chcą ich zwolnić bo złamali prawo, ale to ja się "badbojsów" naoglądałem :roll:

silas78

2021-12-16, 17:50
olo1990pl napisał/a:

Źle zrobili, ale kierowali się wyższym dobrem. Ale i tak powinni zostać ukarani, to jedynie okoliczności łagodzące karę.



Dobrze zrobili, naćpany kolo mógł mieć przećpaną lub podźganą zaginioną na chacie. Jaby chodziło o twoją siostrę czy córkę, to inaczej byś na to spojrzał.
Takich spraw jest mnóstwo, np: https://www.wsbtv.com/news/local/16-year-old-boy-accused-of-killing-teen-girlfriend/731822437/

Źle by zrobili gdyby go odstrzelili na dzień dobry, a nagranie pokazuje, że taka interwencja była uzasadniona, bo niekiedy liczą się minuty.
Powinni dostać nagrody za szybką ocenę sytuacji.
https://lawshelf.com/coursewarecontentview/exceptions-to-the-warrant-requirement/

Cytat:

There are six major exceptions to the warrant requirement.
1. Search Incident to Lawful Arrest

2. Plain View Exception

3. Consent

4. Stop & Frisk

5. Automobile Exception

6. Emergencies/Hot Pursuit


ellsworth

2021-12-16, 20:22
squach napisał/a:

To, że film pokazuje to co mamy widzieć nie świadczy o tym, że był niewinny. Reszta wyciszona, musiał ich czymś wk***ić wobec czego został aresztowany. k***a proste. Policja bez podejrzeń nie robi takich rzeczy, druga strona w USA szczególnie.
Naoglądałeś się badboysów za dużo, w PL policja może bez nakazu wpaść. Z nakazem to przeszukanie robią debilu.



Wk***ić?!? Co ty pie**olisz?? Po własnym domu może sobie nawet na golasa biegać i ch*j im do tego, a nie żeby jeszcze się k***a przejmować czy w swoim domu wk***i kogoś kto się do niego na nielegalu wbija!!!

mazga50

2021-12-19, 00:24
Mrocznyzniwiarz napisał/a:

Serio? Weszli bezprawnie do domu, aresztowali bezprawnie niepełnoletnie dziecko, a Ty ich usprawiedliwiasz?
Masz mentalność człowieka urodzonego do lizania butów.



Kozaczył, wyglądał na ćpuna, a 16 latek wygląda jak dorosły. Było podejrzenie, że dziewczyna związana lub zamordowana jest gdzieś na terenie posesji. Prócz tego, że gość jest zjebem (aresztowany), to krzywdy mu nie zrobili, a mogli uratować dziewczę.
16 latek ogląda kreskówki z dziewczynkami/lalkami?